[inny] Dusi się na benzynie

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

projec
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: śr paź 19, 2011 15:20

[inny] Dusi się na benzynie

Post autor: projec » wt kwie 06, 2021 20:47

Witam.

Samochód to Audi A4 B5 1.6 ADP 1995r. benzyna z gazem

Problem pojawił się wczoraj, samochód dogrzewając się na benzynie, zaczął się dusić się, dałem popracować na wolnych obrotach, dogrzał się dałem gazu powoli i jakoś zaskoczył gaz i na gazie wszystko w porządku. ( no może nie do końca, gaśnie na wolnych obrotach na gazie, ale ma taki od kilku miesięcy ) fakt faktem na gazie w obroty wchodził normalnie i dało się jechać, po ponownym przełączeniu na benzynę problem był dalej. Miałem przejechać pewną trasę więc jechałem na gazie, jakoś się udało aby nie gasł. Dojechałem już prawie pod dom i zgasł, objaw na benzynie się pogorszył, bo odpalał ale w ogóle nie chciał wchodzić w obroty, później odpalał i już gasł... Kombinowałem trochę odpiąłem akumulator, podłączyłem wsiadłem i jakby poprawa odpalił i wkręcił się w obroty, ale po minucie znów to samo. Powtórzyłem odłączenie akumulatora, włączyłem gaz i odpaliłem na benzynie wkręcił się na obroty i załączył się gaz, dojechałem do domu, kilka kilometrów, ustawiłem samochód i zauważyłem że i na benzynie zaczął dobrze chodzić, dzisiaj rano również jechał już normalnie, tak jak przed usterką, niestety popołudniu zajechałem pod sklep i gdy ruszyłem spod niego znów zauważyłem, że na benzynie źle jedzie, dusi się itd. (tak jak wczoraj). Dodam, że jeżdżę często na benzynie, szczególnie w mieście.



Bohnooze
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: ndz wrz 19, 2010 02:29
Auto: Seat Leon 1.6
Silnik: AKL

[inny] Re: Dusi się na benzynie

Post autor: Bohnooze » czw sty 20, 2022 22:08

przedewszystkim czy masz sie czym połaczyc ze sterowniki gazu i auta? tam mogłbys sprawdzić jakie masz cośnienie lpg czy nie padł reduktor i nie puszcza ci gazu do kolektora. próbuj zakręcic gaz bo może puszczać paliwo wraz z benzyną. wymiana filtrów paliw lpg i benz polecałbym też sprawdzic działanie wtrysków benz (jeżeli nic nigdy nie było robione to są pewnie do czyszczenia)i sprawnośc pompę. objawy przypominaja mi cieknące wtryski gazu



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości