[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
pawel.GTI
Volkswagen FAN
Volkswagen FAN
Posty: 226
Rejestracja: śr wrz 15, 2010 13:31

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: pawel.GTI » ndz sty 10, 2016 18:21

Polecam zapoznać się w całości z tym tematem viewtopic.php?f=14&t=457148" onclick="window.open(this.href);return false;



kmen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt sie 15, 2014 19:19

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: kmen » ndz sty 24, 2016 19:13

pytanie jesli podobne objawy wystepuja w moim 4 sdi ( potrafi "strzelac" zamkiem zamykac sie i otwierac bez sygnalow swietlnych migaczy podczas jazdy nawet) z tym tylko ze podczas sniegow i deszczy podejrzewam tu wiec gdzies zaciekajace jakies styki? ale czego w sumie to nie wiem i nie wiem czy tez bawic sie w te mikrostyki czy wystarczy po prostu cos zaizolowac
pilot mam dokladany



golfiasty79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: śr maja 21, 2014 12:56

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: golfiasty79 » ndz lut 21, 2016 11:41

Witam
ja mam taki problem z moim goferkiem czwartym z 1998 roku golas. Nie miałem pilota do zamykania - dołożyłem. Jak zamkne z pilota to się wszystko zamknie, jak otworze z pilota to się prawie wszystko otworzy. Prawię, bo klapę bagażnika musze podejść i przekręcić kluczyk - to może być wina siłownika czy tego rygielka w klamce ??
Druga rzecz oświetlenie w drzwiach - brak od strony kierowcy pasażer normalnie. Zamek w drzwiach pasażera wymieniony na ori używkę.
Brak sygnału dźwiękowego przy właczonych swiatłach - może byc wina diody ??
Dzięki z góry


Obrazek

Awatar użytkownika
arekgroszek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 409
Rejestracja: ndz gru 22, 2013 14:49
Lokalizacja: LOW CHOW
Auto: GOLF IV
Silnik: 1.8T
Kontakt:

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: arekgroszek » ndz lut 21, 2016 17:47

golfiasty79,
prawa przelotka między klapą a całą budą tam idą kable do silniczka klapy mogą być przerwane :) co do zamka jeśli wymieniałeś już na ori używkę było poprawić zimne luty, jeśli byś czytał temat to byś znalazł odpowiedź :) poprawić zimne luty albo najlepiej wszystkie luty poprawić



Przemula
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: sob gru 03, 2011 12:55

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Przemula » czw lut 25, 2016 07:54

Witam, zakupiłem na allegro mikrostyki do golfa 4, chciałem wymienić ale po rozebrania zamka oryginalny mikrostyk ma wtopione zalakowane kable. W nowym mikrostyku mam 3 wsówki jakby od tyłu. Wystarczy odciąć kabelki i je dolutować do ktorychś z tych trzech wyjść???



riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: riccardoa » czw lut 25, 2016 20:14

Przemula pisze:Wystarczy odciąć kabelki i je dolutować do ktorychś z tych trzech wyjść???
Tak, tylko musisz wiedzieć, które są od odpowiedniego styku.



Przemula
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: sob gru 03, 2011 12:55

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Przemula » czw lut 25, 2016 22:22

ok



kotek606
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt lip 29, 2014 19:53

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: kotek606 » sob lut 27, 2016 02:24

Ktoś już pytał o to na początku tematu ale nikt nie odpowiedział może teraz się uda: Golf 1,9 hatchback 5d 2003r
Posiadam do auta jeden kluczyk zwykły. Jeżeli otwieram zamykam auto od strony pasażera wszystko jest ok, światełka sygnalizacja na liczniku itd jest ok
jeżeli otwieram auto od kierowcy to wszystko działa jedynie drzwi od pasażera się nie otwierają, gdy otworze je ręcznie (na liczniku mam sygnalizację otwartych drzwi) to potem również od kierowcy one się nie zamykają. Przy otwieraniu widać że zamek dostaję sygnał bo rygiel wyskoczy tak w połowie ale drzwi zostają zamknięte. Gdy próbuję zamknąć drzwi od środka lub otworzyć to na drzwiach od pasażera zero reakcji.
Wyjąłem zamek wypsikałem wd-40 ale nie rozebrałem bo boję się że go potem nie złoże :crazy: a póki co nie mogę pozwolić sobie na brak zamkniętych drzwi przez 2-3 dni

Przerabiał ktoś może taki temat? Czy to na pewno luty? Może ktoś ma jakieś fotki przy rozbieraniu zamka?

Za wszystkie pomocne informację z góry dziękuje



kasztoma
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt sty 30, 2015 14:18

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: kasztoma » sob mar 12, 2016 19:06

Witam. Mam u siebie brak oswietlenia gornego, brak otwierania z pilota brak swiecacej diody w drzwiach. Dzis sie za to wzialem zakupilem mikrostyk wymienilem zlozylem. Ale dioda jak nie swiecila tak i wciaz nie swieci. Otwieranie dalejj pupa. Planuje wymienic cala kasete drzwi bo juz nie mam pojecia co sie dzieje. Dodam jeszcze ze luty sa zdrowe(testowane na zaroweczke) prosze o pomoc



Awatar użytkownika
big_11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt paź 30, 2015 19:12
Lokalizacja: Warszawa

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: big_11 » wt mar 29, 2016 19:40

Witam, posiadam Borę z 2001r i nie działa mi samo oświetlenie wnętrza zarówno od strony kierowcy co i pasażera. Oświetlenie wnętrza, bagażnika, alarm, centralny, wszystko jest ok. Ma ktoś z Was jakiś pomysł lub schematy elektryczne w których jest zawarte oświetlenie drzwi ? Pozdrawiam



Przemula
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: sob gru 03, 2011 12:55

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Przemula » wt mar 29, 2016 21:31

Cały temat się tyczy między innymi twojego problemu



marcin08041978
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pn wrz 08, 2014 15:59
Lokalizacja: Radzyń Podl

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: marcin08041978 » pt kwie 01, 2016 20:57

Witam to i ja dorzucę do tematu swoje 3 grosze.Mianowicie dwa lata temu wymieniłem mikrostyki w drzwiach kierowcy i pasażera przód powody zostały już w tym temacie opisane wszystko po wymianie hulało jak przewidział producent.Niestety problem powrócił w trochę innym stylu mianowicie teraz jest tak że po otwarciu drzwi świeci lampka dolna drzwi kierowcy ale nie działa oświetlenie wnętrza nie działa również buzer nie wyłączonych świateł auto próbuje się zamknąć jeśli nie wsadzę kluczyka do stacyjki w ciągu 15 sekund.A teraz najlepsze jeśli wyjmę żarówkę z lampki na drzwiach kierowcy to działa wszystko co nie działało tzn buzer od nie zgaszonych świateł,podświetlenie wnętrza i oczywiście auto nie zamyka się .Czy ktoś spotkał się z podobną sytuacją ???



Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: ROBAL_26 » sob kwie 02, 2016 07:15

marcin08041978, sprawdź dokładnie wiązkę w harmonijce między słupkiem a drzwiami .ok :bigok:


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

Awatar użytkownika
pawel.GTI
Volkswagen FAN
Volkswagen FAN
Posty: 226
Rejestracja: śr wrz 15, 2010 13:31

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: pawel.GTI » sob kwie 02, 2016 12:55

marcin08041978 pisze:Witam to i ja dorzucę do tematu swoje 3 grosze.Mianowicie dwa lata temu wymieniłem mikrostyki w drzwiach kierowcy i pasażera przód powody zostały już w tym temacie opisane wszystko po wymianie hulało jak przewidział producent.Niestety problem powrócił w trochę innym stylu mianowicie teraz jest tak że po otwarciu drzwi świeci lampka dolna drzwi kierowcy ale nie działa oświetlenie wnętrza nie działa również buzer nie wyłączonych świateł auto próbuje się zamknąć jeśli nie wsadzę kluczyka do stacyjki w ciągu 15 sekund.A teraz najlepsze jeśli wyjmę żarówkę z lampki na drzwiach kierowcy to działa wszystko co nie działało tzn buzer od nie zgaszonych świateł,podświetlenie wnętrza i oczywiście auto nie zamyka się .Czy ktoś spotkał się z podobną sytuacją ???
Sprawdziłbym moduł komfortu czy czasem nie porobiły się zimne luty na płytce.



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości