[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: jhosef » pn paź 17, 2016 09:24

Jestem po naprawie mikrostyku w Polo 9N3.
Niestety coś dalej jest nie tak.
Poprzednio otwierał się po automatycznym ryglowaniu, nie działało czasowo otwieranie i zamykanie z kluczyka oraz światełko we wnętrzu.

Aktualnie światełko działa - styk był nieco wytarty. Działa zamykanie z kluczyka oraz otwieranie. Natomiast zamek się sam odryglowyje przy przekrowczeniu 15 km/h.

Do tego oczywiście Misio musiał coś schrzanić bo klamka zewnętrzna działa po otwarciu auta z pilota lub kluczyka na dwa razy - pierwszy raz nic nie robi, drugi dopiero otwiera.
O co biega? Co mogłem skopać?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Qto » pn paź 17, 2016 09:29

Za bardzo naciągnąłeś linkę od klamki...dlatego otwiera na dwa razy. Zamek pewnie jeszcze raz będzie trzeba przejrzeć i na spokojnie poskładać. Luty wszystkie poprawileś?



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: jhosef » pn paź 17, 2016 09:39

Luty były piękne, pokryte szczelniwem. Nie prułem tego. Sprawdziłem miernikiem i organoleptycznie. Teraz sobie przypominam, że jak kiedyś rozbierałem drzwi to jeden przewód w przelotce był w słabej kondycji. Może on puścił i coś knoci...

Czy w mk4 była taka plastikowa obudowa na zamek?
Niestety u mnie ktoś wcześniej (nawet wiem kto) z nią powalczył i teraz nie za bardzo się trzyma.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Qto » pn paź 17, 2016 11:03

Dopiero w poliftach były...



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: jhosef » pn paź 17, 2016 11:18

Bo niestety musiałem ją usunąć. Jest pęknięta, brak jednego zatrzasku. Niestety panowie lakiernicy musieli zastosować metodę siłową. Nie jest to drogie ale nie wiem czy chce mi się zdejmować wszystkiego aby to założyć...



milosz196
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: wt gru 06, 2016 15:09

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: milosz196 » pt gru 09, 2016 13:15

Witam, chciałem odświeżyć, na pierwszej stronie xisio wymienił 3 rodzaje przypadków. Ja mam taki problem że nie moge się dopasować do żadnego kryterium, nie działa mi dioda w drzwiach, nie świecą kopertówki, brak jest bzyczka ( bo rozumiem bzyczek jest w każdym golfie IV ), oświetlenie w kabinie jest. No i najbardziej by mi pasowało źle podłączone radio, ale po odłączeniu radia zero efektu. Jest jakiś bezpiecznik za to odpowiedzialny?



Awatar użytkownika
pawel.GTI
Volkswagen FAN
Volkswagen FAN
Posty: 226
Rejestracja: śr wrz 15, 2010 13:31

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: pawel.GTI » pt gru 09, 2016 14:48

Sprawdź czy w przelotkach drzwi nie są uszkodzone kable, wszystkie bezpieczniki mające związek z oświetleniem kabiny. Do naprawy prawdopodobnie kwalifikują się zamki , poprawa lutowań na płytce zamka. (są porady w dziale FAQ) Sprawdziłbym jeszcze moduł komfortu ,często zdarzają się zimne luty ewentualnie jakieś kombinacje.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Qto » pt gru 09, 2016 15:46

milosz196, sprawdziłeś dobrze? Otwierasz drzwi i światło się zapalą, zamykana i gaśnie...i tak za każdym razem? Na moje to uwalony jest zamek...



milosz196
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: wt gru 06, 2016 15:09

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: milosz196 » pt gru 09, 2016 15:58

Qto na pewno masz rację, bo coś jest nie tak z tą lampką, jak ustawię ją na pozycję otwartych drzwi to świecą się wszystkie 3 żarówki, i nie gasną po zamknięciu drzwi, a na pozycji zero otworze central sie zaświeca włożę kluczyk do stacyjki i gaśnie, może to wina lampki, ale wymieniałem ją z miesiąc temu założyłem bodaj od fabi.

Chyba zakupię nowy zamek do drzwi z allegoro http://allegro.pl/zamek-drzwi-przod-lew ... ml#thumb/4 dają 2 lata gwarancji a ten stary wyjmę zregeneruje i będe miał na zapas, co myślicie, wary jest ten zamek?



Zakatek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn lut 13, 2017 23:22

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Zakatek » pn lut 13, 2017 23:52

Cześć wszystkim, to mój pierwszy post na waszym forum.

Pytam tutaj, a nie na forum Garbatych, gdyż po przeglądnięciu postów widzę że forum jest cały czas odwiedzane przez kompetentne osoby. Mam problem z zamkiem pasażera, w wakacje wymieniłem go na zamiennik firmy SKV, gdyż nie otwierał drzwi tak jak trzeba, a w środku znalazłem połamane zębatki. W sumie to od zamontowania tego zamka nie załączają się po otwarciu tych drzwi lamki w środku, oraz kopertówka na drzwiach. W sumie odłożyłem ten problem na potem, ale ostatnio przez to że nie wykrywa otwarcia drzwi, zatrzasnąłem kluczyk w aucie. Ogólnie to przeglądnąłem kabelki w gumie słupek-drzwi - chyba są ok. Jak sprawdzić diodę, którą mam na kopertówce? No i jeszcze jedno, schemat wtyczki, taki prosty, nie każdy potrafi rozczytać schematy które tu były w pierwszych postach - dodaję zdjęcie do uzupełnienia przez kogoś pomocnego. Na których pinach w samym zamku po jego otwarciu powinno być przejście? To chyba jedyny sposób na zdiagnozowanie microswitcha, bez rozkładania zamka(mam gwarancję...)?
Obrazek



Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: ROBAL_26 » wt lut 14, 2017 08:47

Zakatek, za sygnalizacje otwarcia drzwi i oświetlenia odpowiada mikrostyk który jest na zewnątrz zamka i idą do niego 2 przewody czerwony i niebieski widoczny na załączonej przez ciebie fotce .Często problem w starych zamkach jest albo zimne luty albo uszkodzony ten mikrostyk .ok :bigok:


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

Awatar użytkownika
joseph82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 1477
Rejestracja: pn sty 09, 2012 21:09
Lokalizacja: CTU

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: joseph82 » wt lut 14, 2017 17:14

oraz mikrostyk jest winowajcą zatrzaskujących się drzwi. Komputer po otwarciu sampchodu z pilota nie dostaje sygnału, że jest on otwarty i zamyka go z powrotem. U mnie tak było. Kluczyki raz w stacyjce też zatrzasnąłem. Jeśli nie przekręciłem kluczyka w stacyjce odrazu po otwarciu Golfa z pilota. Wymiana mikrostyków w obu drzwiach zlikwidowała ten problem.


meine Golf LW5Z 3D AJM http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=442730" onclick="window.open(this.href);return false;

lg1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 05, 2012 20:16

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: lg1984 » śr lut 15, 2017 21:32

Cześć.
No i u mnie się coś zrypało.. przestała zapalać się kopertówka i oświetlenie wnętrza po otwarciu drzwi kierowcy... co dziwne wcześniej nie było żadnych oznak że coś się tam dzieje, oświetlenie za każdym razem po otwarciu działało.... no i nie wiem czy to ma jakiś związek ale dzisiaj umyłem auto, wszystko ok po kilku godzinach stania na mrozie brak oświetlenia po otwarciu drzwi kierowcy. W pozostałych drzwiach działa.. co dziwne czasami po otwarciu prawych z tyłu nie było oświetlenia, czasami po uderzeniu ręką w okolice zamka oświetlenie się włączało, dzisiaj działa. Teraz nie wiem tak nagle mógł paść mikrostyk, luty czy coś innego? No bo w większości przypadków jak coś jest nie tak to oświetlenie raz jest raz nie ma a tutaj chyba ze 30 razy otwierałem i zamykałem drzwi, uderzałem ręką w okolice zamka i nic.



Awatar użytkownika
joseph82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 1477
Rejestracja: pn sty 09, 2012 21:09
Lokalizacja: CTU

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: joseph82 » czw lut 16, 2017 18:07

mogły też się zrobić tzw. ''zimne luty'' w module komfortu. A w drzwiach kierowcy to bym obstawiał mikrostyk.


meine Golf LW5Z 3D AJM http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=442730" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości