[MK4] Montaż składanych Lusterek

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Blondi1
Nowicjusz
Nowicjusz
Auto: VW Golf IV
Silnik: AXR

Re: [MK4] Montaż składanych Lusterek

Post autor: Blondi1 » ndz lis 28, 2021 13:32

Witam. Po kilku miesiącach znalazłem w końcu czas na zamontowanie składanych lusterek do Golfa. Wstępnie planowałem zamontować wszystko jak fabrycznie, czyli z mikrostykiem, jednak po rozebraniu lewego lustra, okazało się, że plastikowa obudowa trójkąta ma mocowania zgrzewane, a nie zatrzaski. Tak więc mikrostyk nie został zamontowany, a po złożeniu wszystkiego wykonałem próbę i niestety lusterka nie ruszyły.

Ponowny przegląd tego tematu w ramach przypomnienia i części w samochodzie, i przyczyna namierzona. Niestety posiadam w drzwiach silniczki szyb o oznaczeniu 1C1959801A oraz 1C1959802A i przypomniałem sobie, że planując kilka miesięcy temu montaż, liczyłem, że dadzą radę. Chyba sięprzeliczyłem.

Jednak nie byłbym sobą, gdybym nie zapytał? Czy na pewno tylko silniczki o numerach 1C0959801, 1C0959802 lub z początkiem 1J0 obsługują funkcję składania? W silniczkach, które posiadam wszystkie 29 pinów jest obsadzonych. Może jednak problemem jest joystik do ustawiania lusterek? Czy można to jakoś sprawdzić, np. podając 12V i masę na piny, chyba 4 i 8, w kostce joystika? Czy jest szansa, ze lusterka ruszą, z założeniem, ze silniczki okażą się dobre?

Jeżeli jednak przyczyna bezruchu leży w silniczkach szyb to czy mogą być z inną literą na końcu numeru niż 1C0959801B i 1C0959802C, np. odwrotnie 1C0959801C i 1C0959802B lub oba silniczki z "C" na końcu?

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”