Jaki olej? - do silnika benzynowego !!

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jaki olej?

Post autor: wesol » pn mar 07, 2016 11:42

Zdylu daj spokój. Kolega wie lepiej. Tez miałem na uczelni o olejach maglowane. No cóż tytuł inżyniera tez za wytloczke jajek nie dostałem ale kłócić się nie będę. Skoro oleje są mieszane a i nawet mineralny ma pewne własności dużo lepsze jak syntetyk.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

dany_47
Forum Master
Forum Master
Posty: 1026
Rejestracja: sob mar 14, 2015 17:24
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Jaki olej?

Post autor: dany_47 » pn mar 07, 2016 14:00

liczyłem na rozstrzygnięcie tej sprawy o wypłukiwaniu silników...

Pironet, ja też uważam, że testowanie oleju na starym zajechanym kiblu do remontu raczej nie daje obiektywnego efektu. tam co nie wlejesz to cieknie każdą możliwą uszczelką.
A fotki zalanego wszelakimi olejami silnika, które wstawiłeś to podejrzewam że taki sam był przed ;)

No nieważne, każdy i tak zrobi jak będzie uważał. Od preferencji własnych zależy co sobie wleje.

Ja nie wiedziałem co było wlane do mojego VR6 z ~200k na blacie, zalałem 5W40 Full Syntetyk i wszystko jest ok.
Nic się nie leje.


Było: MK4 1.8 BIG TURBO 370KM i 470Nm

Obrazek

Jest: Passat B5.5 R32 TURBO 740KM i 790Nm

Awatar użytkownika
Buruniu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt mar 01, 2016 21:09
Lokalizacja: Wrocław

Jaki olej?

Post autor: Buruniu » czw mar 10, 2016 23:25

Słyszał ktoś z Was o oleju Quator? Chciałbym wlać tego półsyntetyka 10W40 do mojego Golfa. Olej ogólnie chyba mało znany, dlatego ciekawy jestem Waszych opinii.



jameess
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: pt mar 24, 2006 16:52
Lokalizacja: zg

Jaki olej?

Post autor: jameess » pt mar 11, 2016 10:00

Zadałeś sobie trudu żeby wejść na stronę producenta i poczytać?
Otóż producent pisze że do aut osobowych są przeznaczone oleje 5w30 i 5w40 ( parametry się niczym nie wyróźniają ), pozostałe oleje czyli 10w40 i inne są do ciężarówek, jak masz ciężarówkę to śmiało wlewaj.

Znam wielu wielu którzy do swoich zajeżdżonych kibli leją oleje przeznaczone do ciężarówek bo maja je za darmo, albo kolega co jeździ na ciężarówce załatwi...



Awatar użytkownika
Buruniu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt mar 01, 2016 21:09
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki olej?

Post autor: Buruniu » sob mar 12, 2016 08:30

jameess pisze:Zadałeś sobie trudu żeby wejść na stronę producenta i poczytać?
Otóż producent pisze że do aut osobowych są przeznaczone oleje 5w30 i 5w40 ( parametry się niczym nie wyróźniają ), pozostałe oleje czyli 10w40 i inne są do ciężarówek, jak masz ciężarówkę to śmiało wlewaj.

Znam wielu wielu którzy do swoich zajeżdżonych kibli leją oleje przeznaczone do ciężarówek bo maja je za darmo, albo kolega co jeździ na ciężarówce załatwi...
No to wpadka, bo nie mam ciężarówki, a dostarczyłem ten olej do warsztatu i mi go zalali. Kurde, to bardzo źle? Powinienem to odkręcić i zalać właściwym?

Oleju nie miałem za darmo. Gość zaproponował w sklepie, mówił, że będzie ok, a ja głupi nie sprawdziłem dokładnie... :rozpacz:



chemik2000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pt lut 19, 2016 15:50

Jaki olej?

Post autor: chemik2000 » ndz mar 13, 2016 01:09

Jak Ci proponował olej to mówiłeś do jakiego auta ?
Jeśli tak to wróć do niego i przypomnij mu to
Może naprawi swój błąd....
:hehe:



Awatar użytkownika
Buruniu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt mar 01, 2016 21:09
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki olej?

Post autor: Buruniu » ndz mar 13, 2016 09:11

chemik2000 pisze:Jak Ci proponował olej to mówiłeś do jakiego auta ?
Jeśli tak to wróć do niego i przypomnij mu to
Może naprawi swój błąd....
:hehe:
Oczyście, powiem mu o tym, ale bardziej interesuje mnie czy mogę jeździć na tym oleju do następnej wymiany i zalać właściwy (np. Mobil 10W40) czy jednak powinienem zrobić to natychmiast?



Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

Jaki olej?

Post autor: pironet » ndz mar 13, 2016 13:36

jameess pisze:Zadałeś sobie trudu żeby wejść na stronę producenta i poczytać?
Otóż producent pisze że do aut osobowych są przeznaczone oleje 5w30 i 5w40 ( parametry się niczym nie wyróźniają ), pozostałe oleje czyli 10w40 i inne są do ciężarówek, jak masz ciężarówkę to śmiało wlewaj.

Znam wielu wielu którzy do swoich zajeżdżonych kibli leją oleje przeznaczone do ciężarówek bo maja je za darmo, albo kolega co jeździ na ciężarówce załatwi...
wprowadzasz w błąd,podałeś dane do oleju Quator Truck Low Saps 10W-40 UHPD a domyslam się że kolega zalał olej

''QUATOR Car 10W40 jest najwyższej jakości olejem półsyntetyczny, zapewniającym optymalną ochronę silnika. Przeznaczony do nowoczesnych silników benzynowych i wysokoprężnych, również tych wyposażonych w turbosprężarki i intercoolery.

API CF/SM, ACEA A3/B3/B4

Spełnia wymagania specyfikacji:

BMW Longlife, MB 229.1, VW 502.00/505.00

Zastosowanie:

silniki benzynowe i wysokoprężne samochodów osobowych i dostawczych
silniki pracujące z turbodoładowaniem i bez turbodoładowania

silniki z katalizatorem i bez katalizatora''

zródło
http://www.motoricus.com/pl-PL/produkt/ ... -5L/829331

sprecyzuj co wlałeś kolego


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

jameess
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: pt mar 24, 2006 16:52
Lokalizacja: zg

Jaki olej?

Post autor: jameess » ndz mar 13, 2016 21:44

pironet pisze:wprowadzasz w błąd,podałeś dane do oleju Quator Truck Low Saps 10W-40 UHPD a domyslam się że kolega zalał olej
Podam stronę producenta, bo widzę że ty też masz problem : http://quator.pl/?produkty,5#" onclick="window.open(this.href);return false;

Ja podaje stronę producenta, wiec uważasz że producent nie wie co produkuje? Sklepik internetowy wie więcej?



Awatar użytkownika
Buruniu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt mar 01, 2016 21:09
Lokalizacja: Wrocław

Jaki olej?

Post autor: Buruniu » pn mar 14, 2016 22:12

Wybaczcie Panowie. Fałszywy alarm.

Obrazek Obrazek



jameess
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: pt mar 24, 2006 16:52
Lokalizacja: zg

Jaki olej?

Post autor: jameess » pn mar 14, 2016 23:11

Jakas smierdząca sprawa z tym olejem, bo na stronie producenta nic : http://quator.eu/?produkty,5#" onclick="window.open(this.href);return false;,
i na stronie dystrybutora też nic : http://www.4team.com.pl/?oleje,6" onclick="window.open(this.href);return false;

Żadnych danych danych poza nadrukiem na pojemniku z olejem, podróba?



Awatar użytkownika
Buruniu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt mar 01, 2016 21:09
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki olej?

Post autor: Buruniu » pn mar 14, 2016 23:23

jameess pisze:Jakas smierdząca sprawa z tym olejem, bo na stronie producenta nic : http://quator.eu/?produkty,5#" onclick="window.open(this.href);return false;,
i na stronie dystrybutora też nic : http://www.4team.com.pl/?oleje,6" onclick="window.open(this.href);return false;

Żadnych danych danych poza nadrukiem na pojemniku z olejem, podróba?
No właśnie dziwna sprawa, że nie ma ich na podanych przez Ciebie stronach, ale wklep w gugla nazwę oleju, czyli "quator car 40w10" to wyskakują linki do różnych sklepów z możliwością kupna tego oleju.



chemik2000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pt lut 19, 2016 15:50

Jaki olej?

Post autor: chemik2000 » pn mar 14, 2016 23:55

A ile ten olej kosztuje ze się skusiłeś ?



Awatar użytkownika
Xarox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 15:43

Jaki olej?

Post autor: Xarox » wt mar 15, 2016 00:40

Już pomijając że marka egzotyczna, to to cudo nie spełnia nawet normy 502.00... Auto z podpisu? Przejedź 10kkm i zmień na inny, nic mu się nie stanie przez ten czas.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości