[MK3] Fotoporada, szyby elektryczne, naprawa, demontaż

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

nokash
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn lis 12, 2007 13:13
Lokalizacja: tarm ruins
Kontakt:

Re: [MK3] Fotoporada, szyby elektryczne, naprawa, demontaż

Post autor: nokash » sob mar 24, 2012 13:50

lukiwilson pisze:Witam wszystkich, porada super:) tylko czwarty już składam silniczek i dalej głucho:( wcześniej na raty jak się silniaczkowi chciało. A teraz kaplica. Może czujnik hall powinen być jeszcze dalej niż 1_ 2 mm ? Pierścień zrobiłem idealnie na środku. Nie mam już pomysłu. Pytanko mam też takie czy mechanizm bez szyny i linek też zadziała? Bo chce na sucho sprawdzać a może mechanizm ciężaru szyby potrzebuje do działania. Pomóżcie proszę bo już dwa razy linke mi zmielilo a teraz mechanizm el . A robi się ciepło.
O ile dobrze pamiętam ( bo rozbierałem jakiś czas temu, a teraz będę znów sie za to brał ) to mechanizm bez prowadnicy tez działa tylko najlepiej go włączać na sekundę by ocenić że działa bo może Ci się linka popieprzyć.

Ja mam pytanko do użytkowników. Czy można zastąpić oryginalną linkę czymś innym? tzn dokupioną linką i odpowiednio przerobioną? Nie widzi mi się za bardzo wymiana całości. Linkę mi zmieliło już w mechanizmie. Może jakieś porady co najlepiej zrobić co wymienić co jest najbardziej opłacalne.


BOSS - Besprzewodowa Obciągarka Samo Ssająca

elcabronn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt cze 19, 2012 20:42

[MK3] Fotoporada, szyby elektryczne, naprawa, demontaż

Post autor: elcabronn » śr cze 20, 2012 18:06

Witam. U mnie ciezko idzie zamykanie szyby. Jak troche otworze tak do 15 cm to jes ok ale jak juz otworze wiecej to musze pomagac reka zeby sie zamknela. Mozecie mi podpowiedziec co jest tego przyczyna?? Linka?? Dodam jeszcze ze jak jest otwarta do polowy to ma lekki luz z jednej strony.



Awatar użytkownika
radek108
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:19
Lokalizacja: toruń

Re: [MK3] Fotoporada, szyby elektryczne, naprawa, demontaż

Post autor: radek108 » pn wrz 17, 2012 19:04

zamontowałem eletryczne szyby fakt do 3d z 5d i mam jeden problem szyba po stronie kierowcy smiga az miło natomiast strona pasażera działa swoim życiem a dokladniej chodzi o to ze po wcisnieciu klawisza w góre pojdzie w góre do całkowitego zamkniecia ale po puszczeniu klawisza zamykania leci do dołu jedyna rzecz która wyłacza ten podnosnik to odpiecie jego kostki i da sie sterowac nia tylko od strony pasazera natomiast z klawisza kierowcy zero reakcji posiadam jeszcze jeden podnośnik ale strona kierowcy i on po podłaczeniu na strone pasażera działa jak powinien co moze byc przyczyna tego dziwnego zachowania?
kolega od którego ten podnosnik odkupiłem twierdzi ze on jest w pełni sprawny, ale jednak nie działał u mnie


golf chociaż mały prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=479036 byle mk3
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=169&t=541756&p=6503804#p6503804 zwykly dupowoz na wekendy
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=562191&p=6648397#p6648397 aktualne mk3

Awatar użytkownika
JaskoDZA
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 680
Rejestracja: pt gru 07, 2012 17:27
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie/Ciepłowody

[MK3] Fotoporada, szyby elektryczne, naprawa, demontaż

Post autor: JaskoDZA » pt mar 29, 2013 07:32

siema wszystkiem nie będe Zakładał nowego tematu i tutaj zapytam:) Od czego jest ten kabel? Drzwi pasażera
Obrazek

Druga sprawa jest taka że nie działają kontroli w drzwiach po włączeniu centralnego zamka(a powinna migać chyba)
ObrazekObrazekObrazek

Jak te kontrolki mają być podłączone?



