Głośne popychacze hydrauliczne zaworów

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

buziol12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz wrz 20, 2009 15:02
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Głośne popychacze hydrauliczne zaworów

Post autor: buziol12 » czw gru 08, 2011 23:37

Witam
W silniku już od jakiegoś czasu coś klekocze (coś podobnego jak w dieselu).
Opiszę ten dźwięk:
- jak go odpalam rano po nocy to na samym początku przez jakąś 1 sekundę słychać taki głośniejszy klekot, a później jest już cichszy;
- jak silnik jest już rozgrzany to też słuchać ten klekot ale jest cichszy niż na zimnym silniku;
- jak odpalam silnik to musi troszkę dłużej pokręcić rozrusznikiem (z 2-3 sekundy) żeby zapalił, niezależnie czy silnik jest zimy czy ciepły, natomiast jak go odpalę chwilkę po zgaszeniu to pali od razu.

Podejrzewam, że są to popychacze zaworów, czy mam racje :?:

Czy przez to silnik będzie palił więcej paliwa :?: czy zmniejszy się jego moc :?: oraz czy to ma wpływ na te długie odpalanie silnika :?:

Z góry dziękuję za pomoc :-)



Awatar użytkownika
TZC
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: wt gru 21, 2004 15:16
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Głośne popychacze hydrauliczne zaworów

Post autor: TZC » pt gru 09, 2011 01:11

popychacze hydrauliczne zaworów tzw. szklanki z tego co piszesz proponuje wymianę kompletu nie ma sensu bawić się w pojedyncze sztuki. Jak rano zagrają na dosłownie 1-2 sekundy to norma. Nie wpłynie to na spalanie jak i również odpalanie ale jak grają po rozgrzaniu to czas je wymienić aha i przy zakupie proponuje wydać 5-10zł więcej na sztuce (lepsza firma) niż brać z najniższej półki bo te najtańsze mogą się okazać że po jakimś czasie znowu będą do wymiany.



suchy1979
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr paź 26, 2011 10:46

Re: Głośne popychacze hydrauliczne zaworów

Post autor: suchy1979 » pt gru 09, 2011 15:26

Mam dokładnie taki sam silnik jak kolega: 1,8 AAM, 55 kW. Tak jak napisał kolega powyżej, głośniejsze stukanie 1, 2 sekundy po dopaleniu to norma - wyrównuje się ciśnienie w komorach zaworów. Osłuchaj dokładnie silnik skąd wydobywa się stukanie. U mnie cyka wtrysk i podobno jest to raczej normalna rzecz w starszych silnikach.



buziol12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz wrz 20, 2009 15:02
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Głośne popychacze hydrauliczne zaworów

Post autor: buziol12 » pn gru 12, 2011 16:40

Przysłuchałem się silnikowi i się okazało, że to jednak wtryskiwacz jest taki głośny. Przy okazji zajrzałem pod korek wlewu oleju i było tam pełno "masła" i mam pytanie.. czy te "masło" może jakoś mieć wpływ na pracę silnika ?



Awatar użytkownika
kamilsdz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 680
Rejestracja: pn sty 10, 2011 15:23
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Głośne popychacze hydrauliczne zaworów

Post autor: kamilsdz » pn gru 12, 2011 22:33

ucieka ci kolego płyn chłodniczy? to masło może być właśnie przez to spowodowane, czyli diagnoza uszczelka pod głowicą i to może mieć wpływ na pracę silnika



Awatar użytkownika
maly1909
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: czw maja 21, 2009 19:01
Lokalizacja: DBL
Kontakt:

Głośne popychacze hydrauliczne zaworów

Post autor: maly1909 » pn gru 12, 2011 23:33

witam, "masełko" pod korkiem to nie musi być od razu uszczelka pod głowicą, tylko nie dogrzany silnik - małe przebiegi.



buziol12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz wrz 20, 2009 15:02
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Głośne popychacze hydrauliczne zaworów

Post autor: buziol12 » wt gru 13, 2011 16:25

Przejechalem ponad 60 km i "maslo" jest dalej ale jest go troszke mniej. Plynu chlodzacego mi ubywa ale bardzo malo, natomiast oleju tez mi ubywa.



Awatar użytkownika
kamilsdz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 680
Rejestracja: pn sty 10, 2011 15:23
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Głośne popychacze hydrauliczne zaworów

Post autor: kamilsdz » wt gru 13, 2011 17:48

no więc jeśli nigdzie nie masz wycieków (zobacz szczegolnie przy pompie wody i króćcu) to może być uszczelka pod głowicą, kopci ci jakoś szczególnie?



buziol12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz wrz 20, 2009 15:02
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Głośne popychacze hydrauliczne zaworów

Post autor: buziol12 » wt gru 13, 2011 20:17

Teraz jak jest zimno to widać jak leci z rury para wodna (tak jak przy wszystkich autach widać).



Awatar użytkownika
Jaras
Mk3 Golf Fan
Mk3 Golf Fan
Posty: 131
Rejestracja: śr lut 23, 2011 19:22
Lokalizacja: Lipno

Głośne popychacze hydrauliczne zaworów

Post autor: Jaras » wt gru 13, 2011 22:06

Pojeździj większe dystanse to masło pod korkiem zniknie. Wiele osób którzy dojeżdżają do pracy na krótkich odcinkach ma własnie taki problem... ale wystarczy rozgrzać autko i pokonać dłuższe dystanse...
Para wodna o tej porze to norma ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości