[FAQ] Czyszczenie i smarowanie rozrusznika

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

wi1984
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr gru 09, 2009 22:06
Lokalizacja: zamość

[FAQ] Czyszczenie i smarowanie rozrusznika

Post autor: wi1984 » śr lip 06, 2011 19:22

Pytanie było zadawane ale nikt nie odpowiedział. Jak rozebrać/wymienić bendix? Czy musowo rozkręcić elektromagnes?



TOOCRUEL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw lip 14, 2011 22:19

Re: [FAQ] Czyszczenie i smarowanie rozrusznika

Post autor: TOOCRUEL » śr lip 27, 2011 10:39

U mnie zaś w elektromagnesie padło samo wyprowadzenie do stacyjki(na zdjęciu górne wyprowadzenie zaznaczone na zielono). Rozrusznik jako całość przy okazji przesmarowałem wymieniłem szczotki pomimo, że nie były jeszcze tragiczne i kręci jak marzenie przy polaryzacji na złącza jak zaznaczyłem to poniżej. Nie działa za to wcale po wpięciu w wejście dedykowane do AAZów(górne zielone)...
...i tutaj moje pytania zasadnicze:
1) CZY OBA STYKI ZAZNACZONE NA ZIELONO TO JEDEN I TEN SAM PUNKT(CZĘŚĆ WSPÓLNA)/ TYM SAMYM CZY MOGĘ POCIĄGNĄĆ NA DOBREJ MIEDZI WYPROWADZENIE Z DOLNEGO STYKU ZIELONEGO DO GÓRNEGO I NIE WPŁYNIE TO NEGATYWNIE W PÓŹNIEJSZYM CZASIE NA ROZRUSZNIK/ ELEKTROMAGNES?
2) JAK DOSTAĆ SIĘ DO ŚRODKA(CO PODWAŻYĆ/ODKRĘCIĆ) ABY SPRAWDZIĆ CO STAŁO SIĘ ZE STYKIEM ZIELONYM GÓRNYM?

Pytam, bo działanie rozrusznika jako całości absolutnie nie budzi zastrzeżeń(pełny zestawik Boscha), a sam elektromagnes Boschowski oryginalny(taki sam)= 90-110 zł i nie widzę sensu w wywalaniu takiej kasy, jeżeli tylko do zrobienia jest samo wyprowadzenie na stacyjkę... Z góry dziękuję za pomoc...

Obrazek



seboljeiv
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: wt paź 07, 2008 23:54
Lokalizacja: wawa

Re:

Post autor: seboljeiv » sob sie 20, 2011 00:16

czesc

przeczytalem Twoj post w temacie o rozruszniku,mam dokladnie to samo co w Twoim poscie, ale nie widze odpowiedzi w temacie dlatego powiedz mi prosze czy to ma jakies znaczenie ze ta szpilka sie zrobila luzna?
bo nie moge odkrecic tego elktromagnesu tymi trzema srubkami od drugiej strony bo sie torx przekrecil i jednoczesnie nie moge zobaczyc co sie dzieje z ta spzilką w srodku....


czechu_01 pisze:Ja z kolei wyjąłem swój rozrusznik i jak zacząłem go rozbierać to odkręciłem nakrętkę która była pomiędzy kablem od aku a elektromagnesem. I cała ta szpilka do której jest podłączany kabel idący od aku do elektromagnesu zaczęła mi latać. Ma to jakieś znaczenie dla działania całości?



sebo77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw paź 07, 2010 18:07

Re: [FAQ] Czyszczenie i smarowanie rozrusznika

Post autor: sebo77 » pn sie 29, 2011 09:27

CZesc mam pytanie mam silnik ALH czy w nim musze podpierac silnik czy nie bo slyszalem ze nie w kazdym trzeba oczywiscie chodzi mi o wyjecie rozrusznika.dzieki za porade



masim87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn paź 10, 2011 20:14

Re: [FAQ] Czyszczenie i smarowanie rozrusznika

Post autor: masim87 » pn paź 10, 2011 21:14

witam ,wyciagnolem moj rozrusznik ,bo wygladalo na to ze szczotki sa do wymiany ,z dnia na dzien coraz to rzadziej lapal ,po rozkreceniu niby nie wydaja sie najgorsze maj ok 1cm moze sie myle bo nie znam sie dokladnie zaniepokoil mnie tryb ktory wchodzi do kola zamachowego ,tryby sa z jednej strony lekko poscinane , czy to moze byc przyczy na czy szczotki ,prosze o pomoc pozdrawiam



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

[FAQ] Czyszczenie i smarowanie rozrusznika

Post autor: Rafał 21 » wt paź 11, 2011 17:08

masim87 pisze:ktory wchodzi do kola zamachowego ,tryby sa z jednej strony lekko poscinane
Zębatkę do bendiksu dostaniesz w częściach zamiennych bez problemu , tak sie zużywają z biegiem czasu . Szczotki masz odpowiednie! . Wina leży w elektromagnesie przyczyn moze być wiele cewka / rdzeń elektromagnesu zasyfiony smarem itp. Spróbuj na krótko sprawdzić [ tobie nie muszę tłumaczyć co oznacza krótko :P ] czy zaskakuje . Jak nie będzie 10/10 to masz odpowiedź . Bo zęby musiałyby być zrąbane powiem po góralsku że hej by nie odpalał :P


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

[FAQ] Czyszczenie i smarowanie rozrusznika

Post autor: Zico63b » sob paź 15, 2011 02:25

W zasadzie -TAK, nie ma sensu; jednak kiedyś w kupionym Polo 1,3 rozrusznik wydawał takie dźwięki, że wśród ludzi starałem sie nie gasić silnika (by nie musieć odpalać :hmm: ). Z konieczności szybkiego i "tymczasowego" poprawienia, posmarowałem go tylko, z lekkim czyszczeniem. Pracował doskonale jeszcze 3 lata aż Polo zostało sprzedane...



Awatar użytkownika
Gonathel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt lis 24, 2009 13:44
Lokalizacja: Olkusz

[FAQ] Czyszczenie i smarowanie rozrusznika

Post autor: Gonathel » pn lis 14, 2011 19:30

witam mógłbym mi ktos podesłać numer seryjny rozrusznika tego który jest na zdięciach w 1 poście, ponieważ potrzebuj dokupić do niego szczotko trzymacz a z mojego rozrusznika nie da się już nic odczytać :(



Awatar użytkownika
Tomi19
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 740
Rejestracja: sob mar 14, 2009 17:50
Lokalizacja: Chełmno

[FAQ] Czyszczenie i smarowanie rozrusznika

Post autor: Tomi19 » wt lis 29, 2011 23:34

Witam panowie,
ja zrobiłem identyczny zabieg przy swoim golfie z silnikiem AFN ponieważ jak był ciepły to troche długo krecił i troche hałasował
no ale efekt wyszedł taki że rozrusznik już nie hałasuje ale za to jak jest ciepły to strasznie długo kreci i nie wiem oco chodzi niby sie wydaje ze teraz ma lżej a odpala jeszcze dłuzej:(
nie wiem co mam robic teraz...
prosze o jakas pomoc


Obrazek
Mój Jubi :):)zapraszam viewtopic.php?f=88&t=426280" onclick="window.open(this.href);return false;
Moj golf II Projekt ;) viewtopic.php?f=87&t=563421" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[FAQ] Czyszczenie i smarowanie rozrusznika

Post autor: Qto » śr lis 30, 2011 02:08

Tomi19, ale jesteś pewien że to wina rozrusznika? Może pierdoła typu czujnik temperatury lub inna błahostka - poszukać na forum co może być powodem ciężkiego odpalania na ciepłym silniku



Awatar użytkownika
Tomi19
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 740
Rejestracja: sob mar 14, 2009 17:50
Lokalizacja: Chełmno

[FAQ] Czyszczenie i smarowanie rozrusznika

Post autor: Tomi19 » śr gru 07, 2011 20:52

no teraz już wiem oco chodziło,wystarczyło wsadzić akumulator z wiekszym prądem rozruchowym i teraz odpala bardzo dobrze :grin:


Obrazek
Mój Jubi :):)zapraszam viewtopic.php?f=88&t=426280" onclick="window.open(this.href);return false;
Moj golf II Projekt ;) viewtopic.php?f=87&t=563421" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
mariusz514
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: wt maja 05, 2009 12:18
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

[FAQ] Czyszczenie i smarowanie rozrusznika

Post autor: mariusz514 » sob gru 10, 2011 11:29

plusik dla kolegi :bigok: , wczoraj wymontowałem rozrusznik, wyczyściłem go , nasmarowałem i kręci idealnie, prawdę mówiąc jest sens czyścić rozrusznik, w moim było pełno wody, rdzy, piachu, przepracowanego smaru , niby masywny, szczelny rozrusznik a taki syf był :shock: , nie rozkręcałem tylko elektromagnesu bo śruby były tak zjechane że nie było opcji je odkręcić ale chyba nie będzie szkodził,kolega zapomniał dodać żeby podeprzeć silnik bo może być problem z przykręceniem rozrusznika z powrotem :-) ( polecam w tedy lewarek trapezowy ) . tulejki i szczotkotrzymacz był ok , a mimo to nie chciał czasami kręcić ale jak na razie problem z głowy na parę lat :bigok:



deskjet
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: czw sie 25, 2011 20:37
Auto: Golf IV
Silnik: ALH+

[FAQ] Czyszczenie i smarowanie rozrusznika

Post autor: deskjet » pt lut 03, 2012 17:26

Koledzy możecie powiedzieć jak wyjąć ten seger?
Obrazek


ALH + 205 + CHIP 140KM/318Nm :bigok:

remiggio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn lut 06, 2012 20:29

Re: [FAQ] Czyszczenie i smarowanie rozrusznika

Post autor: remiggio » śr lut 08, 2012 12:03

Witam serdecznie

Może ktoś mi pomorze a mianowicie po rozpołowieniu rozrusznika wysypała mi się dosłownie zmielona przekładnia zębata ta duża co jest dookoła trzech małych była z jakiegoś tworzywa nie metalowa nie wiem czy taka powinna być bo dopiero poruszam temat rozrusznika i to raczej da się wymienić. Bardziej jednak martwi mnie fakt że gdy wyjąłem wirnik to zobaczyłem kawałek odłupanego magnesu ze stojana(ok 1cm2), czy w takim razie tylko nowy rozrusznik czy da się coś z tym robzić? Moje autko to Golf 2 1,6 TD 91r 44kw 1V



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości