[mk4] Nierówna praca silnika.

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

SkorpionPL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pt gru 16, 2016 09:09
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Silnik: AKL
Kontakt:

[mk4] Nierówna praca silnika.

Post autor: SkorpionPL » sob sie 05, 2023 14:22

Mam pytanie odnośnie silnika 1.6 SR problem polega na tym że po dłuższej jeździe silnik na obrotach jałowych zaczyna nierówno pracować, szarpie silnikiem słychać widać i czuć to ale tylko tak naprawdę na jałowych obrotach normalnie w jeździe nie dzieje się z nim nic. Podłączyłem pod komputer samochód i pokazuje błąd 00537 - Lambda (Oxygen Sensor) Regulation
18-00 - Upper Limit z tego co mechanik mi mówił to wydech jest też do wymiany bo jest prawdopodobnie uszkodzony gdzieś zaraz za silnikiem i słychać go już coraz bardziej. Sonda lambda była wymieniana z 2-3 lata temu. Silnik ma instalacje LPG ale czy jest benzyna czy LPG nie czuje różnicy żeby silnik pracował równiej. Silnik też przechodził remont głowicy z 3 lata temu i te uszczelki przy kolektorach były wymieniane bo był też problem z ,,lewym,, powietrzem. Czy winny może być układ wydechowy czy to coś innego?

Dodam że to nie jest cały czas raz jest dobrze wszystko a raz jest tak jak w/w



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[mk4] Re: Nierówna praca silnika.

Post autor: marcin7x5 » sob sie 05, 2023 21:46

Sprawdź podstawy czyli świece przewody i cewkę zapłonu. U mnie też tylko na biegu jałowym rzucało silnikiem. Efektem może być też błąd sondy.



SkorpionPL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pt gru 16, 2016 09:09
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Silnik: AKL
Kontakt:

[mk4] Re: Nierówna praca silnika.

Post autor: SkorpionPL » ndz sie 06, 2023 11:08

Świece wymieniałem niedawno, cewka tez bo przebicie miała i szarpało silnikiem. Obejrzę kablem i zobaczę tez



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[mk4] Re: Nierówna praca silnika.

Post autor: marcin7x5 » ndz sie 06, 2023 21:54

Spryskaj przewody wieczorem to będzie lepiej widać



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości