[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

greg

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: greg » sob wrz 18, 2010 19:22

truckman pisze:ale wydaje mi się, że ori silniczek powinien działać po odpowiednim podpięciu wiązek z tych uniwersalnych? Jest to możliwe?
nie jest to możłiwe



Abacoran5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt lip 10, 2007 13:26
Lokalizacja: Poznań

Re:

Post autor: Abacoran5 » czw wrz 23, 2010 22:49

Oli pisze:
sadlaczek pisze:Greg a mam pytanie, jak się podpiąć z szybami do takiego modułu 1C0 962 258 N
Abacoran5 pisze:Mam ten sam moduł i ponawiam pytanie kolegi, czy da się podłaczyć do tego modułu elektryczne szyby i lusterka na przednie drzwi.
to jest sterownik "tylko" centralnego zamka :goof: do szyb trzeba inny sterownik
Witam szanowne grono. Daliści mi do myślenia, ale postanowiłem brnąć w tematykę dalej.
Kolega pisze powyżej, że posiadany przeze mnie moduł obsługuje "tylko" centralkę, jednakże jest jeszcze alarm chyba oryginalny (jednosekundowe dzwięki klaksonem co dwie sekundy) i pilot do centralki. Brak jest el. szyb czy luster.

Proszę powiedzieć jakie jest tutaj pole manewru, czy mam zainstalować inny moduł zamiast tego, który mam - 1C0 962 258 N, czy dopiąć drugi ds. elektryki?

Jeśli inny to jaki, tak aby obsługiwal dwa oryginalne kluczyki?

Planuję uelektrycznić przednie drzwi, czy w takim razie zakupić panel na dwie szyby czy na cztery? Ma to jakieś znaczenie jeśli chodzi o kablologię?

Pozdrawiam


Mariusz Kot
abacoran5@gmail.com
605 118 220

greg

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: greg » pt wrz 24, 2010 08:54

Abacoran5 pisze:ale postanowiłem brnąć w tematykę dalej
to bierz schematy i kombinuj - bo próbujesz zrobić coś czego vw nie zrobił - oczywiście teoretyzujesz ale popatrzmy z praktycznej strony.
1. oczywiście musisz rozwiercić drzwi bo nie wsadzisz takiej ilości wiązek przez przewężenie ale załóżmy że dasz radę
2. ciekaw jestem jak rozwiążesz np problem sterowania tym twoim alarmem żeby obsłużyło oba komforty (bo pewnie będziesz chciał mieć potem domykanie szyb poprzez alarm)
3. ciekaw jestem jak rozwiążesz problemy zasilań
4. jak rozwiążesz problemy błędów braków np zamków bo komfort od elektryki będzie takie widział
Reasumując -tyłka szkłem się nie obetrze - nie wymyślaj a potem każ innym dać rozwiązania tylko sam wymyśl rozwiązanie i powiedz jak to zrobiłeś.



Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: truckman » ndz wrz 26, 2010 16:48

greg, kolejne pytanie z mojej strony. Na allegro kupiłem za nie duże pieniądze silniczek wraz z wiązką, co prawda jeszcze do mnie nie doszedł, ale gościu twierdzi że to od strony kierowcy, po analizie uważam, że to anglik lub po prostu strona pasażera, wiązka idąca dołem, gdzie z tego co widzę powinna iść górą( tzn, nad samym silniczkiem)

Obrazek

W związku z tym pytanie, czy jakby okazało się, że to anglik to będą jakieś przeciwwskazania do montażu tego jako normalny silnik pasażera? Rozumiem, że wtedy wiązka była by potrzebna inna, bo ta była by wiązką kierowcy.
Z silniczkami jest podobnie, z tym ze pamiętać trzeba ze nie pasują od anglika.
To widziałem.

Ten silniczek kupiłem głównie dla wiązek, bo nie mogę tego nigdzie wyhaczyć :bajer:


Obrazek

greg

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: greg » ndz wrz 26, 2010 19:53

truckman pisze:W związku z tym pytanie, czy jakby okazało się, że to anglik to będą jakieś przeciwwskazania do montażu tego jako normalny silnik pasażera? Rozumiem, że wtedy wiązka była by potrzebna inna, bo ta była by wiązką kierowcy.
no pewnie że będą - wiązkę możesz wykorzystać tylko do drzwi kierowcy - gdyby fotka była wyraźna to po numerze silniczka by się udało ustalić czy to anglik.
No chyba że masz patent jak zrobić drzwi zboczkami kierowcy po stronie kierowcy i pasażera żeby komfort nie zgłupiał



Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: truckman » pt paź 01, 2010 19:31

greg, oczywiście wiązka do drzwi kierowcy, bo przecież panel jest inny. Chodziło mi o to czy silniczki są jakoś numerowane czy coś w tym stylu :)

Gościu twierdzi, że miał to w golfie euro i po dzwonie kupił kompletne drzwi. :bajer:


Obrazek

Abacoran5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt lip 10, 2007 13:26
Lokalizacja: Poznań

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Abacoran5 » ndz paź 03, 2010 11:15

Teraz już wiem, że dwa moduły to nie jest sposób na zainstalowanie el szyb i luster, gdy w aucie mam tylko centaalny zamek i alarm na pilota (1C0 962 258 N).
Moduł musi być jeden. Z tego co doczytałem ważne jest tutaj aby zgadzała się częstotliwość pracy pilota, czyli w moim obecnym 433 MHz.
W latach 2000-2005 w VW Bora montowany był głónie moduł 1J0 959 799 AH.

Teraz pytanie, w ETCE widnieje kilka rodzajó modułu z oznaczeniem jak wyżej, na allegro na modułach są różne oznaczenia np: ZM-max 5DK 007 954-51 I 20 300. Jak dobrać się do rozszyfrowania tych oznaczeń? Wie ktoś jak? Bo nijak się to ma do tego c o w ETCE można przeczytać.
Czy jeśli już mam zakupiony jakiś moduł 1J0 959 799 AH, to w razie potrzeby można go przeprogramować czy samo 1J0 959 799 AH to zbyt mało informacji?

Drugie pytanie. Zakupiłem elektryczne lusterka, panel sterowania szybami i zamkiem elektrycznym na drzwi kierowcy, wiązki elektryczne takie jakie mi są potrzebne: ele szyby, ele i podgrzewane lusterka, nieskładane, centr zamek. Czy jak to zamontuję w miejsce istniejącej wiązki, oczywiście na ten moment nie podłączę panelu do sterowania szybami, to czy będzie działały: głośnik, światełko otwarcia drzwi na dole po lewej, dioda ryglowania, centralny zamek i otwieranie z pilota?

Silniczki do drzwi. Jakie silniczki zakupić do sterowania elektrycznymi szybami przód i tył do modułu 1J0 959 799 AH?
Greg pisał, że silniczki mają lub nie mają szyny CAN. Skanowanie Vagiem dało taki oto rezultat:

Address 01
Protocol: KW1281
Controller: 038 906 012 M
Component: 1,9l R4 EDC G000SG 2813
Coding: 00002
Shop #: WSC 01317

Address 03
Protocol: KWP2000
Controller: 1C0 907 379 C
Component: ABS FRONT MK60 0103
Coding: 0001025
Shop #: WSC 01317

Skipping Address 15-Airbags

Address 17
Protocol: KW1281
Controller: 1J0 920 825 B
Component: KOMBI+WEGFAHRS. BOO V04
Coding: 01112
Shop #: WSC 00060

Address 19
Protocol: KW1281
Controller: 6N0 909 901
Component: Gateway K<->CAN 0001
Coding: 00006
Shop #: WSC 01317

Address 25
Protocol: KW1281
Controller: Bitte Adress
Component: e 17 eingeben

Address 33
Protocol: ????
Controller: OBD-II/EOBD, KeyWord:0808

Address 35
Protocol: KW1281
Controller: 1C0 962 258 N
Component: 1A Zentr.Verriegel. 0001
Coding: 04097
Shop #: WSC 00000

Na adresie 19 widać bramkę szyny K na CAN, więc jeśli dobrze rozumiem silniczków szukać z canem.
Jakie powinny mieć numery katalogowe?


Mariusz Kot
abacoran5@gmail.com
605 118 220

greg

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: greg » pn paź 04, 2010 01:05

truckman pisze:Na adresie 19 widać bramkę szyny K na CAN, więc jeśli dobrze rozumiem silniczków szukać z canem.
nadal nie kumasz to jest CAN-Gateway z licznika bo masz licznik 1J0 920 825B .
Abacoran5 pisze:Teraz pytanie, w ETCE widnieje kilka rodzajó modułu z oznaczeniem jak wyżej, na allegro na modułach są różne oznaczenia np: ZM-max 5DK 007 954-51 I 20 300. Jak dobrać się do rozszyfrowania tych oznaczeń?
nawet w ASO nie wiedzą :hmm: - kupić dla bory z bory dla golfa z golfa - pozostałe rzeczy wyposażenia można zawsze dopisać
Abacoran5 pisze:Drugie pytanie. Zakupiłem elektryczne lusterka, panel sterowania szybami i zamkiem elektrycznym na drzwi kierowcy, wiązki elektryczne takie jakie mi są potrzebne: ele szyby, ele i podgrzewane lusterka, nieskładane, centr zamek. Czy jak to zamontuję w miejsce istniejącej wiązki, oczywiście na ten moment nie podłączę panelu do sterowania szybami, to czy będzie działały: głośnik, światełko otwarcia drzwi na dole po lewej, dioda ryglowania, centralny zamek i otwieranie z pilota?
jeśli wrzucisz silniczki i komfort i podłączysz to tak



lukaszek1209
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt maja 05, 2009 21:49
Lokalizacja: Lubraniec

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: lukaszek1209 » czw lis 11, 2010 00:09

Witam!
Trafiłem na ten temat przypadkiem. Mam ten sam problem co wszyscy wyżej. Jaki moduł kupić.
Swojego gofra kupiłem gołego w trzech furtkach. Założyłem CZ uniwersalny, później el szyby, również uniwersalne. Tylko, że to straszne g* jest. Kiedy uszkodziła się krańcówka w zamku kierowcy i przestała się zapalać lampka w środku, zacząłem naprawiać. Wszystko.
Wywaliłem kanały nagrzewnicy na rzecz klimatyzacji z klimatronikiem (na razie tylko w środku jest instalacja zrobiona - do wiosny zrobi się resztę pod maską)
Założyłem tempomat i licznik z 1/2 FIS (docelowo będzie full FiS tylko wprowadzę CAN w całe auto.
założyłem zamek w drzwiach kierowcy z centralnym, oryginalną wiązkę drzwi silnik podnośnika szyby z modułem 1J1 959 801C pracujący na CANie (miałem o tyle dobrze, że wystarczyło tylko odkręcić mechanizm do manualnego podnośnika i przykręcić silnik - jak GREG)
kupiłem lusterko na razie prawe elektrycznie regulowane i składane oraz gajge od regulacji lusterek ale taką i ikonami L, R składanie i podgrzewanie. W golfach podgrzewanie lusterek jest razem z tylnią szybą, ja chce mieć to osobno. z tym, że joy'a przerobiłem tak, że po ustawieniu na pozycję grzanie podświetlona dotychczas ikona na czerwono zmienia się na żółtą (jak w przełączniku tylnej szyby)\
Zamontowałem do lustra czujnik, żeby składało się kiedy zbliży się przeszkoda :hmm: i kierunek z przerobionego oryginalnego kierunku lustra do golfa 5.
Po zakupie lewego lustra oprócz dołożonych powyższych opcji będzie jeszcze podświetlenie na biało obszaru pod lustrem.
Dziś przyjechała do mnie cała instalacja z golfa 4, więc jest z czego rządzić.
To tyle z życiorysu mojego golfa. tylko teraz pytanie, jaki moduł komfortu wybrać, żeby do ogarnął. Tzn. zamykanie,otwieranie drzwi i domykanie szyb i szyberdachu, obieranie sygnału z oryginalnego scyzoryka, bo resztę zrobię sam. domyślam się, że musi to być coś w stylu 1JX 959 799 tylko jaka litera zamiast X i jaka na końcu.
Schematów mam masę i od golfa i od passata, instalację już zmam na pamięć, więc mogę pomóc.
Pozdrawiam



greg

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: greg » czw lis 11, 2010 11:23

lukaszek1209, w szystko zależy jakie kupis zsilniczki
do silniczków 1J0 XXX XXX dajesz komfort 1J0 959 799 AH + pilot z przyciskami jajowatymi
do silniczków 1Co lub 1C1 dajesz komfort 1C0 959 799B lub C



Abacoran5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt lip 10, 2007 13:26
Lokalizacja: Poznań

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + kom

Post autor: Abacoran5 » sob lis 13, 2010 11:58

greg pisze:lukaszek1209, w szystko zależy jakie kupis zsilniczki
do silniczków 1J0 XXX XXX dajesz komfort 1J0 959 799 AH + pilot z przyciskami jajowatymi
do silniczków 1Co lub 1C1 dajesz komfort 1C0 959 799B lub C
Zakupiłem do mojej Bory z 2001 moduł komfortu 1J0 959 799 AH od Bory z 2000 roku, 4 elektryczne drzwi, elektryczne lusterka, sedan - tył otwierany na mikrostyk. Mam elektryczne lusterka, wiązki drzwiowe oraz guziki na wszystkie drzwi.
Teraz potrzebne będą silniczki do drzwi, wyszukałem że odpowiednie będą:
1J0 959 801 na lewy przód
1J0 959 802 na prawy przód
1J0 959 811 na lewy tył
1J0 959 812 na prawy tył.
A jaka litera na końcu oznaczenia A czy C ?
Jak wygląda sprawa 1J4 względem 1J0 ?


Mariusz Kot
abacoran5@gmail.com
605 118 220

Gico
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw mar 24, 2011 23:39

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + kom

Post autor: Gico » sob kwie 02, 2011 11:04

Siemanko. Mam pytanko czy jeśli posiadam oryginalny alarm i centralny zamek a nie mam tylko el. szyb to czy moduł komfortu obsłuży mi elektryczne szyby bez jakich kolwiek zmian w nim? Chcem poprostu wstawić żeby było bez jakich kolwiek ingerencj w moduł.



Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: truckman » sob kwie 02, 2011 13:39

Gico, to kup sobie same silniczki i sam zrób instalację omijając moduł komfortu.


Obrazek

Gico
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw mar 24, 2011 23:39

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + kom

Post autor: Gico » sob kwie 02, 2011 15:19

No właśnie kolego o tym myślałem żeby zrobić sobie swoją instalacje. Tylko jak kupię panel ten od kierowcy co steruje 4 drzwiami to jak to wszystko połączyć ze sobą to już nie będę wiedział. I pod jaki bezpiecznik się podpiąć do instalacji. BTW. Silniczki od audi a4 będą pasowały?



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości