[MK4]Demontaż zderzaka przód Golf IV - wymiana lampy - foto

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Yoo!
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: pt sty 23, 2009 21:13
Lokalizacja: Chorzóvw

[MK4]Demontaż zderzaka przód Golf IV - wymiana lampy - foto

Post autor: Yoo! » śr sty 07, 2015 21:56

Na końcu tej rączki jest taki metalowy zaczep, który wystarczy podważyć, nie zejdzie całkowicie, tylko się podniesie, wtedy delikatnie trzeba podważyć boki uchwyty, który trzymie sie na dwóch bolcach i tyle.



Awatar użytkownika
kaktus2907
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: pt wrz 07, 2012 18:59
Lokalizacja: Częstochowa

[MK4]Demontaż zderzaka przód Golf IV - wymiana lampy - foto

Post autor: kaktus2907 » pt mar 27, 2015 18:20

walczylam dzis na spokojnie z tym zderzakiem ale pokonaly mnie dwie zapieczone sruby w kratkach oraz jedna przy grillu. Niestety ta przy grilla obrobila mi sie :(. Polalam dla glebszej penetracji sruby plynem hamulcowym i mam nadzieje ze jak jutro przyjde do garazu to juz to odkrece ;)


Obrazek
Kasia :)

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[MK4]Demontaż zderzaka przód Golf IV - wymiana lampy - foto

Post autor: Qto » pn mar 30, 2015 22:37

kaktus2907 pisze:plynem hamulcowym
pamiętaj że zderzak jest lakierowany...

śruby od zderzaków niestety często są w takim stanie że pozostaje ukręcenie ich...następnie rozwiercenie i gwintowanie . Niekoniecznie mówię tu o mk4...w wielu autach tak jest. W mk4 najgorzej jest z tymi pod grillem...a przy tylnym zdesiu dwie od spodu



dobkar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz wrz 30, 2012 10:09
Lokalizacja: Gdańsk/Chełm

[MK4]Demontaż zderzaka przód Golf IV - wymiana lampy - foto

Post autor: dobkar » sob kwie 11, 2015 18:47

Witam,
Poradnik bardzo się przydał przy wymianie lamp. Śruby mocujące zderzak to T30! Tutaj uwaga, bo T27 i T25 też pasują ale można uszkodzić śrubę, a przy lekkim przyrdzewieniu gwintu można uwalić łeb śruby, dlatego trzeba używać Torxa T30! Sama wymiana lamp do bułka z masłem, przełożenie żarówek jest banalna, a przy wymianie silniczka należy obrócić go o 45stopni w lewo i wyjąć poprzez odchylenie go do góry. Kulka silniczka musi wyjść do dołu.
Dzięki za poradnik!



mest1987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw kwie 05, 2007 23:21
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: [MK4]Demontaż zderzaka przód Golf IV - wymiana lampy - f

Post autor: mest1987 » sob lis 21, 2015 21:40

No to ja dzisiaj wziałem się za wymianę lampy i oczywiście przy odkręcaniu zderzaka ukręciłem dwie śruby przy grillu i wyrobiłem jedna za kratka w zderzaku. Jakie to śruby i gdzie je dostanę, najlepiej gdzieś w internecie.
Z góry dzięki za pomoc.



rekin01
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 20:16
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

[MK4]Demontaż zderzaka przód Golf IV - wymiana lampy - foto

Post autor: rekin01 » pt wrz 16, 2016 11:13

Można wymontować tylko tą dolną czarną część zderzaka? Ostatnio Zlamalem przy krawężniku i potrzebuję ściągnąć do spawania.



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

[MK4]Demontaż zderzaka przód Golf IV - wymiana lampy - foto

Post autor: Skrzak » ndz wrz 18, 2016 12:49

Można. Dokładka jest na zaczepy. Wypinasz w kierunku do przodu.



dobkar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz wrz 30, 2012 10:09
Lokalizacja: Gdańsk/Chełm

[MK4]Demontaż zderzaka przód Golf IV - wymiana lampy - foto

Post autor: dobkar » ndz wrz 18, 2016 14:50

Ta dolna czarna dokładka jest zdejmowalna bez potrzeby demontażu zderzaka. Musisz tylko uważać na przykręcone nadkole. Czasami zdarza się, że nadkole jest jeszcze przykręcone do tej czarnej dokładki.



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

[MK4]Demontaż zderzaka przód Golf IV - wymiana lampy - foto

Post autor: Skrzak » pn wrz 19, 2016 09:01

A tak jedna dolna sruba na nadkolu, na torksa.



DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Re: [MK4]Demontaż zderzaka przód Golf IV - wymiana lampy - foto

Post autor: DejaVu » śr cze 17, 2020 11:40

Panowie a jak zmienia się samo szkło w lampie? chodzi mi o to że w golfie 4 lewy przód mam odprysk od kamienia :( w zeszłym roku na przeglądzie gość mówił żebym lampę zmienił bo mandat będzie :kac: , w lipcu kolejny przegląd , lampę używkę kupiłem ,dziś chciałem zmienić , ale nie wiedziałem że trzeba demontować zderzak :( druga sprawa u mnie w lampie jest inny silniczek jak w tej zamówionej i jest inna też ''wtyczka'' od żarówki świateł długich(chyba) ta po prawej jak patrząc stojąc za lampą - u mnie jest na plastikowych zatrzaskach a w tej zamówionej jest zatrzask druciany :( i nie wiem czy będzie to pasować? samemu z tym walczyć czy postawić do mechanika? Pozdrawiam.


Seat Mii 1.O CHYA

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8808
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: [MK4]Demontaż zderzaka przód Golf IV - wymiana lampy - foto

Post autor: marcin7x5 » śr cze 17, 2020 17:36

Lepiej poszukaj lampy takiej co ci będzie pasować p&p. Zabawa z wymianą szkła to już większy temat z rozklejaniem i klejeniem szczelnym na gorąco.



DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Re: [MK4]Demontaż zderzaka przód Golf IV - wymiana lampy - foto

Post autor: DejaVu » śr cze 17, 2020 18:21

marcin7x5 pisze:
śr cze 17, 2020 17:36
Lepiej poszukaj lampy takiej co ci będzie pasować p&p. Zabawa z wymianą szkła to już większy temat z rozklejaniem i klejeniem szczelnym na gorąco.
Nie widzę swego postu więc nie wiem czy to odpowiedź dla mnie? Lampa jest raczej taka jak moja , różni się tylko silniczkiem do podnoszenia świateł i nie wiem czy on jest sprawny? no i u mnie jest inne mocowanie tych kabli co idą do lampy , w tej którą kupiłem udało się wyciągnąć nawet ''wtyczkę'' u mnie nie wiem czy się wyjmuje :foch:


Seat Mii 1.O CHYA

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14084
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Re: [MK4]Demontaż zderzaka przód Golf IV - wymiana lampy - foto

Post autor: Michał_1977 » śr cze 17, 2020 22:05

DejaVu pisze:
śr cze 17, 2020 18:21
Nie widzę swego postu
Nie widziałeś, ponieważ w tym dziale posty wymagają akceptacji moderatora :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Re: [MK4]Demontaż zderzaka przód Golf IV - wymiana lampy - foto

Post autor: DejaVu » wt cze 30, 2020 11:50

Dziś robiłem podejście do tej wymiany lampy , wpierw w tej co kupiłem przetestowałem jak wymienia się silniczek - da radę tylko trzeba śrubokrętem odkręcić śrubkę :) nie wiedziałem za to jak odpiąć tą dźwigienkę klapy - coś trzeba zrobić z tą blaszką , bałem się ułamać czy zgubić :( ale mam chyba problem bo po lekkim odchyleniu tego grilla okazuje się że dwie śruby dolna i górna przy lewej lampie akurat którą trzeba wymienić są chyba omknięte :( jak poradzę sobie z tą dźwigienką , to zobaczę dokładniej ta na dole pod kratką i w nadkolach odkręcają się , widziałem filmik że przy wymianie jednej lampy można odkręcić tylko jedną stronę zderzaka? chyba też nie mam jednej śruby dolnej przy grillu przy prawej lampie.
Mam dwa pytania czy te kostki co idą kable do lampy są takie same? w tej co kupiłem się wyjmuje ,w mojej nie sprawdzałem , drugie pytanie to jeśli będę miał omknięte te łby na torx to jak to odkręcić ? kiedyś kupiłem takie coś co chyba nazywa się wykrętak? ten mniejszy może będzie pasował , jaka jest zasada obchodzenia się z tym - robię wiertłem dziurkę a potem w lewo wkręcam ten wykrętak? no i nie mam do tego ''rączki''
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Seat Mii 1.O CHYA

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości