[All VW] Przekaźniki świateł

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Tical
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw sty 13, 2005 23:50
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

Re: [All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: Tical » śr sty 19, 2011 13:27

ffsapher pisze:mam takie pytanie:
po założeniu przekaźników gdy podłącze woltomierz w miejsce żarówki (czyli bez niej) mam spodki napięcia ok 0.05 V gdy natomiast podłącze zaraz obok świecącej żarówki czyli dotknę do wsuwek żarówki wtedy mam spodki ok 0,5 V względem aku oczywiście, czemu tak jest?
Bo zarowka bardziej obciaza aku niz zwykly miernik.



red_devil25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1065
Rejestracja: wt paź 21, 2008 18:18
Lokalizacja: SRC

Re: [All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: red_devil25 » ndz sty 23, 2011 10:53

Koledzy ,a opuszczaliscie chociaz troche swiatla po zalozeniu przekaznikow? bo raz na ruski rok migaja mi kierowcy ,ze chyba ich oslepiam.Dodam,ze lampy sa ustawione odpowiednio ,a to nie byly znaki ze gdzies stoi policja:) Dodam ,ze zarowki wsadzone tungsram megalight+90%h1 .Bo moim zdaniem nie sa wysoko ustawione do swiecenia tylko normalnie ,a na przegladzie facet mi sprawdzal i powiedzial ,ze sa ok .Druga sprawa jak jade wieczorem to tez wrazenie mam wrazenie ,ze niektorzy mnie oslepiaja(pomijam tych pseudoxenonowcow bo maja w starych lampach xen) ,ale zwyczajnie nowe samochody nie na xen tylko na normalne zarowki i lampy gładkoszybowe.


Był Golf mk3 1.6 & 1.8...jest Passat B5FL 2.0AZM

Awatar użytkownika
aik01
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 448
Rejestracja: śr mar 10, 2010 19:08
Lokalizacja: Gdańsk

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: aik01 » ndz sty 23, 2011 13:43

ja po założeniu przekaźników opuściłem nieco, bo nawet jak jechałem przed swoim golfem innym autem to w lusterku strasznie odbijało moje światła. miałem philips x-treeme vision +80%, teraz mam blue vision ultra. generalnie chyba lepiej nieco opuścić co by nie utrudniać jazdy innym kierowcom :bigok:


mówicie mi po prostu Paweł :)

było MK3, jest B5.5 :)
viewtopic.php?f=91&t=509440" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

Awatar użytkownika
Tomasz Bis
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: sob cze 06, 2009 06:30
Lokalizacja: lubelskie Bychawa
Kontakt:

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: Tomasz Bis » ndz sty 23, 2011 18:09

red_devil25 pisze:a na przegladzie facet mi sprawdzal i powiedzial ,ze sa ok
więc po co to pytanie , jak sprawdzane były światła na diagnostyce to również mechanizm regulacji, ten w kabinie . Więc jeżeli masz wrażenie że są za wysoko to możesz Sobie nim podregulować . Też czasem mnie to spotyka :grin:


Jak się mylę proszę poprawić , nie obrażać .
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1aFk&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;

duchu123
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 16:53
Lokalizacja: Łowicz

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: duchu123 » czw sty 27, 2011 15:39

a czy te przekaźniki pomogą w golfie 4 ???


Sprzedam kostkę stacyjki, czujnik prędkości do MK4 - priv

filozofr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt sie 17, 2010 19:31
Lokalizacja: Lublin

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: filozofr » czw sty 27, 2011 15:41

Ja też zauważyłem różnicę w wysokości świecenia świateł (jeden z silniczków regulacyjnych nie jest podłączony). Po pobieżnym przeglądnięciu instalacji doszedłem do wniosku, że to silniczek podnosi reflektor, bo jest zasilany z przewodu świateł mijania. Spowodowane jest to zapewne zwiększeniem napięcia na tym przewodzie. Różnica jest spora, bo na 10m od ściany jest ok. 20cm wyżej, niż światło bez regulacji; de facto, żeby mieć światła równo musiałem przekręcić regulację na 1.
Może znajdzie się ktoś, kto potwierdzi moją teorię dotyczącą napięcia.


Obrazek

red_devil25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1065
Rejestracja: wt paź 21, 2008 18:18
Lokalizacja: SRC

Re: [All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: red_devil25 » czw sty 27, 2011 21:15

Mi wlasnie po zalozeniu przekaznikow raz na jakis czas nie wiem od czego to zalezalo po obroceniu kluczykiem jeden z silniczkow wydawal odglos jakby poziomowal lampe.NIe wiedzac dokladnie od czego to zalezy i kiedy konkretnie sobie dziala odlaczylem je od zasilania i tyle .Jak bedzie kiedys czas to zerkne


Był Golf mk3 1.6 & 1.8...jest Passat B5FL 2.0AZM

Awatar użytkownika
pozio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw lis 18, 2010 13:26
Lokalizacja: LBN

Re: [All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: pozio » śr lut 02, 2011 14:40

Witam, Panowie trafilem na ten temat, poniewaz zamierzam zamontowac do siebie (Vento) przekaźniki. Prosze o wytlumaczenie jednej rzeczy. Pytanie odnosi się do schematu uproszczonego, który jest w 1 poście.

Obrazek

Rozumiem, że gdy wpinamy się w instalację przy prawej lampie to łączymy masę z brązowym i pozycyjne z szarym przewodem. Ale aby połączyć styki przekaźników z białym i żółtym zaznaczonym na moim rysunku trzeba ciągnąć 2 kable przez cały przód auta spowrotem do przekaźników?



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: Lipek81 » śr lut 02, 2011 16:29

Zależy w którym miejscu montujesz przekaźniki - możesz zamontować przy lewej lampie i podłączyć się pod lewą lampę - wtedy do prawej ciągniesz tylko 3 przewody.

Na schemacie jest błąd związany ze światłami postojowymi - tego połączenia w ogóle nie powinno być, do niczego nie jest potrzebne, a w dodatku wykonane nieprawidłowo na tym schemacie.



Awatar użytkownika
Aivars
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 23:02
Lokalizacja: okolice miastastumostów

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: Aivars » śr lut 02, 2011 17:24

Ja mam dziwny problem. Wykonalem instalacje wg schematu jak powyzej i dzieje sie taka rzecz- przy toknieciu kabla + przy podlaczaniu do aku od razu pali sie bezpiecznik na tym kablu. Dziwne, bo na schemacie jest 20A na jeden przekaznik. Ja zrobilem jeden bezpiecznik 30A i w moment sie on pali. Przelozylem kabelki z wtyku 87 na 87a w przekazniku, drugi odlaczylem, i chodzi. Podlaczylem drugi przekaznik tez na wtyku 87a i bezpiecznik siadl. Dlaczego na innych schematach sa bezpieczniki 20A a u mnie pali sie 30A? Mam zwykle zarowki tungsrama 90%, 55W, nic niekombinowane z moca zarowek itp. Mysle, ze wrzucenie bezpiecznika 50A zalatwi problem, ale moze ktos mial podobny problem?


ain't low enough.

Awatar użytkownika
LoLs
Forum Master
Forum Master
Posty: 1043
Rejestracja: czw maja 24, 2007 08:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: LoLs » śr lut 09, 2011 20:46

ja taki miałem u mnie pomogło odcięcie fabrycznej masy z lampy i podpięcie tej z przekaźnika


[URL=https://datesnow.life]Night dating, no obligations[/URL]

Awatar użytkownika
wojteo CK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 494
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 16:14
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: wojteo CK » czw lut 17, 2011 16:22

Witam!

Ja mam takie pytanie :) Będę sobie robił światła na przekaźnikach no i mam za darmo przekaźniki wraz z podstawką i osłoną z nissana primery :bajer: Czy takie przekaźniki mogę wykorzystać? :)

Dodam że mam trzy takie przekaźniki no i będę robił dwa przekaźniki na światła mijania i jeden na drogowe :)

Obrazek


Mój Variant Yachting ;) viewtopic.php?f=88&t=375516" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: michalqqr » pt lut 18, 2011 01:38

wojteo CK, bez problemu możesz te przekaźniki wykorzystać ;)



Awatar użytkownika
szymko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 347
Rejestracja: pt kwie 11, 2008 21:54
Lokalizacja: Wola Filipowska/ Kraków
Kontakt:

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: szymko » pn mar 14, 2011 21:20

panowie ja mam takie pytanko bo chce zrobic na przekaznikach i (z racji 32 stron nie parzylem na wszystko bo bym tydzien to przegladal) jak zrobic by drogowe (dlugie) tez byluy na przekaznikach i zeby to bylo dobrze? w moim mk2 sa 4 lampki wiec jak sie wlacza wszystkie to gasna jednak troche bo pobor jest duzy :/
jakby ktos mial czytelna rozpiske albo jakis odnosnik to tego to bylbym bardzo wdzieczny.



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości