1.4 16v gasnie podczas redukcji, ciężko pali

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Fafik258
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt mar 16, 2010 23:47
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

1.4 16v gasnie podczas redukcji, ciężko pali

Post autor: Fafik258 » pt sty 03, 2014 21:12

kamil0741 pisze:auto szarpie podobnie podczas zdejmowania nogi z gazu
Jeżeli chodzi Ci o takie szarpanie to nie jest wina egr
kamil0741 pisze:Jak zatem sterowany jest zawór egr? Sory za lamerskie pytanie ale prosiłbym o rozjaśnienie sytuacji :grin:
Niewiem jak działa zaworek pomiędzy wężami 1 i 2 ale egr działa na podciśnienie. Czyli albo jest otwarty albo zamknięty.



Awatar użytkownika
kamil0741
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn mar 21, 2011 17:51
Lokalizacja: Pajęczno

1.4 16v gasnie podczas redukcji, ciężko pali

Post autor: kamil0741 » ndz sty 05, 2014 12:56

U mnie chyba jednak nie działa ten czujnik bo zawór cały czas jest zamknięty ale dla spokoju zaslepiłem go by zawór się nie zasyfił. Tylko ciekawe czemu komp nie wywala błedu... Dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam



Awatar użytkownika
Fafik258
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt mar 16, 2010 23:47
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Re: 1.4 16v gasnie podczas redukcji, ciężko pali

Post autor: Fafik258 » ndz sty 05, 2014 14:14

kamil0741 pisze:U mnie chyba jednak nie działa ten czujnik bo zawór cały czas jest zamknięty ale dla spokoju zaslepiłem go by zawór się nie zasyfił. Tylko ciekawe czemu komp nie wywala błedu... Dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam
nie wywala błędu bo sterowany jest mechanicznie. Podcisnienie a nie elektrycznie



gacekyo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn lip 15, 2013 13:24
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

1.4 16v gasnie podczas redukcji, ciężko pali

Post autor: gacekyo » ndz sty 05, 2014 17:50

Witam. Podłącze się do tematu. Mam Golfa Mk4 1.4 16V + LPG. Zawsze kiedy otwierałem rano drzwi kierowcy słychać było dźwięk pompy i po przekręceniu kluczyka w stacyjce kolejny raz. Teraz nie słyszę tego dźwięku. Samochód odpala tylko kiedy wcisnę pedał gazu (w przeciwnym wypadku kreci tylko rozrusznik). Po odpaleniu kiedy tylko puszcze gaz samochód traci obroty i gaśnie. To samo dzieje się przy redukcji biegów, przy dojeżdżaniu do świateł, skrzyżowań itp, kiedy wciskam sprzęgło. Dodam że miałem czyszczoną przepustnice ok. 2 miesiące temu, ponieważ miałem podobne problemy z gaśnięciem silnika ale nie z odpalaniem. Czy i w tym przypadku może to być przepustnica czy raczej pompa paliwa lub jakiś czujnik? (Samochód gaśnie tak samo na benzynie jak i na LPG)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości