GTI - Wolne nagrzewanie silnika i wysokie spalanie.

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

juziooo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob lis 24, 2007 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

GTI - Wolne nagrzewanie silnika i wysokie spalanie.

Post autor: juziooo » ndz lut 19, 2017 19:48

Witam

1.
Od 2 miesięcy użytkuję GTI 35-er DSG na co dzień. Auto nie nagrzewało się w mieści prawie w ogóle.
Po wymianie termostatu i normalniej jeździe we Wrocławskich korkach auto dopiero po 15 kilometrach osiąga 90 stopni, co wydaje mi się dziwne. Tdi szybciej mi się nagrzewa.

Jak jest u was ? Dodam że auto trzymam w garażu podziemnym w którym temperatura jest w granicach od 4 do 7 stopni w zimie.

2.
Spalanie po mieście z bardzo delikatną jazdą to 13-15l/km - na odcinkach kilkunastu kilometrów.
Ostra jazda po mieście to różnica w spalaniu ledwo 1-2 litry ( w innym tsi to była różnica dwukrotna z 7 na 15)
Spalanie w trasie autostrada tempomat 120 - spalanie 10.5
Spalanie w trasie autostrada tempomat 100 - 8.9 i to jest minimalne spalanie jakie udało mi się osiągnąć.
Jeżdżę na pb 98. Wszystkie dane podaję z komputera pokładowego.

Wcześniejsze auta, którymi jeździłem - tymi samymi trasami z tymi samymi prędkościami osiągały zadowalające wyniki
NP octavia 1.4 tsi dsg
trasa 120 km/h - 6.5
trasa 100 km/h - 5.5
średnia z 20 kkm to 7,5 L

Ile palą wasze GTI ?

Mogę się z kimś spotkać we Wrocławiu na testy -- zapłacę za paliwko :) i jeszcze dam flaszkę :)

3.
Przeglądam testy spalania, które sa robione przez autocentrum na Youtube
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... YfdYgzB7zi" onclick="window.open(this.href);return false;

I w sumie większość innych pojazdów w firmie osiąga podobne rezultaty co u nich.

Będę wdzięczny za pomoc

:)


____________
www.RacingTires.pl

Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2807
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

GTI - Wolne nagrzewanie silnika i wysokie spalanie.

Post autor: waski1 » ndz lut 19, 2017 23:08

Sprawdź czy na wejściu do chłodnicy DSG nie masz termostatu. Jeśli jest to wymień go.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości