[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: riccardoa » śr sie 17, 2016 06:11

Nie wymieniaj tylko napraw swój, chyba że na oryginalny.



kiler113
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr cze 11, 2014 20:09

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: kiler113 » czw sie 18, 2016 19:22

w moim przypadku zamek wymieniony na nowy, wszystko smiga, dzieki za pomoc :)



Awatar użytkownika
PiotrekG87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: śr lis 26, 2014 12:38
Lokalizacja: Poznań
Auto: VW Bora
Silnik: AKL

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: PiotrekG87 » pn sie 22, 2016 11:31

Opiszę swoje objawy, może uda się znaleźć przyczynę, mam akurat rozebrane drzwi bo uszkodził się mechanizm podnośnika szyby i przy okazji zrobiłbym zamek.
Objawy:
- nie zapala się oświetlenie wnętrza, ani lampka w drzwiach, te objawy nie zawsze występują (raczej 50 % przypadków otwarcia drzwi), zdarza się też, że oświetlenie załączy się po jakimś czasie od otworzenia drzwi. Brzęczyk nie działa (słychać tylko krótkie piknięcie brzęczyka), może to być wina licznika, bo na starym liczniku działał normalnie, ale wtedy nie było problemów z oświetleniem.
- drzwi po pierwszym zamknięciu zamykają się wszystkie, drugie zamknięcie, które powinno uruchomić diodę nie zawsze uruchamia, po kilku próbach kolejnego zamykania zdarza się, że otworzą się któreś z drzwi.
Dioda nie zapali się dopóki nie będzie uruchomiony deadlock na wszystkich drzwiach?



Awatar użytkownika
pawel.GTI
Volkswagen FAN
Volkswagen FAN
Posty: 226
Rejestracja: śr wrz 15, 2010 13:31

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: pawel.GTI » wt sie 23, 2016 20:40

Panowie u mnie występuje dziwny problem , chodzi o kopertówkę w prawych przednich drzwiach ( golf 3D ) . Kiedyś lampka działała , z czasem raz działała raz nie aż przestała. Dziś zabrałem się za naprawę ,luty w zamku poprawione a koperta dalej nie świeci. Ma ktoś pomysł co jeszcze mogę sprawdzić ? Moduł komfortu nie widzi , że otworzyłem drzwi prawe bo i lampka w podsufitce nie reaguje. Prawe drzwi działają w 100%.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Qto » śr sie 24, 2016 08:58

pawel.GTI, mikrostyk?



Awatar użytkownika
pawel.GTI
Volkswagen FAN
Volkswagen FAN
Posty: 226
Rejestracja: śr wrz 15, 2010 13:31

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: pawel.GTI » śr sie 24, 2016 12:42

Tylko , że słychać klikanie mikrostyka. Nie demontowałem samego mikro bo u mnie jest zgrzewany śmiesznymi nitami plastikowymi i nie ma jak później założyć. Wszystko inne sprawdzone więc problem chyba w samym mikrowłączniku przy zamku. Sam miktostyk to nie problem bo mozna na alledrogo kupić za około 12zł ale jak go później założyć w zamek ? Macie jakieś patenty ?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Qto » śr sie 24, 2016 14:16

Chociażby wkleić...w ogóle to mógłbyś się wysilić i przejrzeć cały temat.



Awatar użytkownika
Stanley777
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 952
Rejestracja: pn lip 18, 2011 11:09
Lokalizacja: Brzesko

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Stanley777 » śr sie 24, 2016 15:15

Qto, a miałbyś chwilę i mógłbyś zerknąć stronę wcześniej, tam opisałem swój problem walki z mikrostykiem i już sam nie wiem jakie jeszcze opcje mogą być, aby temu w 100% zaradzić :kac:


Mój Były Golfik :kwiatek:

ARL+, SkóryRecaro, CzarnyŚrodek,Tempomat, FotochromAmbient, KratkiBora, PodstopnicaNakładkiAudiTT, LamkaW8, ModułyLed6000k, DekoryAlu, FullFIS + HypeFIS, CarAudio + MFD/TV/Yatour, CzarnyFront, PrzódTyłV6, GładkaListwa, PrzelotKwas2.5", SwapHebli312/256, ZawieszenieKWv3, PoliuretanStrongFlex, TomasonTN1


Obrazek Obrazek

Także Teeegooo... ;]]] :hmm: :food: :satan: :ass:

https://naforum.zapodaj.net/images/ba7c6910c46c.jpg

Awatar użytkownika
pawel.GTI
Volkswagen FAN
Volkswagen FAN
Posty: 226
Rejestracja: śr wrz 15, 2010 13:31

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: pawel.GTI » śr sie 24, 2016 21:36

wysilić i przejrzeć cały temat ?? Chłopie ja milion tematów przeczytałem nie mówiąc o tym , że kilkanaście zamków naprawiłem. Pierwszy raz zdarzyło się , że po lutowaniu koperta nie świeci i głownie dlatego tu napisałem.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Qto » czw sie 25, 2016 11:00

Stanley777, co ja bym zrobił...
Zamek out z drzwi. Żarówkę 10w podłączyć do pinu 7 wtyczki zamka i stałego plusa...może być z kopertówki. Jeśli żarówka świeci pełnym światłem to masa jest ok.
Następnie plus zostawić jak jest, na pin 7 zamka podać masę a pin 8 zamka połączyć z minusem żarówki- sprawdzić jak żarówka swieci...jeśli jest kiepsko to pominąć mikrostyk i to da odpowiedź czy problem jest w mikro czy w płytce zamka. Jeśli zamek prawidłowo przepuszcza masę to zostaje do sprawdzenia kabelek od pinu 8 zamka do pinu 2 kopertówki i do pinu 18 silniczka szyby. Kabel także sprawdzać żarówka a nie miernikiem...bo miernik przejście pokaże a naderwany kabel nie przepusci potrzebnego prądu.

pawel.GTI, no to widzisz że lutowanie to nie wszystko...a po tym jak opisałeś swój problem wywnioskować można, że przejrzałeś jedynie obrazki z pierwszej strony tematu. Z takim doświadczeniem powinieneś sprawdzić więcej rzeczy niż tylko luty...i odpowiednio to opisać.



Awatar użytkownika
Stanley777
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 952
Rejestracja: pn lip 18, 2011 11:09
Lokalizacja: Brzesko

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Stanley777 » sob sie 27, 2016 14:04

Qto, podpinałem tak jak to wyzej opisałeś i tak:

Odp 1. W przypadku podłączenia zarówki do PINu7 wtyczki zamka i stałego plusa z kopertówki zarówka świeci pełnym światłem :)

Odp 2. W przypadku drugiego podłączenia czyli jeden kabel leciał z plusa (kopertówki) do zarówki (czyli bez zmian), na PIN7 zamka podałem masę z PINu7 wtyczki zamka (o ile o tą masę chodziło), a PIN8 połączyłem z minusem zarówki i w pierwszej próbie zero reakcji zarówka się w ogóle nie świeciła, dla sprawdzenia podłączyłem zamiast zarówki miernik i wartości się wahały, na otwartym aucie raz wskazywało 2.5, 5.6 kolejno 8.16 az do wartości 12V na zamkniętym wartości były sporo nizszę, co zauwazyłem ze jak poruszam zamkiem to wartości były stabilne i tak:

Przy otwartym aucie i przepływie na mikrostyku wartość zmierzona: 11.86
Przy zamkniętym aucie i przepływie mikrostyka wartość: 8.1 i stopniowo malała

Jeśli auto było otwarte a zamek ręcznie zamknięty (czyli mikrostyk teoretycznie sygnał przerywał) była wartość: 2.65
Jeśli auto było zamkniete i mikorstyk tak jak wyzej to wartość pokazywała 1.85

Kolejno dla wszystkich przypadków sprawdzałem z zarówką z mikrostykiem i pominięciem mikrostyka:

Jeśli auto otwarte, zamek otwarty, mikrostyk wciśniety a więc aktywny przepływ, zarówka świeciła pełnym stabilnym światłem tak jak w Odp.1
W przypadku zamknięcia samego zamka, więc mikrostyk "wyciśnięty" czyli obieg otwarty, zarówka nie świeciła
W przypadku gdy w mikrostyku obieg otwarty to bez względu na to czy auto otwarte czy zamknięte zarówka nie świeciła.

Teraz jestem na etapie sprawdzania reszty wiązki i tu wielkie zdziwienie, sprawdzam przepływ póki co samym miernikiem między PINem8 wtyczki zamka, PINem 2 kopertówki i PINem... no właśnie...

U mnie PIN18 wtyczki silniczka szyb jest pusty :kac: a wspomniany kabel brązowo biały jest pod PINem5.
Nie wiem czy nie walnąłeś się przypadkiem w opisie.

Sprawdziłem przepływ między PIN8 wtyczki a PINem 2 wtyczki kopertówki i było zero reakcji na czujniku, targam wiązkę az do trójnika i okazało się ze na odcinku wtyczka kopertówki a trójnik, kabelek nie był w ogóle połączony, wszystko elegancko zaślepione, nie było to przerwanie nadłamanie tylko ucięte zaizolowane i reszta wiązki owinięta tak jak seryjnie hahaha... Albo był tam jakiś Janusz, albo juz sam nie wiem co jest grane :P

W kazdym bądź razie zrobiłem tak jak być powinno, wiązki połączyłem całość zrobiłem tak jak było fabrycznie owiniete, skręciłem i śmiga elegancko więc mimo wszystko dziki za rady :pub:

PS: Zdjęcie wtyczki silniczka szyb:

Pod PINem5 znajduje się wspomniany kabel:

Obrazek

Efekt końcowy NARESZCIE!

Obrazek


Mój Były Golfik :kwiatek:

ARL+, SkóryRecaro, CzarnyŚrodek,Tempomat, FotochromAmbient, KratkiBora, PodstopnicaNakładkiAudiTT, LamkaW8, ModułyLed6000k, DekoryAlu, FullFIS + HypeFIS, CarAudio + MFD/TV/Yatour, CzarnyFront, PrzódTyłV6, GładkaListwa, PrzelotKwas2.5", SwapHebli312/256, ZawieszenieKWv3, PoliuretanStrongFlex, TomasonTN1


Obrazek Obrazek

Także Teeegooo... ;]]] :hmm: :food: :satan: :ass:

https://naforum.zapodaj.net/images/ba7c6910c46c.jpg

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Qto » ndz sie 28, 2016 09:30

Stanley777 pisze:U mnie PIN18 wtyczki silniczka szyb jest pusty a wspomniany kabel brązowo biały jest pod PINem5.
Nie wiem czy nie walnąłeś się przypadkiem w opisie.
tak jak mówisz...pin 18 to w drzwiach kierowcy - mój błąd
Stanley777 pisze:Efekt końcowy NARESZCIE!
:pub:



slaawek77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: wt lis 02, 2010 19:56

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: slaawek77 » sob paź 01, 2016 19:01

Panowie, jest jakiś sposób na otwarcie zablokowanych drzwi?
Vag wywalił błąd 00931 - locking module for central locking rear right (f223)- drzwi są zablokowane na amen.



Awatar użytkownika
Zero_Gravity
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: sob lip 12, 2014 16:44

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Zero_Gravity » ndz paź 02, 2016 10:16

Jak ktoś ma wolny czas i zna trochę angielski, polecam obejrzeć to:

https://www.youtube.com/playlist?list=P ... -ZReUI8NH6

Gościu w 7 częściach omawia cały zamek, pokazuje jak wszystko zrobić i jak doprowadzić zamek do pełnej sprawności.



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości