[MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażnika

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Badyl18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: czw lut 13, 2014 21:39
Lokalizacja: Łuków/Wesoła

[MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażnika

Post autor: Badyl18 » czw mar 19, 2015 17:03

Panowie mam pytanie - zamek klapy bagażnika jest taki sam w kombi jak w hatchback'u ? Mój w hatchbacku jest kompletnie niedziałający a mam w kupnie zestaw zamków, stacyjkę z kluczykami oraz cały zamek tylnej klapy do wersji kombi a jak wspomniałem mój to hatchback :)
Proszę o pomoc.



marcu186
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: śr kwie 17, 2013 20:57

[MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażnika

Post autor: marcu186 » śr lip 08, 2015 13:08

Witam.
Po wyciągnięciu i zamontowaniu wkładki zamka(tej tulejki na klucz) nie otwiera mi bagażnika jak jest ustawiona w pozycji otwarty na stałe(pionowo) otworze go dopiero jak przekręce go w prawo(poz.na ukosnie) czy to moze miec wpływ na działanie siłownika?? Wybijałem go jasadka i młotkiem czy cos mogłem ugiać oprócz tej pierwszej blaszki?? I jak ta usterke usunąć.
Z góry dzięki za odp



Awatar użytkownika
Grzegorz2507
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pt cze 05, 2009 16:02
Lokalizacja: Izbica Kujawska
Kontakt:

[MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażnika

Post autor: Grzegorz2507 » wt sty 12, 2016 00:36

Zdjecia padly.


Zielony Family:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=524105&p=6276307#p6276307

Awatar użytkownika
Yoo!
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: pt sty 23, 2009 21:13
Lokalizacja: Chorzóvw

[MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażnika

Post autor: Yoo! » ndz sty 24, 2016 12:20

Jak wyżej. Posiada ktoś jeszcze foty z demontażu, jakos mi to zawsze ułatwia robote :hmm:



nuq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: sob wrz 01, 2012 18:35

[MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażnika

Post autor: nuq » czw lut 18, 2016 12:11

Sprawa dotyczy passata b5.

Mam problem rozebrałem zamek ale okazało się że u szczerbiony jest korpus bębenka jak na zdjęciu, pytanie mam czy to uszkodzenie uniemożliw prawidłowe działanie?
http://www.fotosik.pl/zdjecie/b5ec9fb734353a9c

Sam nie mogę tego sprawdzić ponieważ okazało się, że brakuje mi tulei pomiędzy korpusem bębenka, a gniazdem. Pytanie czy mogę to gdzieś kupić jeżeli posiadacie numer części to bardzo bym prosił no i ten korpus bębenka jeżeli będzie koniczna wymiana.

Kupiłem zestaw naprawczy a tu taka niespodzianka :rozpacz:



Przemula
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: sob gru 03, 2011 12:55

[MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażnika

Post autor: Przemula » czw lut 25, 2016 07:40

Witam. Czy ktoś doradzi czy będzie pasował zamek z tylnich drzwi do przednich. Jest jakaś różnica. (mowa o golfie 4)



Awatar użytkownika
RA_FEEL_IT!
Administrator
Administrator
Posty: 2307
Rejestracja: pt gru 19, 2008 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Passat B5 FL 1.8T
Silnik: AWT

[MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażnika

Post autor: RA_FEEL_IT! » śr mar 02, 2016 23:28

Panowie, Czy sprężynka jest bardzo potrzebna? (nie sugerować się strzałkami - zdjęcie poglądowe)
Obrazek



maciej1486
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 19:52
Lokalizacja: Bydgoszcz/Nakło

[MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażnika

Post autor: maciej1486 » czw mar 03, 2016 09:36

Tak, nie będzie Ci odbijało i nie będziesz mógł otworzyć klapy mimo iż siłownik będzie otwierał/zamykał. Miałem to samo pękł mi ten zaczep sprężynki i musiałem kupić cały nowy wkład.



Awatar użytkownika
RA_FEEL_IT!
Administrator
Administrator
Posty: 2307
Rejestracja: pt gru 19, 2008 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Passat B5 FL 1.8T
Silnik: AWT

[MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażnika

Post autor: RA_FEEL_IT! » czw mar 03, 2016 10:49

A po co nowy, zaciskasz trytkę na ramię gdzie złamało się oczko, zaczepiasz sprężynkę :smirk:
Czy mikrostyk jest niezbędny? Jeśli zamek jest otwarty to mikrostyk jest wciśnięty?



zmotoryzowany
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt kwie 08, 2016 10:33

Re: [MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażn

Post autor: zmotoryzowany » wt kwie 26, 2016 12:07

Hej miałem praktycznie ten sam problem w moim vw. Początkowo wyglądało to na problemy z pilotem, ale po wymianie baterii nie pomogło. Sam co prawda nie jestem jakoś mega ogarnięty mechanicznie/technicznie, więc znalazłem w końcu w internecie sobie firmę otwieranie zamków 24 bo akurat działają w moim rejonie:) otworzyli szybko i nie uszkodzili niczego więc nie narzekam no i mogę śmiało polecić, plus jest taki że przyjechali do mnie i nie musiałem ciągnąć samochodu do warsztatu.



soberpl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt mar 27, 2015 18:22

[MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażnika

Post autor: soberpl » pt cze 03, 2016 19:50

Czy jeżeli mam nową wkładkę zamka to po wyciągnięciu starej mogę ją włożyć i będzie działać? Na zasadzie plug and play czy coś trzeba jeszcze programować lub inne czary? Przednie drzwi od pasażera.



wojtekjanus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt lip 01, 2016 20:26

[MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażnika

Post autor: wojtekjanus » pt lip 01, 2016 20:48

figurel pisze:Nożyczki wkładamy do wkładki tak jak kluczyk i metodą "na macanego", innej nie ma, staramy się wyszukać wewnętrzny występ zapadki aby przesunąć do ją góry bądź do dołu jednocześnie naciskając z drugiej strony wkładkę. Ideę tego przedstawiają poniższe fotki
Rozumiem, że jeżeli mam klucz pasujący do bębenka, to wyjmę go bez problemu?
Mam Lupo z centralnym zamkiem, gdzie poprzedni właściciel w klapie założył klamkę z zamkiem bez centralnego i z innym kluczem. Chcę powrócić do oryginalnego stanu, chcę zamówić w ASO bębenek pod podstawowy klucz (znam kod).
Ponieważ klamka w Lupo nie ma dźwigni pod zamek centralny, kupiłem od Golfa IV kpl taką klamkę, plus siłownik i sztangę (łącznik). Ale nie mam do tego zamka klucza, próbowałem wg twojego opisu wyjąć bębenek, za żadne skarby nic nie udało się zrobić. Zdjąłem nawet kapturek z zasuwką i przesuwałem pierwsza zapadkę w całym zakresie ruchu - także nic, bębenek ani drgnął. Być może decyduje tu to, czy ustawiony jest w pozycji otwartej lub zamkniętej.

W związku z tym planuję: wyjąć klamkę z Lupo, wyjąć z niej bębenek mając klucz, włożyć bębenek z ASO i zamontować dźwignie od klamki z Golfa pod zamek centralny. Okablowanie do siłownika i mikrowłącznika w Lupo jest.
Czy dobrze kombinuję?



michalinio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn wrz 26, 2016 18:50

[MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażnika

Post autor: michalinio » pn wrz 26, 2016 18:56

Witam,
w golf 4 mam problem z klamką w klapie z centralnym zamkiem.
Gdy auto jest otwarte zachowuje się klamka jak by było zamknięte tzn. klamka swobodnie przelatuje do góry, gdy zamknie się auto i otworzy można otworzyć klapę. Tak samo można to robić z kluczyka tzn. zamknąć i otworzyć i wszystko działa.
Mimo tego jest to dość frustrujące.
Centralny działa bo otwiera, tylko jest problem z układem klamka i zamek
Proszę o pomoc, bo nie wiem w która stronę iść.



rcrolek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr gru 13, 2006 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażn

Post autor: rcrolek » pt paź 07, 2016 20:34

Witam
Rozebrałem wkładkę i mam taką sytuację jak na zdjęciu. Po włożeniu kluczyka nie wszystkie zapadki są równo schowane (a chyba tak być powinno). Jest kilka blaszek wystających. Czy mam spróbować to w pierwszej kolejności wyczyścić? I jeszcze jedno, czym smarować zamek bo wyczyściłem stary smar.

Obrazek
RA_FEEL_IT! pisze:Panowie, Czy sprężynka jest bardzo potrzebna? (nie sugerować się strzałkami - zdjęcie poglądowe)
Obrazek
Ja mam bez tej sprężynki i nie widzę różnicy a używam ze 2 lata klapy dość często. Też myślałem że będę musiał wymieniać całość.


1,9 TDI, ALH, 90KM - MKIV, L041

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości