Polerowanie aluminium

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Sphinksus
TURBINAAA!!!
TURBINAAA!!!
Posty: 797
Rejestracja: czw lis 19, 2009 17:43
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Polerowanie aluminium

Post autor: Sphinksus » wt lis 22, 2011 20:39

Elegancko :bigok: O taki efekt właśnie mi chodzi :hmm: Autosol Metal polish?


Wykładziny obiektowe i wycieraczki https://wykladziny-warszawa.pl/ zapraszam :pub:

Awatar użytkownika
czarnyblack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 289
Rejestracja: pt lip 04, 2008 23:07
Lokalizacja: Koszalin

Polerowanie aluminium

Post autor: czarnyblack » wt lis 22, 2011 21:27

Dokladnie tak ; ]



Awatar użytkownika
Sphinksus
TURBINAAA!!!
TURBINAAA!!!
Posty: 797
Rejestracja: czw lis 19, 2009 17:43
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Polerowanie aluminium

Post autor: Sphinksus » śr lis 23, 2011 16:35

Dzięki za konkretne odpowiedzi :bigok: :pub:


Wykładziny obiektowe i wycieraczki https://wykladziny-warszawa.pl/ zapraszam :pub:

yunivers
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz mar 13, 2011 21:08

Polerowanie aluminium

Post autor: yunivers » śr lis 30, 2011 10:04

Chłopaki mam pytanie,czym najlepiej sklejać i uszczelniać felgi skręcane?



Awatar użytkownika
KoguT
I am the Stig
I am the Stig
Posty: 2048
Rejestracja: wt lis 14, 2006 21:07
Lokalizacja: Dębica
Auto: VW Golf MK4 Cabrio
Silnik: ABF
Kontakt:

Polerowanie aluminium

Post autor: KoguT » śr lis 30, 2011 14:00

silikon



Awatar użytkownika
Sphinksus
TURBINAAA!!!
TURBINAAA!!!
Posty: 797
Rejestracja: czw lis 19, 2009 17:43
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Polerowanie aluminium

Post autor: Sphinksus » śr lis 30, 2011 16:29

To jak rozkręcę swoją felgę, to podczas składania muszę dawać pod rotor silikon? :otepienie:


Wykładziny obiektowe i wycieraczki https://wykladziny-warszawa.pl/ zapraszam :pub:

Awatar użytkownika
kappi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: sob lis 13, 2010 15:10

Polerowanie aluminium

Post autor: kappi » czw gru 01, 2011 15:47

przydało by sie dac, zawsze to uszczelni w pewnym stopniu :bajer: :bajer:


Obrazek
Golf mk2 USA 1.8T 20V AUM--> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=420945" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
adam1985
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 566
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 11:22
Lokalizacja: Łowicz (ELC)
Kontakt:

Re: Polerowanie aluminium

Post autor: adam1985 » czw gru 01, 2011 17:29

Sphinksus pisze:To jak rozkręcę swoją felgę, to podczas składania muszę dawać pod rotor silikon? :otepienie:
Jak masz felge dwuczesciowa [bedeb+rotor] to pod rotor nie musisz dawac zadnego silikonu, w zasadzie jak masz 3czesciowa to tez pod rotor nie daje sie silikonu.
Nie wypisujcie takich głupot bo jeszcze ktos przeczyta i zawalu dostanie :rozpacz:


[img]http://img190.imageshack.us/img190/7876/podpisp.jpg[/img]
[b][i].:B4 Competition:.[/i][/b]

Awatar użytkownika
barteKKK03
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 15224
Rejestracja: sob mar 12, 2005 15:22

Polerowanie aluminium

Post autor: barteKKK03 » pt gru 02, 2011 20:06

Silikon tylko tam gdzie będzie powietrze... proste



Awatar użytkownika
Sphinksus
TURBINAAA!!!
TURBINAAA!!!
Posty: 797
Rejestracja: czw lis 19, 2009 17:43
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Polerowanie aluminium

Post autor: Sphinksus » pt gru 02, 2011 20:33

ok, dzięki. :pub: :)


Wykładziny obiektowe i wycieraczki https://wykladziny-warszawa.pl/ zapraszam :pub:

Awatar użytkownika
LukiSzczecin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: sob sie 06, 2011 03:00
Lokalizacja: Szczecin

Polerowanie aluminium

Post autor: LukiSzczecin » śr gru 07, 2011 09:56

Witam, ze względu na to że jest tutaj 150 stron nie możliwym jest przeczytanie wszystkiego w chwilę, podejrzewam że potrzebowałbym na to całego dnia, a tyle nie mam ponieważ dziś wymieniam nagrzewnicę w swoim MK2. Co do tematu, jakiś ch.... przebił mi ostatnio wszystkie 4 opony :/ Z początku myślałem, że może guma już była stara i po prostu poszło, ale po wymianie kół w oponach widać wcięcia od noża. Cóż korzystając z okazji że ktoś przyśpieszył mi kupno nowych opon które planowałem pod koniec grudnia, postanowiłem że stopniowo zacznę czyścić swoje felgi.

1. Czy jest szansa zdjąć samemu oponę nie uszkadzając felgi ? (Próbowałem dłutem, ale niestety chyba za dużo powietrza zostało i nie idzie przełożyć kanta opony przez rant felgi, nie chciałem próbować mocniej aby nie pogiąć felgi)

2. Na dwóch przednich kołach, felgi są poobcierane na rantach (ktoś widocznie za ostro jeździł po krawężnikach, w jednym miejscu są przetarcia które od biedy myślę jakoś doszlifuję papierem ściernym, jednak są też miejsca gdzie rant jest spłaszczony, nie wiem jak to opisać, powiedzmy że rant felgi idzie sobie poziomo, a na końcu jest spłaszoczny) Coś w tym stylu -------------|

3. Czy znacie jakiś sposób, aby usunąć starą farbę z felgi i dostać się do gołego aluminium? Co prawda na płaskich powierzchniach jakoś udaje mi się zdzierać to papierem ściernym i szpachelką(ręce odpadają) ale w kantach nie ma szans abym zrobił to papierem czy szpachelką gdyż nawet na płaskich powierzchniach zajmuje to wieki. Z tego co widzę to ktoś je lakierował raczej samemu bo mam warstwę bezbarwnego (odchodzi bajecznie), warstwę srebrnego (odchodzi ciężko) oraz warstwę podkładu (odchodzi tragicznie) więc jeśli tylko ktoś to już przerabiał to prosiłbym o wskazówkę :)

Na koniec wrzucę pare fotek, i ktoś bardziej doświadczony chciałbym by stwierdził czy da się jeszcze te felgi odratować:)



Awatar użytkownika
barteKKK03
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 15224
Rejestracja: sob mar 12, 2005 15:22

Polerowanie aluminium

Post autor: barteKKK03 » śr gru 07, 2011 17:42

Nie masz czasu przejrzeć kilku stron tematu na forum, a zabierasz się za polerkę?
Nie musisz czytać całości, wystarczy kilka stron wstecz

Co do pierwszego pytania, to daj sobie spokój szkoda dłubania i kaleczenia lakieru na felgach, na wulkanizacji za parę złotych Ci to zdejmą i zabiorą, więc pocięte opony nie będą Ci zalegały



Awatar użytkownika
LukiSzczecin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: sob sie 06, 2011 03:00
Lokalizacja: Szczecin

Polerowanie aluminium

Post autor: LukiSzczecin » śr gru 07, 2011 19:43

Co do tych oponek to pewnie tak zrobię, obecnie to dla mnie najmniejszy problem. Bardziej mnie martwią uszkodzone ranty felg przednich jak już pisałem, zastanawiam się w jakim stopniu można takie uszkodzenie naprawić domowymi metodami.. ? Robił ktoś coś takiego ?
Przeczytam zapewne dokładniej ten temat jak tylko ogarnę nagrzewnicę bo obecnie rozebrałem auto i utkwiłem w miejscu, stąd też zdjęcia felg i ewentualnie dalsze pytania będą jak tylko zmontuję auto do kupy.



Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

Polerowanie aluminium

Post autor: truckman » śr gru 07, 2011 20:10

podstawa to zdjęcie, zadzior zadizorowi nie równy.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości