[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

maniakus10
Nowicjusz
Nowicjusz
Auto: Volkswagen Golf

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: maniakus10 » czw sty 10, 2019 11:51

Witam jest ktoś w stanie opisać mi dwie wtyczki z modułu 1C0 959 799B który kolor kabla od czego jest i gdzie powinien być wpięty ?

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » czw sty 10, 2019 20:03

Jest opisane w tym temacie

bartektrn
Nowicjusz
Nowicjusz
Auto: Bora 2.8 vr6 4motion aqp / A4 b6 1.8t Q ajq ~400hp
Silnik: AQP

Post autor: bartektrn » pt lip 26, 2019 19:14

Witam mam pytanie bo padł mi silniczek szyb i mam okazję zmienić na taki co w przyszłości obsługiwał by składane lusterka mogę dać jeden z tych obsługa składania lusterek a drugi bez nie będą się" gryzly "? Pozdrawiam

Awatar użytkownika
michaf1994
Ma gadane
Ma gadane

Post autor: michaf1994 » wt sie 06, 2019 18:34

bartektrn pisze:
pt lip 26, 2019 19:14
Witam mam pytanie bo padł mi silniczek szyb i mam okazję zmienić na taki co w przyszłości obsługiwał by składane lusterka mogę dać jeden z tych obsługa składania lusterek a drugi bez nie będą się" gryzly "? Pozdrawiam
Działać powinno - przez chwilę tak miałem i było ok, kwestia czy przeszkadza Ci błąd w komputerze. No i ważne żeby nie kupić od anglika / złej wersji modułu (1J-1C).

Moje oczko, poradniki i przydatne tematy: https://car.fordsoft.eu/

xyrs22
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: xyrs22 » wt sie 13, 2019 21:15

Kupilem golfa, ale zastanawiam sie czy padl mi modul komfortu. Nie działały szyby i centralny, klapa paliwa. Znalazłem spalony bezpiecznik 37, wymieniony klapa ożyła. Szyby działają wszędzie tylko nie na panelu od kierowcy, z tego panelu słychać tylko cykanie silniczków, na początku działał lewy i prawy, póżniej tylko prawy, teraz czasami prawy, z innych przełącznikow które są bezposrednio przy drzwiach nie ma takiego problemu. Sprawdziłem juz wszystkie wiązki, w drzwiach kierowcy była przerwana to polutowałem. Przełącznik od strony kierowcy także zmieniałem na nowy brak reakcji, co ciekawe po odpięciu jednej z 2 wtyczek modułu komfortu centralny zamek działa. Stąd moje podejrzenie na moduł, a może to coś innego?

Awatar użytkownika
TerrySound
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Auto: Mk4
Silnik: 3.2

Post autor: TerrySound » sob lis 02, 2019 11:37

Kilka lat temu wymieniałem w golfie 3d moduł komfortu z 1-wtyczkowego 1J0 na 2-wtyczkowy 1C0 a licznik 1/2 fis immo3 i wszystko działało poprawnie.
Niedawno wymieniłem licznik na full fis immo3 i po tym zabiegu błędnie pokazuje otwarcie drzwi.
Mianowicie po otwarciu lewych drzwi na fisie pokazuje otwarcie prawych drzwi i na odwrót po otwarciu prawych drzwi pokazuje na fisie lewe drzwi.

Wie ktoś może na jakie kodowanie zmienić w module komfortu zeby pokazywało prawidłowo otwarcie drzwi?

Czy moze wystarczy w kodowaniu dodać
+128 - pojazd z kierownicą po lewej stronie?

Mein Golf MK4 R32
Obrazek

Awatar użytkownika
grg474
_
_

Post autor: grg474 » pn lis 04, 2019 23:56

skopiowane z www.forums.tdiclub.com

Does anyone know the values off hand for converting a Left Hand Drive 1C0 CCM to a Right Hand Drive car ( to get correct door display etc)

Bytes 04358, 04359, 04360 have FF = 255 = Binary 11111111 on the Left Hand Drive versions.

kiedyś testowałem i działa

Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :( jest A3 8P i EOS :)

Awatar użytkownika
michaf1994
Ma gadane
Ma gadane

Post autor: michaf1994 » czw sty 09, 2020 09:19

Cześć, niestety w temat jest niemiłosiernie wielki, tematy bardzo często się powtarzają, a i tak dużo osób nie wie jak podłączyć szyby u siebie, bo nie mają schematu i piszą do mnie często na grupie na fb, zatem aby w końcu zebrać to wszystko w jednym miejscu przygotowałem zestawienie wszystkich spotkanych przeze mnie modułów centralnego i komfortu i proszę o wpięcie go w pierwszy post w temacie. Zestawienie uwzględnia różne wersje nadwozia, Golfa 4 i Bore i wnosi kilka nowych schematów, o których tu nikt nie pisał - chociażby opis kostek jak z przodu jest elektryka, a z tyłu korba.

