Montaż webasto

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Dansli
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 198
Rejestracja: czw lut 25, 2010 15:27
Lokalizacja: Wisła
Auto: GOLF4 4mot. ARL; GOLF 6R CRZA

Montaż webasto

Post autor: Dansli » śr sty 31, 2018 19:11

piec się przegrzał i się zablokował. Odepnij zasilanie na kilka minut i spróbuj ponownie. Jeśli nic z tego to trzeba odblokować thermo testem.


Montaż i serwis ogrzewań postojowych WEBASTO. Adaptacje, kodowania itd.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Montaż webasto

Post autor: lwlw » śr sty 31, 2018 23:49

Nie wiem czy piszesz do mnie, ale jeśli tak to nic z tych rzeczy. Przyczyną wtedy było zbyt niskie napięcie zasilające.



michaf1994
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: wt lut 21, 2017 20:36
Lokalizacja: Konin

Re:

Post autor: michaf1994 » pn lis 22, 2021 15:28

Być może bardzo stary kotlet, ale może komuś się przyda - ostatnio szukałem instrukcji do tego sterownika i znalazłem tylko w wersji niemieckiej. Przetłumaczyłem i podsyłam zdjęcie - jeżeli jest jakiś błąd to sorki.
klaudia11000 pisze:
ndz lis 16, 2008 13:23
Witam a spotkał się ktoś z takim sterownikiem ? Niemam pojęcia jak to obsługiwać. Cały czas miga mi to co na zdjęciu. Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
Radek90
Old White
Old White
Posty: 378
Rejestracja: ndz paź 26, 2008 16:54
Lokalizacja: Orneta
Kontakt:

Re: Montaż webasto

Post autor: Radek90 » czw sty 20, 2022 22:48

Witam, jest ktoś w stanie podpowiedzieć - otóż zamontowałem webasto thermo top z/c do golfika z climatronikiem. Webasto odpala bez problemu - problem jest że nie startują wentylatory w kabinie. Według instrukcji które mam i z tych na pierwszych stronach - PIn 1 kostki 16pinowej klimatronika na pin 86 w przekaźniku, ale wiązka którą mam na przekaźniku w tym miejscu ma podłączoną masę.


__________________________________
:bigok:
__________________________________

Awatar użytkownika
vwarek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7388
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 16:03
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Auto: Bora
Silnik: AQN

Re: Montaż webasto

Post autor: vwarek » pt sty 21, 2022 22:34

Radek90 pisze:
czw sty 20, 2022 22:48
na pin 86 w przekaźniku, ale wiązka którą mam na przekaźniku w tym miejscu ma podłączoną masę.
A co masz podłączone pod styk 85 na przekaźniku? Generalnie terminale 85 i 86 to cewka przekaźnika i o ile przekaźnik nie jest wyposażony w diodę gaszącą to nie ma różnicy gdzie podłączysz plus a gdzie minus, zadziała tak samo. Oczywiście w dobrym tonie byłoby podłączyć zgodnie ze schematem, 85 masa a 86 to plus ze sterownika ;)


The quieter you become, the more you are able to hear...

Obrazek

Awatar użytkownika
Radek90
Old White
Old White
Posty: 378
Rejestracja: ndz paź 26, 2008 16:54
Lokalizacja: Orneta
Kontakt:

Re: Montaż webasto

Post autor: Radek90 » ndz sty 23, 2022 20:15

Kurczę sprawa się wyjaśniła, mimo wszystko zmieniłem te piny między sobą. W tej uniwersalnej wiązce na pin 86 miałem poprowadzoną masę a na pin 85 przewód sygnałowy od wentylatora z pieca webasto. Winny okazał się panel Climatronik. Niby po podłączeniu +12 na pin pierwszy kostki 16-sto pinowej pokazywało się HE. Ale jak odpaliłem webasto nie ruszało to wcale. Zmiana panelu na inny dopiero dała rezultat taki jak być powinien i wszystko się uruchamia bez problemu. Dzięki za zainteresowanie.


__________________________________
:bigok:
__________________________________

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości