[mk4] Nierówna praca silnika i brak mocy

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

brunet_2004
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob lut 25, 2012 21:18

[mk4] Nierówna praca silnika i brak mocy

Post autor: brunet_2004 » ndz cze 06, 2021 10:52

Witam.
Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu usterki. Silnik 1.8 t 190 KM. Auto miało czyszczony smok oleju i od tamtej pory coś się z nim dzieje tj. Nierówno pracuje na wolnych obrotach i duży spadek mocy. Oczywiście brak błędów. Na tą chwilę posiadam tylko logi statyczne bo padł mi laptop a ostatnio się trochę połamałem i jestem uziemiony. Na załączonym logu widać że silnik praktycznie nie ma doładowania. Boost pressure specified wynosi w całym zakresie obrotów 1000 mbar a wysterowanie N75 wynosi 0%. Widziałem podobny post gdzie użytkownik też miał takie małe doładowanie z tym, że u niego ciśnienie zadane rosło a wysterowanie N75 było na poziomie 5 %. Po wymianie turbo u niego moc wróciła.
Postanowiłem sprawdzić N75 tj. Sprawdziłem rezystancję cewki - 30 omów. Zrobiłem test elementów wykonawczych i zawór cyka. Postanowiłem sprawdzić napięcie we wtyczce od N75.

- na wyłączonym zapłonie - do masy samochodu a druga końcówka pomiarowa do pinów ( wszędzie 0 V),
- po przekręceniu zapłonu ( bez odpalania silnika) na jednym pinie napięcie akumulatora a na drugim 0,
- po wyłączeniu zapłonu na jednym pinie 3, 5 V a na drugim 0,03 V. I tego właśnie nie rozumiem,
Mam prośbę, jeżeli ktoś ma taki silnik proszę o sprawdzenie napięć we wtyczce na N75.

Nie wiem czy podczas podnoszenia silnika co było konieczne do czyszczenia smoka nie uszkodzili mi jakieś wiązki. Zastanawiałem się czy nie doszło do uszkodzenia sterownika silnika. Ale tego nie jestem w stanie sprawdzić. Dziękuję z góry za jakieś konstruktywne uwagi.</t>
PS. Logi dynamiczne niewiele się różniły. Auto pod górkę puchnie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony ndz cze 06, 2021 11:06 przez brunet_2004, łącznie zmieniany 2 razy.



brunet_2004
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob lut 25, 2012 21:18

[mk4] Re: Nierówna praca silnika i brak mocy

Post autor: brunet_2004 » ndz cze 06, 2021 10:53

załączam drugą cześć logów.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości