Syczenie w odpowietrzniku filtra paliwa

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

eisenhaim
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt lut 03, 2017 00:23

Syczenie w odpowietrzniku filtra paliwa

Post autor: eisenhaim » pt lut 03, 2017 00:39

Witam

Sprawa jak w tytule. Wymieniłem dziś filtr paliwa wraz z odpowietrznikiem. Przy wymianie ze starego filtra przelałem paliwo do nowego. Po czym wszystkie wężyki założyłem i odpaliłem auto. Odpaliło bez problemu, po czym po kilku sekundach przez chwilę poszarpało autem, ale po dodaniu gazu unormowało się i było wszystko w porządku. Później chciałem sprawdzić czy na odpowietrzniku znajdują się te małe uszczeleczki bo w opakowaniu z filtra znalazłem dwie nowe, ale zapomniałem czy na odpowietrzniku były. Przy zdejmowaniu odpowietrznika zeszła mi tylko jego górna część (ta do której doprowadzone są 2 wężyki po obu stronach), a ta dolna część (biała) z tymi uszczeleczkami została w filtrze. Później po odpaleniu auta słyszałem przerywane syczenie z filtra paliwa (tak jakby przechodziło powietrze tamtędy), ale po dodaniu gazu to syczenie było stałe, po czym przy spadku na obrotach znowu było przerywane.
Dodam, że przed wymianą tego nie było..

Czy może to być spowodowane tym, że odłączyła się ta górna część odpowietrznika od dolnej???
Dodam jeszcze, że jestem amatorem mechaniki, więc proszę o wyrozumiałość.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości