Zabryzgany olejem

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piobib
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 16:22
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Zabryzgany olejem

Post autor: piobib » ndz sty 29, 2012 00:46

Witam, niestety mój golfik dziś złapał awarię. Odpaliłem go jak codzień ruszyłem w trase. Po pewnym czasie zapaliła się kontrolka oleju. Po podniesieniu maski okazało się, że brakuje rurki/wężyka, którą zaznaczyłem na zdjęciu:

Obrazek

Niestety silnik i wszystko pod maską było zachlapane olejem. Kompletnie nie mam pojęcia co się mogło stać. Czy pryskanie oleju było spowodowane brakiem owej rurki czy też to właśnie problem z silnikiem i wyciskany olej wywaliły tą rurke?

Będę wdzięczny za każdą pomoc. Również w kwestii zakupu brakującej rurki, ponieważ na allegro nie udało mi się nic takiego znaleźć.

PS. Podczas jazdy, chwilę przed zapaleniem kontrolki oleju dało się wyczuć zapach gazu, gdy samochód stał w miejscu, a silnik pracował.

Z góry dzięki za każdą pomoc :)


[img]http://forum.vwgolf.pl/images/photos/5033bf4a45aa53dc659c3.jpg[/img]

Awatar użytkownika
elsterinstromet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw gru 29, 2011 09:12

Zabryzgany olejem

Post autor: elsterinstromet » ndz sty 29, 2012 01:13

Na 90% zamarzła ci ODMA. Olej wywalił ci albo przez bagnet albo znalazł sobie ujście gdzieś pod pokrywą zaworów. Jeżeli chodzi o rurkę to kiedy ostatnio widziałeś ją pod maską? Moim zdaniem to zbieg okoliczności i ona nic nie ma wspólnego z oplutym olejej silnikiem.



evil666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 22:57
Lokalizacja: Racibórz/Opole

Zabryzgany olejem

Post autor: evil666 » ndz sty 29, 2012 07:46

pewnie po tych mrozach nocnych ci się to stało :)?



Awatar użytkownika
piobib
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 16:22
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Zabryzgany olejem

Post autor: piobib » ndz sty 29, 2012 10:41

No tak, zima przyszła i już problemy. Co proponujecie z tym zrobić? Zalać go olejem, na spokojnie odpalić i zagrzać auto?

Generalnie zalać olejem mogę bez problemu, tylko czy problem się nie powtórzy?

No i co z rurką? Czy jest ona konieczna do jazdy? Gdzie coś takiego można znaleźć? Jak to się wogóle fachowo nazywa?

PS. Olej rzeczywiście wycisnęło bagnetem.


[img]http://forum.vwgolf.pl/images/photos/5033bf4a45aa53dc659c3.jpg[/img]

evil666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 22:57
Lokalizacja: Racibórz/Opole

Zabryzgany olejem

Post autor: evil666 » ndz sty 29, 2012 10:58

a tak w ogóle ile na tym oleju zrobiłeś km że ci go wywaliło?? ogólnie to było max -15, a oleje te najgorsze do -20 wytrzymują, pytanie ile km zrobiłeś na tym oleju.
rurką się nie przejmuj jak zauważysz to idzie z filtra powietrza do kolektora, jak zdejmiesz tą aluminiową blachę to zobaczysz. nie jest potrzebna i niczemu ci nie zaszkodzi jej brak, wiele aut jeździ bez niej i nie ma problemu :P jak się to w ogóle nazywa to sam nie wiem, poszukaj na szrotach jak byś się uparł że musisz to mieć :P



Awatar użytkownika
piobib
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 16:22
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Zabryzgany olejem

Post autor: piobib » ndz sty 29, 2012 11:05

No olej już dość długo był wlany, od czasu do czasu go też dolewałem bo gdzieś uciekał.

Co proponujecie Panowie? Zalać olejem i na spokojnie go zagrzać?


[img]http://forum.vwgolf.pl/images/photos/5033bf4a45aa53dc659c3.jpg[/img]

Awatar użytkownika
elsterinstromet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw gru 29, 2011 09:12

Zabryzgany olejem

Post autor: elsterinstromet » ndz sty 29, 2012 13:25

W moim MK4 niedawno przerabiałem ten temat. Wykręciłem odme i wszystko myłem. Wystarczy gorąca woda i krecik albo coś mocniejszego żeby "masło" puściło. Jest masa wątków na ten temat. Podgrzewaczy, ogrzewaczy, wynalazków niestety żaden nie jest skuteczny na 100%. Najskuteczniejsze jest raz w roku przez zimą rozebrać i wyczyścić. Dzieje się tak najczęściej kiedy robi się krótkie trasy a silnik nie zagrzewa się do końca. Oleju nie wymieniaj tylko dolej, chyba że na bagnecie widać już że jest czarny. Olej bym wymienił jak już odma będzie wyczyszczona, bo nie masz pewności że za dwa dni nie spotka cię to samo?
Mam nadzieję że coś pomogłem :)



evil666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 22:57
Lokalizacja: Racibórz/Opole

Zabryzgany olejem

Post autor: evil666 » ndz sty 29, 2012 15:06

dokładnie zrób tak jak ci mówi :) wyczyść odme z tego "masła" dosłownie tak będzie wyglądać więc się nie przestrasz :P i zalej mu potem dobrego oleju :) będzie git :)



tapioeero
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz gru 18, 2011 09:55

Re: Zabryzgany olejem

Post autor: tapioeero » śr lut 01, 2012 16:05

Rurka ma za zadanie zbierać ciepłe powietrze, które oddaje silnik i przekazywać je do obudowy filtra powietrza przez co silnik spala mniej paliwa, szczególnie w zimie. Auto będzie działało bez, ale rurka powinna być, w ASO firmy VW kosztuje ok 50 zł. Olej mógł wylecieć przez filrt oleju lub przez odmę.



Awatar użytkownika
elsterinstromet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw gru 29, 2011 09:12

Zabryzgany olejem

Post autor: elsterinstromet » śr lut 01, 2012 22:18

Moim zdaniem olej znalazł najprostszą drogę ucieczki. filtr jest solidnie przykręcony a odma ma co najmniej 3 śruby. Chyba najprościej przez bagnet lub ewentualnie pokrywa zaworów. :)



wiwi_19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: czw cze 05, 2008 21:04
Lokalizacja: łódź

Zabryzgany olejem

Post autor: wiwi_19 » czw lut 02, 2012 00:42

Przepraszam panowie czy ktoś mi może wytłumaczyć pojęcie odma np. w golfie 2 bo ja tez mam już od jakiegoś czasu sławny majonez?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości