[mk4] Zamiana (nie wymiana) czujnika cisnienia

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bartek_ice
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt kwie 20, 2018 23:17
Auto: Volkswagen Golf
Kontakt:

[mk4] Zamiana (nie wymiana) czujnika cisnienia

Post autor: bartek_ice » pt kwie 20, 2018 23:27

Witam
mam takie pytanie czy jest mozliwośc zamiana czujnika cisnienia oleju w golfie iv 1.4 16v na inny o nizszym stopniu załącznia np z innego auta ? U mnie jest załączenie przy 0.5 bar 1 pinowy



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[mk4] Re: Zamiana (nie wymiana) czujnika cisnienia

Post autor: Qto » ndz kwie 22, 2018 09:23

W jakim celu? Kontrolka drażni użytkownika...czy może potencjalnego klienta? W pierwszym przypadku po prostu jeździć aż silnik powie dość...w drugim - naprawić usterkę



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9201
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[mk4] Re: Zamiana (nie wymiana) czujnika cisnienia

Post autor: wesol » ndz kwie 22, 2018 09:46

0.5 bara to i tak już szybko. Zazwyczaj później się zalaczaja. Chyba najniższy to będzie gdzieś że 0.3 bara. To żadna różnica tak prawdę mówiąc.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

bartek_ice
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt kwie 20, 2018 23:17
Auto: Volkswagen Golf
Kontakt:

[mk4] Re: Zamiana (nie wymiana) czujnika cisnienia

Post autor: bartek_ice » ndz kwie 22, 2018 23:03

właśnie silnik nie mówi dośc od 3 lat jakies 40k km , problem wystepuje tylko w lato po około 1h jezdzie jak olej sie rozgrzeje i rozrzedzi wtedy sie zapala cisnienie spada do 0.4bar wiec lampka pika winny jest prawdopodobnie luz na wałku wydechowym, nie panewki pompa zapchany smok, niewłaściwy olej czy zapchana odma bo juz to przerabiałem. oczywiscie jest najprostrzy sposób zeby ominąć czujnik poprostu podpiąc go do masy ale jednak wolałbym wsadzic czujnik z nizszym zakresem i nie słuchac co jakis czas piiiikk piiiikk piiik :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości