gasnie po przejechaniu paru km

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

golfrox
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: pn lut 11, 2008 17:19
Lokalizacja: Katowice/Siemianowice Śl
Kontakt:

gasnie po przejechaniu paru km

Post autor: golfrox » ndz gru 02, 2012 01:43

koledzy ratujcie, mam problem z moim golfem, silnik 1.6, pali bardzo łatwo, jezdzi fajnie ale po przejechaniu kilku km samochod poprostu gasnie, z mojego sledztwa wyniklo tyle, ze to nie sprawa zapłonu bo powodem jest układ paliwowy. Pod maska na przewodzie paliwowym jest założony filterek ( identyczny jak z malucha ) ogolnie samochod tak kupilem i normalnie jezdzil, na pierwszy rzut poszedł gasnik, rozebralem na czesci pierwsze, wyczyscilem, poskladalem na nowych uszczelkach, został ustawiony - nie pomogło nic, podczas dalszego szukania zmory zauwazylem, ze po tym jak zgasnie brakuje poprostu paliwa tak jakby ( paliwo oczywiscie jest ) ale niestety w owym filterku paliwa nie ma, pomyslalem mam! wymienilem pompe na nową - dalej to samo... ktos poradzil, ze bak sie zapowietrza i zeby probowac z odkreconym korkiem wlewu - nie pomoglo a ja juz nie mam sil, co moglo mu zaszkodzic ? po zapaleniu jezdzi normalnie, mozna przegazowywac i nic sie nie dzieje, jedzie normalnie nawet z pełnym butem przez jakies 2 km i pozniej gasnie, chwile postoi i paliwo do filtra tak jakby samo nachodzi i wtedy znow mozna odpalic i znow to samo... filterek oczywiscie tez został wymieniony



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8808
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

gasnie po przejechaniu paru km

Post autor: marcin7x5 » wt gru 04, 2012 16:02

Sprawdź czy masz taki elktromagnes wkręcony w gaxnik. Jeżeli nie ma na nim napięcia to zamyka dopływ paliwa z komory pływakowej i silnik gasnie. Może masz tak, że coś przerywad doplyw prądu do tego elktromagnesu po rozgrzaniu.



golfrox
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: pn lut 11, 2008 17:19
Lokalizacja: Katowice/Siemianowice Śl
Kontakt:

Re: gasnie po przejechaniu paru km

Post autor: golfrox » śr gru 05, 2012 02:34

wszystkie wtyczki sa podlaczone do gaznika tak jak do tej pory kiedy jezdzil normalnie, wydaje mi sie ze to nie to poniewaz tak jak pisalem na filtrze paliwa ( który jest przed gaznikiem przeciez ) widac ze paliwo poprostu nie doplywa do niego, tak jakby brakuje, samochod gasnie a po 10 min samoczynnie w filtrze pojawia sie paliwo ( pompka jest mechaniczna ) i wtedy mozna znow zapalic



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8808
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

gasnie po przejechaniu paru km

Post autor: marcin7x5 » śr gru 05, 2012 14:04

A masz może zrobiony odpływ paliwa do zbiornika przed gaźnikiem?



golfrox
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: pn lut 11, 2008 17:19
Lokalizacja: Katowice/Siemianowice Śl
Kontakt:

Re: gasnie po przejechaniu paru km

Post autor: golfrox » czw gru 06, 2012 10:48

układ paliwowy jest tak jak fabryka wypuscila czyli przez gaznik i dopiero odpływ



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8808
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

gasnie po przejechaniu paru km

Post autor: marcin7x5 » czw gru 06, 2012 13:57

To weź jeszcze sprawdź czy jak będziesz jeździł z odkręconym korkiem wlewu paliwa lub tylko delikatnie zakręconym to tez będzi znikało paliwo z filtra paliwa/Może wytwarza sie gdzies podcisnienie i pomka nie ma na tyle "siły" aby je zassać.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

gasnie po przejechaniu paru km

Post autor: Paweł Marek » czw gru 06, 2012 14:57

golfrox, zacznij od podstawy. Niedawno sie tu mordowałem z wyjaśnianiem z kimś takiego problemu ( nie z tobą czasem?) a osoba ta stwierdziła że odwrotnie założyła filtr paliwa i nie puszczał w jedną stronę, może ma jaką zastawkę i puszcza tylko w jedna stronę. Doisz typ silnika lub jaki to gaźnik z elektrozaworem faktycznie może byc coś na rzeczy


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

golfrox
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: pn lut 11, 2008 17:19
Lokalizacja: Katowice/Siemianowice Śl
Kontakt:

Re: gasnie po przejechaniu paru km

Post autor: golfrox » czw gru 06, 2012 23:53

to nie ze mna ;) filtr dobrze zalozony na 100%, gaznik pierburg 1b2 ( :/ ) oznaczenia silnika niestety nie znam jest to 1.6 a z odkreconym korkiem probowalem, mialem nawet zapasowy w ktorym zrobilem mala dziurke zeby mogl sie odpowietrzac i dalej nic..



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8808
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

gasnie po przejechaniu paru km

Post autor: marcin7x5 » pt gru 07, 2012 09:09

a nie przybywa ci czasem oleju? lub w oleju da sie wyczuc zapach benzyny?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

gasnie po przejechaniu paru km

Post autor: Paweł Marek » pt gru 07, 2012 10:54

Popatrzyłem po obrazkach w necie , sam gaźnika takiego nie widziałem ale chyba musisz się zająć się kontrolą elektrozaworu (solenoid, cut-off) o ile jet taki w tym gaźniku. Druga fotka, na dole koło śruby CO http://www.bmwfaq.com/f12/tocando-el-pierburg-527412/" onclick="window.open(this.href);return false;


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8808
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

gasnie po przejechaniu paru km

Post autor: marcin7x5 » pt gru 07, 2012 10:56

Popatrz czy w momencie zgasnięcia silnika i po zdjęciu/wpięciu wtyczki eletrycznej z tego elektrozaworu będzie słyszalne takie cyknięcie z niego.



golfrox
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: pn lut 11, 2008 17:19
Lokalizacja: Katowice/Siemianowice Śl
Kontakt:

gasnie po przejechaniu paru km

Post autor: golfrox » pn gru 10, 2012 00:00

oleju nie przybywa ani nic z tych rzeczy, jutro zobacze co z tym elektrozaworem i napisze co i jak



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości