Fotoporada - nagrzewnica słabo grzeje - wymiana

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

erden
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz paź 03, 2010 22:09

Fotoporada - nagrzewnica słabo grzeje - wymiana

Post autor: erden » pn sty 14, 2013 08:21

Witam mam taki oczywiste pytanie da się to wkleić bez wyciągania całego tego plastiku?



kakua
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn mar 05, 2007 22:45
Lokalizacja: EBE
Auto: Golf 3
Silnik: AGU

Re: Fotoporada - nagrzewnica słabo grzeje - wymiana

Post autor: kakua » pn lut 11, 2013 10:59

Najgorszemu wrogowi nie życzę tej roboty...Zdjęcia z fotoporady przydatne w 30 %, no chyba że ktoś chce zdemontować całą deskę. Bez poluzowania śrub w rejonie zawiasów i odgięcia deski się jednak nie obejdzie. W mojej sytuacji wymiana była niezbędna ponieważ miałem wyciek i mokre dywaniki. Nagrzewania kabiny jednak nie ma nadal. Zauważyłem, że grzeje dopiero na wysokich obrotach i nie wiem czy to jest z powodu jakiegoś zapowietrzenia układu czy pompy, przewodów, lpg itd. Zabawy jeszcze nie koniec...



Awatar użytkownika
G.N
mk2 maniac
mk2 maniac
Posty: 198
Rejestracja: wt lut 12, 2013 21:55
Lokalizacja: Nysa

Fotoporada - nagrzewnica słabo grzeje - wymiana

Post autor: G.N » pt lut 15, 2013 21:19

Ja też miałem wyciek na dywaniki. Bardzo przydatna ta fotoporada i wcale nie trzeba luzować deski. Jeżeli nikt tego nigdy nie robił to warto zarezerwować sobie dużo czasu, bo nigdy nie wiadomo jak ciężko będzie :-) Mi to zajęło 8 godzin z przerwą na obiad :D Wielkie dzięki za wszelkie porady.


było mk2
jest mk2 GTD
Diesel klecze, turbo dmucha a z wydechu chmurka bucha :D

lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

Re: Fotoporada - nagrzewnica słabo grzeje - wymiana

Post autor: lukasz_bliw » sob lut 16, 2013 19:33

kakua pisze:Najgorszemu wrogowi nie życzę tej roboty...Zdjęcia z fotoporady przydatne w 30 %, no chyba że ktoś chce zdemontować całą deskę. Bez poluzowania śrub w rejonie zawiasów i odgięcia deski się jednak nie obejdzie. W mojej sytuacji wymiana była niezbędna ponieważ miałem wyciek i mokre dywaniki. Nagrzewania kabiny jednak nie ma nadal. Zauważyłem, że grzeje dopiero na wysokich obrotach i nie wiem czy to jest z powodu jakiegoś zapowietrzenia układu czy pompy, przewodów, lpg itd. Zabawy jeszcze nie koniec...
Jak miałeś taki wyciek to ucierpiały wszystkie piankowe uszczelnienia układu ogrzewania (klapek) na pewno padło Ci uszczelnienie klapki zimne/ciepłe powietrze lub nie zapiąłeś linki od sterowania. Rozłączałeś obudowę nagrzewnicy ? A grzeje na wysokich obrotach ponieważ płyn szybciej krąży w układzie i więcej ciepła jakby oddaje do nagrzewnicy. Ewentualnie masz padnięty termostat. Było to już na forum ....


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

Romeck
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn gru 22, 2008 17:14
Lokalizacja: Sępólno
Kontakt:

Re: Fotoporada - nagrzewnica słabo grzeje - wymiana

Post autor: Romeck » ndz lut 17, 2013 18:59

Panowie nie mogę odkręcić tych trzech nakrętek na ścianie grodziowej. Obracają mi się całe śruby... Macie na to jakiś sposób?



Awatar użytkownika
G.N
mk2 maniac
mk2 maniac
Posty: 198
Rejestracja: wt lut 12, 2013 21:55
Lokalizacja: Nysa

Fotoporada - nagrzewnica słabo grzeje - wymiana

Post autor: G.N » pn lut 18, 2013 22:34

Już chyba było to w tym temacie, ale śrubę można złapać za niegwintowany koniec kombinerkami, a jak nie to koniec śruby co jest w kabinie to wkręt wkręcony w plastik (więc śruba powinna zostać w ścianie ale dmuchawa powinna się odkręcić) Powodzenia :-)


było mk2
jest mk2 GTD
Diesel klecze, turbo dmucha a z wydechu chmurka bucha :D

kakua
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn mar 05, 2007 22:45
Lokalizacja: EBE
Auto: Golf 3
Silnik: AGU

Re: Fotoporada - nagrzewnica słabo grzeje - wymiana

Post autor: kakua » wt lut 19, 2013 14:55

lukasz_bliw pisze: Jak miałeś taki wyciek to ucierpiały wszystkie piankowe uszczelnienia układu ogrzewania (klapek) na pewno padło Ci uszczelnienie klapki zimne/ciepłe powietrze lub nie zapiąłeś linki od sterowania. Rozłączałeś obudowę nagrzewnicy ? A grzeje na wysokich obrotach ponieważ płyn szybciej krąży w układzie i więcej ciepła jakby oddaje do nagrzewnicy. Ewentualnie masz padnięty termostat. Było to już na forum ....
Zgadza się, wszystkie przegrody były już sparciałe (kawałki pianki w układzie, dziurawe przepustnice itd.) ale myślę, że nie z powodu wycieku tylko starości. Wyciek nagrzewnicy był u samego dołu, w miejscu gdzie nowa ma plastikową obudowę. Resztki płynu widać było na dnie całej obudowy. Przepustnice obkleiłem filcem meblowym (tak, ten do podklejania mebli w arkuszach, wyglądało spoko poza tym tylko to dostałem w niedzielę). Z tego co pamiętam to przepustnice były dwie(w tej obudowie z nagrzewnicą): jedna prosta a druga łamana. Wiem, że grzeje tylko przy zwiększeniu obrotów ale nie wiem dlaczego. Termostat mam na 99.9 % sprawny. Auto normalnie łapie temp.90 oC i wskazówka stoi w pionie jak wryta. Linki sterowania były 3: zamykająca całkowity przepływ za wentylatorem, oraz po jednej do regulacji temp. i kierunku powietrza. Węże zasilanie i powrót nagrzewnicy gorące, nie ma żadnego bajpasu, są tylko stalowe trójniki na parownik. Nawet ścisnąłem morsem zasilanie parownika ( bo przeciez odbiera ciepło) i nic to nie dało. Teraz myślę, o pompie ale generalnie jestem nieźle wkur..Mam jednak jakieś dziwne wrażenie, że ciepło do kabiny jednak dochodzi...tylko gdzieś znika. Plastików jeszcze nie pozakładałem i chyba dobrze. Co jeszcze mogę sprawdzić? A niech tam, powiem to, POMOCYY /przeraźliwy krzyk/



kakua
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn mar 05, 2007 22:45
Lokalizacja: EBE
Auto: Golf 3
Silnik: AGU

Re: Fotoporada - nagrzewnica słabo grzeje - wymiana

Post autor: kakua » wt lut 19, 2013 15:01

G.N pisze:Ja też miałem wyciek na dywaniki. Bardzo przydatna ta fotoporada i wcale nie trzeba luzować deski. Jeżeli nikt tego nigdy nie robił to warto zarezerwować sobie dużo czasu, bo nigdy nie wiadomo jak ciężko będzie :-) Mi to zajęło 8 godzin z przerwą na obiad :D Wielkie dzięki za wszelkie porady.
Przeciez tam idzie na całej szerokości ten stalowy pas/wzmocnienie, cokolwiek. Na zdjęciach go nie było. Obudowa z przepustnicami i nagrzewnica to niego przylega, przez co nie dało się jej w całości wysunąć. Nie dzieliłem jej na części (góra-dół). Ja troche odkręciłem śruby przy zawiasach i wzmocnienie przy zmianie biegów żeby odgiąć trochę całą deskę i pomogło. Nie mam pojęcia jak ją wyjąłeś.



Awatar użytkownika
G.N
mk2 maniac
mk2 maniac
Posty: 198
Rejestracja: wt lut 12, 2013 21:55
Lokalizacja: Nysa

Fotoporada - nagrzewnica słabo grzeje - wymiana

Post autor: G.N » wt lut 19, 2013 20:20

kakua pisze: Nie mam pojęcia jak ją wyjąłeś.
Ja też :lol:
A tak na poważnie to dzieliłem to na części i jakoś wyjąłem ale było ciężko, wszystko o siebie zahaczało . Jakbym teraz musiał wymieniać to spróbowałbym z poluzowaniem deski, bo faktycznie może być dużo prościej. Co nie zmienia faktu że da się to zrobić na różne sposoby :bigok:


było mk2
jest mk2 GTD
Diesel klecze, turbo dmucha a z wydechu chmurka bucha :D

kakua
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn mar 05, 2007 22:45
Lokalizacja: EBE
Auto: Golf 3
Silnik: AGU

Fotoporada - nagrzewnica słabo grzeje - wymiana

Post autor: kakua » śr lut 20, 2013 08:17

Po kolejnym przemyśleniu dochodzę do wniosku, że to musi być coś z regulacją przepływu powietrza/przpustnice/, może ich regulacja. Dzisiaj zobaczę.



kakua
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn mar 05, 2007 22:45
Lokalizacja: EBE
Auto: Golf 3
Silnik: AGU

Re: Fotoporada - nagrzewnica słabo grzeje - wymiana

Post autor: kakua » śr mar 06, 2013 09:23

Zwycięstwo!!!Problem tkwił w źle założonym pasku napędzającym pompę wody. Powtarzam (bo juz to było na forum-wątek założony przez matiz_1990), pasek napędza pompę od dołu!!!Chcąc dokładniej to obejżeć wskoczyłem na aukcje sprzedaży silników, ze 4 silniki właśnie tak (tzn. źle) miały założone paski hehe.



Awatar użytkownika
misiekgosciu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pn paź 08, 2012 18:55
Lokalizacja: WP

Fotoporada - nagrzewnica słabo grzeje - wymiana

Post autor: misiekgosciu » ndz maja 05, 2013 22:35

Witajcie! mam pytanko, zmienilem nagrzewnice bo moja ciekla niestety i okleilem ja uszczelkami ktore byly w kaplecie tj na weze miedzy grodzia i na boki nagrzewnicy i smierdzi palona pianka jak cholera, jezdze juz tak 3 tyg i nie wypalilo smrodu, co robic? wywalac gabke dookola nagrzewnicy?czy moze to sie wypali?


Obrazek

SiNi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt cze 30, 2009 09:34
Lokalizacja: prawie z Częstochowy

Fotoporada - nagrzewnica słabo grzeje - wymiana

Post autor: SiNi » wt wrz 17, 2013 07:45

Temperaturę wody masz w normie? Ja miesiąc temu wymieniałem nagrzewnicę (Febi) i nic nie capi. Poprzednia zmieniana ze 4 lata temu (też Febi) również nie capiła. Może gąbki w kierownicy nawiewu masz w kiepskim stanie i gdzieś się do nagrzewnicy przykleiło. Najpierw upewnij się, że z temperaturą wody wszystko ok, bo jak Ci się gotuje to wszystko możliwe i nowa nagrzewnica długo nie pożyje.


Politycy są ludźmi nazbyt głupimi, aby można przewidywać ich postępki rozumowaniem - Stanisław Lem "Szpital Przemienienia"

Awatar użytkownika
G.N
mk2 maniac
mk2 maniac
Posty: 198
Rejestracja: wt lut 12, 2013 21:55
Lokalizacja: Nysa

Fotoporada - nagrzewnica słabo grzeje - wymiana

Post autor: G.N » wt wrz 17, 2013 10:17

misiekgosciu pisze:smierdzi palona pianka
o smrodzie pianki nie mam pojęcia
SiNi pisze:Ja miesiąc temu wymieniałem nagrzewnicę (Febi) i nic nie capi.
czasem może nic nie capić, ale ja jak wymieniłem nagrzewnice, to trochę capiło, ale to chyba płynem chłodniczym pozostałym po wycieku, chociaż dokładnie wyczyściłem.


było mk2
jest mk2 GTD
Diesel klecze, turbo dmucha a z wydechu chmurka bucha :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 38 gości