[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
slawek987
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 623
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 22:46
Lokalizacja: cebulandia
Auto: VAG
Silnik: CAYA

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: slawek987 » sob lip 16, 2016 23:30

Witam
Temat nie działającego centralnego nie jest mi obcy, ale mam od kilku dni taki przypadek ze nie działa mi centralny zamek w drzwiach kierowcy ani na pilota ani z panelu wewnątrz. Jak zamknie samochód z kluczyka to dioda mruga normalnie, kopertowka też działa ok.
Czy ktoś miał podobny przypadek? Gdzie szukać przyczyny? Mikrostyk czy w innym miejscu?
Pacjent: mk4

Bardzo proszę o pomoc.

Mała poprawka, dziś przestał działać identycznie zamek przednich drzwi pasażera... Czy to przypadek?? Czy może co innego? :bigok:
Na vagu błędy 00928 i 00929.... masakra
ponawiam prośbę o pomoc...



Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: ROBAL_26 » pn lip 25, 2016 20:53

slawek987, to są błędy związane z zamkami w drzwiach , trzeba po sprawdzać przewody w harmonijkach ,bezpieczniki .ok :bigok:


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

czachus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: wt cze 07, 2016 22:42

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: czachus » pt sie 05, 2016 21:42

Czy po otwarciu drzwi pasażera powinno zapalać się oświetlenie wewnętrzne?



riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: riccardoa » sob sie 06, 2016 21:44

czachus pisze:Czy po otwarciu drzwi pasażera powinno zapalać się oświetlenie wewnętrzne?
Tak.



Awatar użytkownika
joseph82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 1477
Rejestracja: pn sty 09, 2012 21:09
Lokalizacja: CTU

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: joseph82 » sob sie 06, 2016 22:24

tak.


meine Golf LW5Z 3D AJM http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=442730" onclick="window.open(this.href);return false;

kiler113
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr cze 11, 2014 20:09

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: kiler113 » czw sie 11, 2016 20:12

Cześć

Pacjent to golf IV 2000r, brak podświetlenia środka, bagażnika, brak brzeczka świateł, jedyna lampka która działa to tak u pasażera po stronie kierowcy, centralny działa. Radio sprawdzone i to samo.

Obrazek

Wyjąłem dziś zamek, sprawdziłem te luty, wszystkie są OK
Rozebrałem słupek A, sprawdziłem wtyczkę, jak ja odłączę ta jedna działająca lampka gaśnie.

Winny może być ten mikrostyk skoro jedna lampka działa??



Awatar użytkownika
Stanley777
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 952
Rejestracja: pn lip 18, 2011 11:09
Lokalizacja: Brzesko

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Stanley777 » pt sie 12, 2016 17:54

kiler113, środek to środek, bagaznik to bagaznik on nie ma nic wspólnego z mikrostykami drzwi.

To normalne ze ta jedna lampka gaśnie bo rozpinasz całą wiazkę i nie ma sygnału (wszystkie lampki podsufitki podlegają właśnie pod tą wtyczkę) to jest kawał wiązki rozdzielonej na poszczególne lampki :) Potwierdzi to kazdy kto zna temat bądź robił podsufitkę :D

Podświetlenie bagaznika to albo mikrostyk w zamku klapy, ewentualnie 3 małe wiązki w lewej przelotce. na sama zarówkę tez mozesz zerknąć :jezor:

A co do drzwi to gdyby był walniety mikrostyk to nie świeciłyby wszystkie lampki.

Jeśli chodzi o brzęczyk to powinny Cię interesować tylko i wyłącznie drzwi/mikrostyk kierowcy, ewentualnie zegary, ale to juz nazywałoby sie pech :jezor:

Czy ta jedna świecąca lampka występuje tylko przy konkretnych drzwiach, czy w przypadku otwarcia obojętnie jakich drzwi?

PS: Ja to bym pierwsze co to miernikiem posprawdzał czy sygnał/napięcie dochodzi do wtyczek poszczególnych lampek w podsufitce, zwłaszcza tych co nie działają.


Mój Były Golfik :kwiatek:

ARL+, SkóryRecaro, CzarnyŚrodek,Tempomat, FotochromAmbient, KratkiBora, PodstopnicaNakładkiAudiTT, LamkaW8, ModułyLed6000k, DekoryAlu, FullFIS + HypeFIS, CarAudio + MFD/TV/Yatour, CzarnyFront, PrzódTyłV6, GładkaListwa, PrzelotKwas2.5", SwapHebli312/256, ZawieszenieKWv3, PoliuretanStrongFlex, TomasonTN1


Obrazek Obrazek

Także Teeegooo... ;]]] :hmm: :food: :satan: :ass:

https://naforum.zapodaj.net/images/ba7c6910c46c.jpg

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Qto » sob sie 13, 2016 01:00

kiler113, jeśli po drugiej stronie nie świeci...to albo żarówka się skończyła, albo jest problem z samą lampką ewentualnie wtyczką. Z tą jedną lampką na pewno jest problem...a cała reszta to brak zasilania z modułu komfortu - uwalony przekaźnik albo zimne luty.

Ta jedna lampka świeci bo jest z czujnikami ruchu i ma osobne zasilanie...druga też powina świecić...a że nie świeci to problem jest w samej lampce - jak wyżej napisałem.

Sygnał z otwarcia drzwi jest...pytanie czy ta jedna lampka zapału się kiedy otworzysz drzwi kierowcy na włączonym zapłonie? Bo nie pasuje mi tylko brak brzeczyka...licznik i moduł komfortu fabryczne, nic nie zmieniane na nowsze - z polifta?



kiler113
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr cze 11, 2014 20:09

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: kiler113 » ndz sie 14, 2016 18:06

ta jedna lampka zapala sie jak otworze obojetnie ktore drzwi, bez kluczyka w stacyjce, zarowki to pierwsze posprawdzalem i sa OK
czy cos nie zmieniane nie wiem bo fure mam pare dni



riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: riccardoa » pn sie 15, 2016 08:41

kiler113 pisze:ta jedna lampka zapala sie jak otworze obojetnie ktore drzwi, bez kluczyka w stacyjce, zarowki to pierwsze posprawdzalem i sa OK
Może banalne,ale rozumiem że przełączniki przy nieświecących lampkach masz ustawione na świecenie po otwarciu drzwi?



kiler113
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr cze 11, 2014 20:09

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: kiler113 » pn sie 15, 2016 15:30

tak

to co ten modul komfortu moze byc uszkodzony? dzis go wyjalem, otworzylem i luty wszystkie na plytce wygladaja OK, warto go wymienic czy nie??


Dobra. Trochę się wyjaśniło, wtyczka jedna od modułu komfortu troche nie styka. Wcisnalem, złapałem trytytka i działa. Tylko tak: działa lampka na srodku, ta z tylu jedna tez(druga nie swieci ale to juz w sumie malo istotne), bagażnik dziala. Nie dziala podświetlenie jak otworze drzwi kierowcy, przy innych dziala. No i nie dziala ten brzeczek od świateł.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Qto » wt sie 16, 2016 15:59

Tylna lampka jak już wcześniej pisałem- problem jest w samej lampce lub wtyczce. Reszta problemów to zamek w drzwiach kierowcy...czyli to o czym jest cały ten temat.



kiler113
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr cze 11, 2014 20:09

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: kiler113 » wt sie 16, 2016 16:49

Ok. To wymieniam zamek i dam znac czy pomogło



Awatar użytkownika
Stanley777
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 952
Rejestracja: pn lip 18, 2011 11:09
Lokalizacja: Brzesko

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Stanley777 » śr sie 17, 2016 00:51

A ja moze opisze swoją sytuacje, moze ktoś wpadnie na jakiś pomysł. Dodam tylko ze ten temat i wiele podobnych mam ogarniętych od dechy do dechy.

Otóz odkąd kupiłem auto był walniety mikrostyk drzwi pasazera a przynajmniej wszystko na to wskazywało bo po otwarciu tych drzwi lampki wewnętrzne nie reagowały i tak samo kopertówka danych drzwi.

Kolega joseph82, zmotywował mnie o wymiany, zakupiłem mikrostyki i przystąpiłem do działania.

Demontaz całości, sprawdzenie stanu mikrostyka i faktycznie, nadawał sie do wymiany, zerknąłem na płytke posprawdzałem czujnikiem zwarcie danych styków, a ze wolałem dmuchać na zimne to zdarłem warstwę ochronną na płytce i porobiłem zimne luty itd.

Wiem wygląda to mało estetycznie ale, nie w tym rzecz bo to ma działać a nie wyglądać.

Obrazek

Całość złozyłem, kable (niebieski, czerwony zlutowałem tak jak być powinny), mikrostyk przyklejony tak jak się nalezy i chcąc sprawdzić poprawność działania ku mojemu zdziwieniu... LIPA zero reakcji, kopertówka dalej nie reaguje, lampki się nie świecą, zmieniałem moduły led stronami, od kierowcy do pasazera, sprawdzając poprawność działania, podpinałem wszystkie kable tak jakby boczek był złozony (bo tez słyszałem ze gdy jakiś obieg jest otwarty to moze nie reagować) mierzyłem prądy i kompletnie nic.

Przy zamkniętym aucie z kluczyka, wartość zmierzona na wtyczce do lampki pasazera jest w granicach (ok 2.57) po otwarciu spada do ok (0.75)
Co ciekawe jak mierzyłem po stronie kierowcy czyli zdemontowałem kopertówke zamknąłem drzwi i zamknąłem auto z kluczyka to wartośc zmierzona na wtyczce była identyczna (ok 2.57) a po otwarciu auta i otwarciu drzwi kierowcy wskazywała (ok 12v), znajomy mówił ze te prądy 2.57 itp tj normalne.

Dawniej miałem tez problemy z "klikającym" modułem komfortu i dochodziło do sytuacji ze działały lampki i nagle samoczynnie gasły, jednak gdy poruszało sie modułem komfortu to wszystko wracało do normy, albo tez przy uzyciu wycieraczek lubiały moduły led mignąć i pojawiało się właśnie to "kliknięcie" z okolic modułu komfortu, długo nie myśląc zdemontowałem go, poprawiłem luty na oby dwóch gniazdach gdzie dochodzą wtyczki z wiązkami a takze luty na tym czarnym przekaźniku NEC EN2N9 i jak ręką odjął, nic nie "tyka" lampki się świecą wtedy gdy mają, nie ma objawów "tykania modułu komfortu" itp

Juz tak próbuje łączyć jedno z rugim szukając rozwiązania. Dosłownie wszystko co mogłem to poprawiłem.
Pytanie tylko czemu te prawe drzwi nie reagują? :rozpacz:

Czy problem moze być w samej płytce zamka? Juz myśle nawet nad zakupem zamiennika zamka prawych przednich drzwi, ale nie chciałbym się zdziwić, gdyby po montazu nowego zamka dalej był brak reakcji.

Z góry dziękuje za pomoc, moze akurat ktoś wpadnie na jakiś rozsądny pomysł :pub:


Mój Były Golfik :kwiatek:

ARL+, SkóryRecaro, CzarnyŚrodek,Tempomat, FotochromAmbient, KratkiBora, PodstopnicaNakładkiAudiTT, LamkaW8, ModułyLed6000k, DekoryAlu, FullFIS + HypeFIS, CarAudio + MFD/TV/Yatour, CzarnyFront, PrzódTyłV6, GładkaListwa, PrzelotKwas2.5", SwapHebli312/256, ZawieszenieKWv3, PoliuretanStrongFlex, TomasonTN1


Obrazek Obrazek

Także Teeegooo... ;]]] :hmm: :food: :satan: :ass:

https://naforum.zapodaj.net/images/ba7c6910c46c.jpg

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości