[All VW] Polerowanie lakieru

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

[Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: Shmatan » wt lip 12, 2011 22:20

Fakt - mój błąd, nie wiedziałem że 3m hand glaze zawiera cleaner



Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: duzy_przemo » śr lip 13, 2011 08:57

Shmatan pisze:Fakt - mój błąd, nie wiedziałem że 3m hand glaze zawiera cleaner
Nie do końca.

Czysty Cleaner działa chemicznie na lakier oczyszczając go, ważne nie poleruje.



3M Hand Glaze - działa również chemicznie na lakier ale po to by go lekko zmiękczyć, dodatkowo zawiera domieszkę miałkiego ziarn korundowego, które podczas pracy wykrusza się - zbierając minimalnie lakier. Ma również domieszkę nabłyszczacza ect.



Awatar użytkownika
m1chal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 622
Rejestracja: sob sie 19, 2006 14:49
Lokalizacja: Gdynia
Auto: Golf 1 Cabrio

[Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: m1chal » śr lip 13, 2011 15:42

Wczoraj zajalem sie moim pierwszym autem w kwestii polerki - praniem itp. aut zajmuję się już od 4 lat... (może ktoś bardziej ogarniety w kwestii polerki, powie co muszę zrobić, aby wiecej rys usunąć)

Użyte zostały:

Das6 Pro
Eurotec
Menzerna FG 500
Menzerna FF3000
PB BH
Biała, żółta (flexipads) i niebieska (3M) gąbka

korekta wyszła moim zdaniem na 70-80%, niestety coś nie moge usunać w 95% chodziasz tych rys...

3 godziny spędziłem nad maską, używając Dasa6 głownie... i wspomagajac sie kilkoma przejazdami rotacji (poniewaz mam beznadziejnego, najtanszego BP no i brak wprawy)

oto zdjęcia:

pacjent :

Obrazek

Obrazek

Obrazek



miejsce pracy:

Obrazek

Obrazek



stan lakieru pod lampami:

Obrazek

Obrazek

Obrazek



po 40 minutach pracy pękła jedna szybka od gorąca w halogenie, co nie wróżyło dobrze pracy :/ (a włożyłem 400W zamiast maksymalnych 500)

Obrazek



pierwszy panel powiedzmy zrobiony :

Obrazek

Obrazek

Obrazek



drugi panel 50/50: (jak widać troche rysek zostało) oczywiscie zdjecia po przetarciu IPA

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Nagle niewiedzieć czemu, podnosząc Dasa z lakieru, gąbka żółta się rozleciała :/ , a w zasadzie na masce nie miala o co zahaczyć i się uszkodzić (oderwała się od rzepa, który został na polerce) zauważyłem, że od maszyny leci dość mocne ciepło w miejscu gdzie jest BP, gąbka itd... to może być powód??

Obrazek

Obrazek



a tu już cała maska zrobiona po FG500, FF3000 i chyba PB BH i colli 476s (chyba, bo juz nie pamietam) - widać, że kilka rzeczy zostało do poprawki, pewnie bardziej doświadczony, bo ściął te rysy, ale praktyka praktyka i jeszcze raz praktyka i myśle, że się naucze w końcu :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Mk2 1V by m1chal - sprzedany
viewtopic.php?f=87&t=59790&start=0

Awatar użytkownika
m1chal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 622
Rejestracja: sob sie 19, 2006 14:49
Lokalizacja: Gdynia
Auto: Golf 1 Cabrio

[Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: m1chal » śr lip 13, 2011 23:05

dzień drugi i coraz to lepsze efekty :) co mnie bardzo cieszy...

dzisiaj pracowalem na pomaranczowej gąbce (bo żółta sie rozleciała) i nie wiem w połączeniu z FG500 i na maszynie DA ... jakos lepiej mi sie pracowało! i chyba efekty są lepsze.

Obrazek

50/50

Obrazek


Mk2 1V by m1chal - sprzedany
viewtopic.php?f=87&t=59790&start=0

Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

[Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: duzy_przemo » czw lip 14, 2011 09:11

m1chal, Co prawda nie używałem nigdy FG500 ale jakoś nie mogę sobie wyobrazić że usunie rysy po P1200.
Jak widać na twoich zdjęciach nie poradziła sobie z rysami eksploatacyjnymi.

Moim zdaniem 3M Fast Cut na futrze polerskim spokojnie poradziłby sobie z tym zadaniem.

BTW Nie radzę używać futra na oscylacji.



Awatar użytkownika
Dj Darecki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2252
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 18:08
Lokalizacja: NEB-raska
Kontakt:

[Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: Dj Darecki » czw lip 14, 2011 11:15

m1chal, Nie pisz skrótami bo większość ludzi z tego forum nie zna ich :)
FG500 usunie rysy po 1200 ale trzeba długo polerować , a najszybciej zrobisz to rotacją . Tylko że trzeba więcej uważać na kanty ,rogi itp :)
Zmień lampy na metalohalogenowe ( HQI ) czasami można tanio wyrwać taką np. 150 w a świeci podobno mocniej niż halogen 400 w :)


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=252216][size=142][b][u]>>>VR6 US Mexicanos<<<[/size][/b][/u][/url]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122620][size=142][b][u]>>>Black 1.9TD<<<[/size][/b][/u][/url]


[img]http://img4.imageshack.us/img4/148/podpis1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: duzy_przemo » czw lip 14, 2011 14:23

Dj Darecki pisze: FG500 usunie rysy po 1200 ale trzeba długo polerować , a najszybciej zrobisz to rotacją .
Trochę hardcore zaczynać korektę od 1200 i polerować, chciałbym zobaczyć taką powierzchnię po polerce.
Dobrze że, które sobie z tym poradzą.



Awatar użytkownika
Dj Darecki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2252
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 18:08
Lokalizacja: NEB-raska
Kontakt:

[Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: Dj Darecki » czw lip 14, 2011 22:41

duzy_przemo pisze: Dj Darecki napisał(a):FG500 usunie rysy po 1200 ale trzeba długo polerować , a najszybciej zrobisz to rotacją .



Trochę hardcore zaczynać korektę od 1200 i polerować, chciałbym zobaczyć taką powierzchnię po polerce.
Dobrze że, które sobie z tym poradzą.
Większość prawie lakierników tak raczej robi :)


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=252216][size=142][b][u]>>>VR6 US Mexicanos<<<[/size][/b][/u][/url]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122620][size=142][b][u]>>>Black 1.9TD<<<[/size][/b][/u][/url]


[img]http://img4.imageshack.us/img4/148/podpis1.jpg[/img]

dupcia
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: czw lut 05, 2009 18:17
Lokalizacja: Psary

[Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: dupcia » ndz wrz 25, 2011 11:17

Pozwole sobie odświeżyc temat. Ostatnio dużo czytałem na temat polerki na forum i w koncu postanowiłem zrobic w moim Golfie IV granatowy. Ale nie brałem sie do tego sam bo sie nie znam i mogłbym wiecej szkody zrobic niz pożytku wiec pojechalem do goscia , który robił mojemu koledze polerke. Posiada tez golf IV tylko czarnego. Widziałem jego lakier przed polerka i po i efekty był super. Lakier wygladał jak nowy i bez rys. Jak z salonu. Pojechałem i czekałem przy gosciu jak robił bo zabardzo nie lubie komus zostawiać auta. Trwało to 3 godziny . Lakier wyglada lepiej ale szału nie ma. Rys zostało sporo. Nie jestem zadowolony. Myslałem ze zrobi mi to lepiej . Zapłaciłem 200zł i efekt taki sobie. Zrobie fotki i wam wrzuce

pozdrawiam



Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

[All VW] Polerowanie lakieru

Post autor: truckman » ndz wrz 25, 2011 12:55

dupcia, 200 zł to raczej nie są kwoty na polerki :P


Obrazek

dupcia
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: czw lut 05, 2009 18:17
Lokalizacja: Psary

Re: [All VW] Polerowanie lakieru

Post autor: dupcia » ndz wrz 25, 2011 13:09

no wlasnie cos mi sie wydawało tanio, lepiej trzeba było dołozyc . Ale człowiek uczy sie na błedach. Powiedzcie mi ile kosztuje taka fachowa polerka, u kogos kto naprawde sie zna a nie u takiego goscia jak ja byłem. troche przejechał pasta i nałozył politure i dziekuje.



Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

[All VW] Polerowanie lakieru

Post autor: truckman » ndz wrz 25, 2011 15:01

600-700 zeta z tego co pamiętam u naprawdę dobrego fachowca z forum, gdzie kiedyś pytałem, ale w miedzyczasie wyszło kilka spraw i auto musze cale do lakiernika na malowanie odstawic, a nie na polerkę.


Obrazek

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

[All VW] Polerowanie lakieru

Post autor: To_mas » ndz wrz 25, 2011 20:52

200zł 3 godziny :P masakra
3 godziny no moze nie 3 a 2 to mi zajmuje przygotowanie auta do polerki .... mycie, glinkowanie, oklejanie, i dopiero można coś zacząć polerować. Zależy jeszcze jakie autko. Robiąc to na środkach firmy 3M tak jak nakazuje producent stosując 3 rodzaje past + na końcu wosk dla zabezpieczenia połysku kasuję od 300 (małe jasne autka) do ok 500zł. Mi to zajmuje jakieś 8-10h
poza tym czego za taką kwotę oczekiwałeś to nie wiem heh,
Ale będziesz miał kolego nauczkę i może tez inni ludzie sie nauczą bo każdy szuka tylko gdzie taniej a potem niezadowolenie.

A jak widzę auta polerowane przez tych pseudo fachowców to rys więcej niż było, hologramy w słońcu takie perfidne ze wstyd takim autem jeździć i wszystko uwalone od pasty.

Taka rada - oddajesz auto na polerkę to zapytaj czym i jak gościu to robi, nie chodzi już o takie rzeczy jak glinkowanie przed, bo mało komu sie chce albo mało kto wie ze sie powinno... niektórzy to nawet auta nie umyją :P ale jak koleś robi to w 3 godziny jedną pastą to szału nigdy nie będzie.



Awatar użytkownika
miedzikos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: sob maja 02, 2009 10:07
Lokalizacja:

[All VW] Polerowanie lakieru

Post autor: miedzikos » ndz wrz 25, 2011 20:58

dupcia, 200pln i 3h pracy to nie mogło wyjść nic dobrego, cieszył bym się że nie wygląda gorzej niż przed. A ten twój fachowiec pewnie polożył jakiś glaze na auto i po sprawie :chytry:

Wiem po sobie, jak robie komuś auto to zostawia mi na weekend [2dni], krócej się pewnie da.. ale jakie będą rezultaty..

A tu małe 50/50 na granatowym metalicu

Obrazek
Obrazek

http://images45.fotosik.pl/1006/9ae488e4ee5312b8.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnio zmieniony wt wrz 27, 2011 22:39 przez miedzikos, łącznie zmieniany 1 raz.


...::: Polerowanie lakieru :::....

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości