[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Vwolf86
Nowicjusz
Nowicjusz
Auto: Golf IV 1.9 TDI alh 3D 2001r.
Silnik: 1.9

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Vwolf86 » sob paź 10, 2020 17:17

A ma ktoś tu opis pinów w lusterkach, joysticku, i panelu szyb podwojnym, Oraz przelaczniku szyb z prawej strony?
Posiada ktos opis czarnych wtyczek od przednich drzwi lewych i prawych? Chce dołozyc dodatkowy moduł komfortu do obsluzenia tylko szyb i luster. Zasilanie i port obd zrobie oddzielnie.

Awatar użytkownika
michaf1994
Ma gadane
Ma gadane

Post autor: michaf1994 » czw paź 15, 2020 08:00

Po co tak kombinować? Weź normalnie zamień moduł i tyle. Przecież podłączenie tak jak Ty chcesz to praktycznie więcej kombinowania niż podmiana modułu. Napisz jaki masz dokładnie licznik, moduł centralnego. Jeżeli kupiłeś już to też napisz jaki masz moduł komfortu i silniczki, napisz też jaki masz rodzaj auta (hb, sedan, variant, Bora, Golf, Leon itp). Weź opisz to to Ci napiszę schemat jak podłączyć to wszystko. Najlepiej chodź na PW żeby już tu nie zaśmiecać zbędnymi wiadomościami i czekaniem za zatwierdzeniem.

Moje oczko, poradniki i przydatne tematy: https://car.fordsoft.eu/

Vwolf86
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: Vwolf86 » czw paź 15, 2020 17:26

michaf1994 pisze:
czw paź 15, 2020 08:00
Po co tak kombinować? Weź normalnie zamień moduł i tyle. Przecież podłączenie tak jak Ty chcesz to praktycznie więcej kombinowania niż podmiana modułu. Napisz jaki masz dokładnie licznik, moduł centralnego. Jeżeli kupiłeś już to też napisz jaki masz moduł komfortu i silniczki, napisz też jaki masz rodzaj auta (hb, sedan, variant, Bora, Golf, Leon itp). Weź opisz to to Ci napiszę schemat jak podłączyć to wszystko. Najlepiej chodź na PW żeby już tu nie zaśmiecać zbędnymi wiadomościami i czekaniem za zatwierdzeniem.
Wlasnie podlączylem moduł 1j0959799ah na stole. Wiązke zrobiłem slupek A i B plus moduł. Podpiolem wiązki z obu drzwi, Silniczki i lustra. Wszystko działa jak nalezy. Jeszcze zrobie port obd2 i tak wloze do auta.

Pytanie jeszcze, czy ktoś sie orientuje czy wiązki drzwi z passata b5 lift USA ze skladanymi lustrami pasują do golfa? Chodzi mi o rozmieszczenie pinów we wtyczkach na slupkach A i B.

Awatar użytkownika
michaf1994
Ma gadane
Ma gadane

Post autor: michaf1994 » pt paź 16, 2020 12:47

Vwolf86 pisze:
czw paź 15, 2020 17:26
michaf1994 pisze:
Wlasnie podlączylem moduł 1j0959799ah na stole. Wiązke zrobiłem slupek A i B plus moduł. Podpiolem wiązki z obu drzwi, Silniczki i lustra. Wszystko działa jak nalezy. Jeszcze zrobie port obd2 i tak wloze do auta.

Pytanie jeszcze, czy ktoś sie orientuje czy wiązki drzwi z passata b5 lift USA ze skladanymi lustrami pasują do golfa? Chodzi mi o rozmieszczenie pinów we wtyczkach na slupkach A i B.
Na stole, dodaj problemy z łączeniem z innymi modułami, żarcie prądu przez dodatkowy moduł, który będzie w stanie czynnym cały czas, błądną komunikację z licznikiem w przypadku liczników z modułem komfortu po can, do tego problemy z alarmem. Jak widzę tak zrobione auta i później piszą do mnie na grupie weź pomóż ogarnąć bo nie działa to czy tamto to aż krew zalewa, podłączenie poprawne to różnica 4 kabli na tylną klapę i oświetlenie praktycznie. A i tak musisz wszystko podłączyć jak chcesz żeby dobrze działał centralny, odcinało światło po czasie czy żeby dobrze działał alarm lub grzanie luster itp. Więc wytłumacz mi co za sens zostawiać stary moduł? No ale co ja tam wiem :jezor:

Moje oczko, poradniki i przydatne tematy: https://car.fordsoft.eu/

Vwolf86
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: Vwolf86 » pt paź 16, 2020 16:05

michaf1994 pisze:
pt paź 16, 2020 12:47
Vwolf86 pisze:
czw paź 15, 2020 17:26
michaf1994 pisze:

Na stole, dodaj problemy z łączeniem z innymi modułami, żarcie prądu przez dodatkowy moduł, który będzie w stanie czynnym cały czas, błądną komunikację z licznikiem w przypadku liczników z modułem komfortu po can, do tego problemy z alarmem. Jak widzę tak zrobione auta i później piszą do mnie na grupie weź pomóż ogarnąć bo nie działa to czy tamto to aż krew zalewa, podłączenie poprawne to różnica 4 kabli na tylną klapę i oświetlenie praktycznie. A i tak musisz wszystko podłączyć jak chcesz żeby dobrze działał centralny, odcinało światło po czasie czy żeby dobrze działał alarm lub grzanie luster itp. Więc wytłumacz mi co za sens zostawiać stary moduł? No ale co ja tam wiem :jezor:
Ale chce zrobic to tymczasowo i nie laczyc z instalacją w aucie tylko masa i plus z bezpiecznikami dac.

Vwolf86
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: Vwolf86 » pt paź 16, 2020 18:52

Pod dodatkowy moduł komfortu chce tylko podlaczyc szyby i lustra, żadnej centralki i innych rzeczy na nim nie bedzie, masa, plus po zaplonie i bedzie hulało 😃
Z ingerencji w instalacje auta to tylko sygnał do grzania luster z wlacznika tylnej szyby.

Vwolf86
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: Vwolf86 » ndz paź 18, 2020 12:52

Hej. Mam dwie wiązki na przód z passata b5 lift USA do drzwi przednich. Ma tu ktoś opis kostek polaczeniowych drzwi z karoserią? Jest to wersja która obsluguje skladane elektrycznie lustra z pamieciami. Na lewej i prawej stronie jest po dwie kostki zielona i czarna. Moduly na silnikach szyb to 1c0.

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”