Awatar użytkownika
piotrpotrzebny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 10:31
Lokalizacja: Doncaster UK
Kontakt:

Re:

Post autor: piotrpotrzebny » śr kwie 10, 2013 16:05

Dj Darecki pisze:Wszystko pięknie tylko jak nie działa szyba to nie można jej opuścić do dołu żeby ładnie ją wykręcić :)
I tu dolacze die do pytania.. Pozbawilem sie wiazki z samochodu przed odkreceniem uchwytow szyb...



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

[MK3] Fotoporada, szyby elektryczne, naprawa, demontaż

Post autor: matisim » pn cze 17, 2013 23:33

JaśkoDZA,

fotka pierwsza, wtyczka do głośnika :)
kabel który masz ucięty chyba, to on pewnie idzie do lampki od alarmu, czy go masz czy nie to już musisz sprawdzić. Może ktoś włożył wiązkę od bogatszej wersji, może tylko coś jest rozłączone....



mariusz48
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: ndz lip 01, 2012 15:55

[MK3] Fotoporada, szyby elektryczne, naprawa, demontaż

Post autor: mariusz48 » wt cze 18, 2013 09:44

siema
jestem w trakcie montażu el. szyb, lusterek i centralnego zamka wszystko ori
powiedzcie mi gdzie mam to podłączyć ??
Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

[MK3] Fotoporada, szyby elektryczne, naprawa, demontaż

Post autor: matisim » wt cze 18, 2013 22:22

wtyczki zielone: + po zapłonie
wtyczki szare: podświetl. Po wł.świateł


biała wtyczka to chyba do krańcówki drzwi..

a ta wtyczka duża czarna to pewnie pasuje na tą przedłużkę instalacji która idzie do włącznika pod panelem nawiewów i steruje szybami tylnymi. Oryginalnie u m nie takowa jest.



Awatar użytkownika
JaskoDZA
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 680
Rejestracja: pt gru 07, 2012 17:27
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie/Ciepłowody

[MK3] Fotoporada, szyby elektryczne, naprawa, demontaż

Post autor: JaskoDZA » śr cze 26, 2013 11:06

matisim, Alarmu w moim wozie nie ma ale planuje włożyć, ale nie wiem kiedy to będzie. Centralny zamek jest i kontrolka jest obok rygla w dzwiach kierowcy ale niestety ona nie świeci. próbowałem podłączyć ją ale nie migała. Wogóle coś jest pokręcone z centralnym zamkiem. Znasz się na tym? Może byś na PW pomógł?:D



mariusz48
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: ndz lip 01, 2012 15:55

[MK3] Fotoporada, szyby elektryczne, naprawa, demontaż

Post autor: mariusz48 » czw cze 27, 2013 18:05

matisim
ale to jest instalacja do 3d :D czyli to jest zbędna kostka i nie musze tego podłączać ?



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

[MK3] Fotoporada, szyby elektryczne, naprawa, demontaż

Post autor: matisim » czw cze 27, 2013 21:59

mariusz48, na odległość cięzko coś doradzić. ale jeśli masz wiązke z 5d to faktycznie nie potrzebny Ci ten kabel...

JaśkoDZA, schematy poszukać i po nich sprawdzać co masz a czego nie. trzeba sie nauczyć albo komuś dać do zrobienia :)



Awatar użytkownika
JaskoDZA
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 680
Rejestracja: pt gru 07, 2012 17:27
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie/Ciepłowody

[MK3] Fotoporada, szyby elektryczne, naprawa, demontaż

Post autor: JaskoDZA » sob cze 29, 2013 11:34

Wole samemu podłubać i poszukać tak jak mówisz ze schematem:) Pozdro:)



mariusz48
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: ndz lip 01, 2012 15:55

[MK3] Fotoporada, szyby elektryczne, naprawa, demontaż

Post autor: mariusz48 » pn lip 08, 2013 17:27

Może to nie ten temat, ale zapytam
które kabelki tj jakie kolory są od podgrzewania lusterek ???



Awatar użytkownika
piotrusss89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: wt lis 09, 2010 18:21
Lokalizacja: Szczecin

[MK3] Fotoporada, szyby elektryczne, naprawa, demontaż

Post autor: piotrusss89 » wt sie 06, 2013 13:16

jak u siebie zakładałem elektryczne lusterka to masę brał z brązowego a plus do podgrzewania to biały kabelek..


Moja Bryka :-) http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=491633" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości