[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Ebola
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Ebola » wt lip 10, 2018 13:26

Szybkie pytanie czy można "programowo" wyłączyć tą funkcję ?
tzn jak otwieram przednie drzwi (kierowca i pasażer) to nie świeci podsufitka i na zegarach nie ma informacji, natomiast świeci się lampka w drzwiach (czerwona i dolna) aaaa i brak piszczenia informującego że światła niewyłączone po wyjęciu kluczyka.
Natomiast tylne drzwi gdy są otwarte to świecą podsufitki oraz informacja na zegarach.

Si vis pacem, para bellum

Trendekf
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: Trendekf » ndz wrz 23, 2018 19:14

Ostatnio wymieniłem zamek kierowcy potem zagladałem do modułu komfortu bo nie świeci mi lampka przy otwarciu drzwi ( mikrostyki sprawne) niestety tego problemu nie rozwiązalem. Dziś włączam vag by skasować błąd drzwi A tu mi mówi że drzwi pasażera tył też szwankuja błąd 00931 . Sprawdzam faktycznie nie da się otworzyć zamek w pozycji safe. Czy moje grzebanie mogło być przyczyną tej awarii. No i czy ktoś wie jak teraz otworzyć te drzwi bo mi na myśl przychodzi tylko rozbiórka

milan240
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: milan240 » czw paź 18, 2018 11:40

Panowie potrzebuje porady: Golf 4 3d 98r po otwarciu drzwi nie zapalają się lampki brzeczek nie działa a po chwili zamek zamyka się bo nie wie ze są drzwi otwarte od pasażera to samo. Jedynie jak klapę bagażnika otworze to już zamek nie zamyka się (lampka w bagażniku świeci).
1. Czy jest na to szybki sposób mianowicie w któryś kabel wchodzący do drzwi wpiać się z krancowka?
2. Najbardziej zależy mi na tym by zamek się nie zamykał podświetlanie drugorzędne są.

Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia

Post autor: ROBAL_26 » czw paź 18, 2018 19:18

Za oba problemy odpowiada mikrostyk w zamku niestety .

Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

milan240
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: milan240 » pt paź 19, 2018 08:41

Ok, ale skoro jest to mikro styk to muszą iść kable do tego żeby zwierać i rozwierać, i pytanie czy wiadomo które to są i czy można między nie wstawić poprostu krancowke?

Tygrysq
Mały gagatek
Mały gagatek

Post autor: Tygrysq » pt paź 19, 2018 18:05

Mikrostyk jest na zamku na zewnątrz przewody 2 niebieski i czerwony. Używaj opcji szukaj miliony razy na forum opisywane...

Freso
Nowicjusz
Nowicjusz
Auto: Volkswagen Golf

Post autor: Freso » pt paź 19, 2018 20:22

Takie szybkie pytanie, bo zgłupiałem - poza mikrostykiem który widoczny jest gołym okiem (dochodzą do niego przewody w kolorze czerwonym oraz niebieskim) jest w zamku jeszcze jakiś inny mikrostyk?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

grg474
_
_

Post autor: grg474 » pt paź 19, 2018 21:02

mikrostyk który widzisz ten z przewodami jest od krańcówki drzwi, a jakbyś rozebrał zamek w środku to do elektroniki odpowiadającej za centralny zamek masz dolutowane 4 mikrostyki jak kojarzę

Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :( jest A3 8P i EOS :)

milan240
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: milan240 » pt paź 19, 2018 21:56

Tygrysq Ok tylko chodzi mi czy bez rozbierać drzwi mam dojście dobrych 2 kabli. Czy wychodzą one z drzwi?

indyczes
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: indyczes » sob paź 20, 2018 08:55

Napraw zamek-wymień mikrostyk, a nie kombinujesz jak koń pod górkę :hmm: :hmm: . Krańcówki w drzwiach to sie robiło w maluchu lub Polonezie.

milan240
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: milan240 » sob paź 20, 2018 16:56

"Indyczes "Jak bym chciał rozbierać drzwi i naprawiać zamek to bym się nie pytał. Jak nie wiesz jak pomóc to nie komentuj nie potrzebnie.

grg474
_
_

Post autor: grg474 » sob paź 20, 2018 17:50

indyczes pisze:
sob paź 20, 2018 08:55
Napraw zamek-wymień mikrostyk, a nie kombinujesz jak koń pod górkę :hmm: :hmm: . Krańcówki w drzwiach to sie robiło w maluchu lub Polonezie.
krańcówka - urządzenie zwierno/rozwierne celem celem zasygnalizowania otwarcia = mikrostyk zamka celem zasygnalizowania otwarcia drzwi. Więc tak naprawdę - pytając o krańcówkę czy o mikrostyk zamka pyta o ten sam element. Jeśli natomiast kolega pyta czy w zamku/ elktronice jest jeszcze jakiś mikrostyk to już nie pyta o zewnętrzny mikrosty z widocznymi 2 przewodami tylko czy są w środku jeszcze jakieś inne. Więc odpowiedź brzmi - tak są też inne ale odpowiadają np za zamknięcie zamka przy pomocy kluczyka (bo już jest to urządzenie elektryczne a nie mechaniczne jak w golfie mk4 bez centralnego zamka)

Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć

milan240
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: milan240 » ndz paź 21, 2018 08:49

W skrócie: czy w wiazcse przewodów które idą przez drzwi do kabiny znajdują się kable które można przeciąć i dać krancowke bądź inne rozwiązanie (bez rozbierania drzwi) ?

grg474
_
_

Post autor: grg474 » ndz paź 21, 2018 09:08

milan240 pisze:
ndz paź 21, 2018 08:49
W skrócie: czy w wiazcse przewodów które idą przez drzwi do kabiny znajdują się kable które można przeciąć i dać krancowke bądź inne rozwiązanie (bez rozbierania drzwi) ?
nie - mikrostyk zamka - krańcówka załącza światełko w drzwiach + podaje sygnał do silniczka szyby a stamtąd idzie info do modułu komfort ale już skrętką 2 przewodów High-bus i Low-bus. Że tak powiem Volkswagen uniemożliwił robienie wiochy :rotfl:

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”