Link do zestawienia: http://car.fordsoft.eu/wp-content/uploa ... %81w-2.pdf

Co do kodowania funkcji, to zestawienie dla modułu 1C znajdziecie tutaj: http://car.fordsoft.eu/tutorials/modul- ... e-funkcje/

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Kontakt:

Post autor: Qto » czw sty 09, 2020 14:41

michaf1994 pisze:
czw sty 09, 2020 09:19
opis kostek jak z przodu jest elektryka, a z tyłu korba.
Widziałeś mk4 w takiej konfiguracji?

Awatar użytkownika
michaf1994
Ma gadane
Ma gadane

Post autor: michaf1994 » czw sty 09, 2020 15:27

Widziałem w Octavii, Leonie i Passacie B5 na module 1C0959799A, a sporo osób szuka, dlatego w jednym pliku ogólnie, jak były G4 takie też, to będzie, jak nie, to i tak innym się przyda.

qbek10
Nowicjusz
Nowicjusz
Auto: Golf 4 14/75
Silnik: AXP

Post autor: qbek10 » wt kwie 28, 2020 10:11

Pacjent to Golf 4, szyby na korby. Chciałbym założyć elektryczne podnoszenie szyb pasażera i kierowcy. Układ nie będzie współpracował z CAN. Jakie części mechaniczno elektryczne muszę dokupić.
Silniczki z CAN działają bez CAN.
Oprócz silniczków z przekładnią co jest potrzebne. Ktoś wie co jeszcze będzie potrzebne, mam na myśl części mechaniczne.
Jak działa mechanizm stop szyby. Są krańcówki czy jakiś moduł stosuje po przekroczenia pewnej wartości prądu.
Nigdy nie rozbierałem drzwi.

Tygrysq
Użytkownik
Użytkownik
Auto: Golf mk4
Silnik: ALH
Kontakt:

Post autor: Tygrysq » wt kwie 28, 2020 17:51

qbek10 pisze:
wt kwie 28, 2020 10:11
Pacjent to Golf 4, szyby na korby. Chciałbym założyć elektryczne podnoszenie szyb pasażera i kierowcy. Układ nie będzie współpracował z CAN. Jakie części mechaniczno elektryczne muszę dokupić.
Silniczki z CAN działają bez CAN.
Oprócz silniczków z przekładnią co jest potrzebne. Ktoś wie co jeszcze będzie potrzebne, mam na myśl części mechaniczne.
Jak działa mechanizm stop szyby. Są krańcówki czy jakiś moduł stosuje po przekroczenia pewnej wartości prądu.
Nigdy nie rozbierałem drzwi.
Jesteś zbyt leniwy by przeszukać temat w którym dodajesz posta?

qbek10
Nowicjusz
Nowicjusz
Auto: Golf 4 14/75
Silnik: AXP

Post autor: qbek10 » pt maja 15, 2020 13:03

Masz rację przeprasza.
Jestem już po lekturze całego wątku i ze względu na pomysł montażu tylko szyb elektrycznych z przodu i bez lusterek wybrałem wersję montażu nieoryginalnego. W międzyczasie na horyzoncie pojawił się golf złom z wszystkimi niezbędnymi częściami , nawet w identycznym kolorze. Czy jak przełożę wnętrza wszystkich drzwi i okablowanie, a moduł komfortu podłączę pod +12V i pod zapłon to to drzwi i szyby ruszą, czy jednak nowy moduł komfortu będę musiał połączyć z zegarami.

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Kontakt:

Post autor: Qto » pt maja 15, 2020 19:11

W ramach testu szyby można ruszyć bez komfortu. Aby działało prawidłowo i żeby nie kombinować, to komfort musi być...A to czy musi mieć połączenie z licznikiem zależy od modułu komfortu- schematy podłączeń są w temacie. Starsze komforty nie miały takiego połączenia, nowsze miały- licznik do tego musi też być odpowiedni. Można powiedzieć, że chodzi o rocznik auta...Ale nowy komfort można włożyć do starszego auta...wszystko zależy od chęci...wszystko też jest w tym temacie napisane.

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”