Montaż webasto

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
owies
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 931
Rejestracja: pn gru 29, 2008 18:28
Lokalizacja: Olkusz

montaż webasto

Post autor: owies » śr kwie 27, 2011 23:08

ostatnio pojawiły się też oryginalne anteny na szybę do telestart t90, również polecam.


Grzana multifunkcja, FIS, Delta 6 + USB w łokciu, Fotochrom z kompasem, Pikowana deska, PDC
ThermoTop E, Xen, Gwint, 312 heble, Thule, mało mocy, dużo rdzy i trochę zadrapań...

caro86wlkp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 20:33
Lokalizacja: Słupca
Kontakt:

montaż webasto

Post autor: caro86wlkp » sob kwie 30, 2011 22:35

http://allegro.pl/modul-gsm-2-elmes-ste ... 19067.html" onclick="window.open(this.href);return false;
lepiej coś takiego. z łóżka wysyłasz smsa i w aucie robi sie ciepło



Awatar użytkownika
bater74
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt sie 26, 2008 13:51
Lokalizacja: Wielkopolska

montaż webasto

Post autor: bater74 » śr cze 01, 2011 18:44

greg, Greg ile kosztuje takie webasto do golfa IV tdi ? i jaka cena za montaż?


Bater

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

montaż webasto

Post autor: grg474 » śr cze 01, 2011 21:31

bater74 pisze:ile kosztuje takie webasto do golfa IV tdi ?
na allegro komplety od 699 wzwyż
bater74 pisze:i jaka cena za montaż?
możesz zamontować sam


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

colby
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 22:25
Lokalizacja: Tychy

Re: montaż webasto

Post autor: colby » pn lip 25, 2011 14:03

Koledzy macie jakiś pomysł z czego można wykonać przewody wydechowe? Mam tłumik natomiast problemem jest zdobycie rury spiro do spalin (fi 24 mm). Wygrzebałem gdzieś taką na allegro ale cena jest mało zachęcająca :( W przystępnych cenach są aluminiowe rury spiro do filtrów powietrza ale nie zaryzykuję aby użyć jej do gorących spalin. Wykonywał ktoś z Was własnoręcznie sztywne przewody wydechowe? Skąd zdobyć materiał? Z góry dzięki za pomoc.



Awatar użytkownika
don vittorio
rock n roll
rock n roll
Posty: 248
Rejestracja: czw lut 04, 2010 20:23
Lokalizacja: kuj-pom

montaż webasto

Post autor: don vittorio » pn lip 25, 2011 21:59

Rurka jest u mnie z aluminium i daje radę. Ostatnio przeglądałem u siebie całe to ustrojstwo i wszystko jest si. Jednak taka od filtrów powietrznych się nie nada. Za cienka jak na moje... Poszukaj tam gdzie montują ogrzewania takie w domach.


"Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia. Rozsiałem je u twych stóp.

Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach.”

Awatar użytkownika
owies
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 931
Rejestracja: pn gru 29, 2008 18:28
Lokalizacja: Olkusz

montaż webasto

Post autor: owies » wt lip 26, 2011 15:33

Zastanawiam się, czy przekaźnik dmuchawy dać do kabiny czy pod maskę ?
Korzystniej chyba będzie dać do kabiny, bo najbliżej do bezpiecznika dmuchawy a zasilanie można ukraść ze śrub pod przekaźnikami i tam też go wkomponować. W ten sposób będzie tylko jeden cienki przewód do przeciągnięcia a nie dwa grube.


Grzana multifunkcja, FIS, Delta 6 + USB w łokciu, Fotochrom z kompasem, Pikowana deska, PDC
ThermoTop E, Xen, Gwint, 312 heble, Thule, mało mocy, dużo rdzy i trochę zadrapań...

Awatar użytkownika
kajot858
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pn lip 13, 2009 19:47
Lokalizacja: tarnów

Re: montaż webasto

Post autor: kajot858 » wt lip 26, 2011 18:52

hej
idealnie do tego celu nadają się rury miedziane służące do robienia instalacji CO w domu. kupujesz rurę kilka kolanek-musisz sobie przemyśleć jak chcesz wyprowadzić wydech i dobrać odpowiednią ilość), opaski zaciskowe. Żeby wszystko dobrze siedziało ponacinaj kielichy kolanek i kiedy włożysz rurę w kielich zakładasz opaskę zaciskową i zaciskasz, siedzi pewnie i jest szczelne. :bigok:



colby
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 22:25
Lokalizacja: Tychy

Re: montaż webasto

Post autor: colby » sob lip 30, 2011 23:01

owies pisze:Zastanawiam się, czy przekaźnik dmuchawy dać do kabiny czy pod maskę ?
Korzystniej chyba będzie dać do kabiny, bo najbliżej do bezpiecznika dmuchawy a zasilanie można ukraść ze śrub pod przekaźnikami i tam też go wkomponować. W ten sposób będzie tylko jeden cienki przewód do przeciągnięcia a nie dwa grube.
Zdecydowanie do kabiny - wg mnie rozwiązanie super i jak najbardziej poprawne. Ja w niedługim czasie będę montował u siebie i również zamierzam przekaźnik dmuchawy (wraz z telestartem i dwoma bezpiecznikami) wrzucić w pobliże fabrycznej skrzynki bezpieczników. Miejsce jest idealne, bo to wnętrze a nie komora silnika więc nie musi być hermetycznie a poza tym zasilanie jest pod ręką (złącza śrubowe pod przekaźnikami). Do przeciągnięcia będziesz miał jednak nie jeden a dwa kable: sterowanie dmuchawą wnętrza oraz sterowanie piecem od zegara.

Jeśli już jestem przy temacie przeciągania kabli - jak się przedostać do komory silnika z wnętrza? Pod podszybiem widać wiązkę idącą do wnętrza - można się tam dostać z okolicy skrzynki bezpieczników?
kajot858 pisze:hej
idealnie do tego celu nadają się rury miedziane służące do robienia instalacji CO w domu. kupujesz rurę kilka kolanek-musisz sobie przemyśleć jak chcesz wyprowadzić wydech i dobrać odpowiednią ilość), opaski zaciskowe. Żeby wszystko dobrze siedziało ponacinaj kielichy kolanek i kiedy włożysz rurę w kielich zakładasz opaskę zaciskową i zaciskasz, siedzi pewnie i jest szczelne. :bigok:
SUPER! Właśnie czegoś takiego potrzebowałem - pomysł rewelacyjny. Przewodów pod względem długości będzie niewiele ale z czegoś je trzeba wykonać :) Nie oglądałem takich rurek ale pewnie średnica będzie 1 cal. Jakich kajot858 opasek użyłeś? Zwykłe z taśmy stalowej czy takie jak można dojrzeć na zdjęciach układów wydechowych webasto?



Awatar użytkownika
virus666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pn mar 28, 2005 10:55
Lokalizacja: Śląskie

Re: montaż webasto

Post autor: virus666 » ndz lip 31, 2011 18:07

colby pisze: Jeśli już jestem przy temacie przeciągania kabli - jak się przedostać do komory silnika z wnętrza? Pod podszybiem widać wiązkę idącą do wnętrza - można się tam dostać z okolicy skrzynki bezpieczników?
Za przekaźnikami jest wyjście na zewnątrz. Na zewnątrz auta ściągasz to plastikowe podszybie i tam jest taka czarna skrzynka, z której wychodzi wiązka. Rozkręć ją i możesz ciągnąć tamtędy kable. Żeby ściągnąć podszybie, musisz odkręcić najpierw wycieraczki(może być ciężko je ściągnąć) a sam plastik jest wciskany, tylko musisz go podważyć delikatnie żeby go nie połamać.



Awatar użytkownika
owies
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 931
Rejestracja: pn gru 29, 2008 18:28
Lokalizacja: Olkusz

montaż webasto

Post autor: owies » ndz lip 31, 2011 23:03

Wie ktoś może jaką dopuszczalną obciążalność prądowa ma wyjście z pieca na przekaźnik ?
Równolegle do cewki przekaźnika podłączyłem sygnał wzbudzenia na climatronic. Sam climatronic przy załączeniu pobiera przez ok sekundę nawet 300mA a później stabilizuje się na poziomie 60-100mA. Niby nie dużo, ale jednak...


Grzana multifunkcja, FIS, Delta 6 + USB w łokciu, Fotochrom z kompasem, Pikowana deska, PDC
ThermoTop E, Xen, Gwint, 312 heble, Thule, mało mocy, dużo rdzy i trochę zadrapań...

colby
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 22:25
Lokalizacja: Tychy

Re: montaż webasto

Post autor: colby » śr sie 03, 2011 23:25

owies pisze:Wie ktoś może jaką dopuszczalną obciążalność prądowa ma wyjście z pieca na przekaźnik ?
Wg informacji, którą uzyskałem od instalatora ogrzewań postojowych obciążalność wyjścia przekaźnikowego pieca to 500 mA. Nie wydaje mi się aby mogło się coś złego stać wykonując podłączenie wg Twojego opisu ale jeżeli nie chcesz ryzykować to możesz puścić sygnał sterujący przez bezpiecznik 0,5 A i sprawdzić reakcję. Samo wyjście sterujące też ma na pewno jakiś zapas bezpieczeństwa i krótki "pik" nieco większy niż 500 mA nie uszkodzi sterownika, gdyż podana wyżej prądu jest wartością ciągłą a nie szczytową. Jeżeli chciałbyś mieć arcydokładną informację o prądzie i posiadasz dostęp do dobrego miernika lub oscyloskopu to możesz zasilić przekaźnik wentylatora wraz z climatronickiem i sprawdzić pobór prądu przy załączeniu.
virus666 pisze: Na zewnątrz auta ściągasz to plastikowe podszybie ...
Miałem nadzieję, że uda się bez ściągania podszybia. Trudno skoro trzeba to trzeba :( Dzięki za pomoc.



cyngiel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 18:30
Lokalizacja: Gostyń/Poznań
Kontakt:

Re: montaż webasto

Post autor: cyngiel » sob wrz 03, 2011 21:02

Może ktoś mi powiedzieć jaka jest średnica wewnętrzna węży nagrzewnicy w mk4? Jestem w trakcie montażu webasto w Borze i zostały mi do podłączenia właśnie węże do nagrzewnicy i trochę zwątpiłem, bo zakupiłem węże i łączniki na 20mm, ale jednak te pod maską wydają się grubsze, może się mylę, ale proszę o potwierdzenie, bo nie chce bezsensownie rozcinać węży, a potem zonk że będzie luz i płyn pocieknie.

Jakby ktoś był zainteresowany, to do przeciągnięcia kabli nie potrzeba rozbierać podszybia itp. Ja puściłem je odpowiednio poprzez : plastikowy łącznik (tam gdzie idą wszystkie przewody do puszki) do podszybia, a następnie w szparze nadkola do gumowej zaślepki, która znajduje się nad łącznikiem (którędy idą kable do drzwi) a pod zawiasem drzwi. Wiązka pod deską wychodzi właśnie razem z przewodami z drzwi.



colby
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 22:25
Lokalizacja: Tychy

Re: montaż webasto

Post autor: colby » wt wrz 06, 2011 23:30

cyngiel pisze:Może ktoś mi powiedzieć jaka jest średnica wewnętrzna węży nagrzewnicy w mk4? Jestem w trakcie montażu webasto w Borze i zostały mi do podłączenia właśnie węże do nagrzewnicy i trochę zwątpiłem, bo zakupiłem węże i łączniki na 20mm, ale jednak te pod maską wydają się grubsze, może się mylę, ale proszę o potwierdzenie, bo nie chce bezsensownie rozcinać węży, a potem zonk że będzie luz i płyn pocieknie.
Ja u siebie przymierzam się do montażu pieca i przyglądałem się przewodowi pod który się trzeba podłączyć. U mnie w silniku AXR przewód ten wychodzi z trójnika ze świecami grzewczymi gdzie ma prawie 2 razy większą średnicę niż na drugim końcu w pobliżu chłodnicy spalin. Żeby nie kombinować z redukcjami to zamierzam podłączyć się przy chłodnicy spalin (zdjąć wąż z króćca bez rozcinania), bo tam średnica wygląda na około 20 mm.

Gdzie nabyłeś łączniki na średnicę 20 mm? I w ogóle jak podłączaliście u siebie to używaliście na łukach jakichś specjalnych kolanek czy dowolnych aluminiowych kawałków rurek o właściwym kącie i średnicy?
cyngiel pisze:Jakby ktoś był zainteresowany, to do przeciągnięcia kabli nie potrzeba rozbierać podszybia itp. Ja puściłem je odpowiednio poprzez : plastikowy łącznik (tam gdzie idą wszystkie przewody do puszki) do podszybia, a następnie w szparze nadkola do gumowej zaślepki, która znajduje się nad łącznikiem (którędy idą kable do drzwi) a pod zawiasem drzwi. Wiązka pod deską wychodzi właśnie razem z przewodami z drzwi.
Czy to prowadzenie kabli wymaga demontażu czegokolwiek (oprócz dolnych tapicerek pod kierownicą) i czy do jego wykonania trzeba mieć duże zdolności ginekologiczne?



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości