pompa paliwa -- zalewanie swiec

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bednarz2222
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt lut 11, 2011 13:18

pompa paliwa -- zalewanie swiec

Post autor: bednarz2222 » wt wrz 06, 2011 11:52

Witam moj problem przedstawia sie nastepujaco. Silnik 2.0 AQY + gaz rocznik 1999. Mam problem z odpaleniem auta gdy jest zimne zwykle po nocy. Wydaje mi sie ze zalewa swiece i nie wiem co moze byc przyczyna. Podlaczylem pod vag coma by sprawdzic czujniki temperatury powietrza oraz cieczy chlodzace wyglada ze wszystko ok. Temperature spalin przy wylaczonym silniku pokazuje (- 48) gdy tylko odpale natychmiast wskakuje (+120 i rosnie). Czy to moze byc przyczyna nadmiernej dawki paliwa??? Kolejne spostrzezenie gdy po nocy otwieram drzwi kierowcy pracuje pompka paliwa po chwili gdy przekrece kluczyk znow pracuje. Dodam ze zostawialem auto z otwarta szyba by rano odpalac bez otwierania drzwi i wydaje mi sie ze auto lepiej odpala. Moze ktos ma jakies informacje lub widze dotyczaca jak to paliwo jest podawane gdy jest silnik zimny??? Dodam jeszcze ze gdy autko zaskoczy to tak jak by przez chwile nie moglo przepalic tego paliwa po czym po przegazaowaniu wszystko jest ok i nawet jesli zgasze silnik to juz odpali normalnie. Poza tym denerwujacym odpalanie silnik pracuje znakomicie. Moze ktos podpowie jak odlaczyc to dodatkowe dawkowanie paliwa przy otwieraniu drzwi i w jakim bloku w vag comie mogl bym poszukac jakichs informacji?? Swiece nowe przewody nowe .



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

pompa paliwa -- zalewanie swiec

Post autor: marcin7x5 » wt wrz 06, 2011 14:25

Za ilośc podawanego paliwa odpowiada sterownik silnika. To on na podstawie odczytu z wielu czynników ustala wartośc tzn czas otwarcia wtryskiwacza. Natomiast za cisnienie w listwie wtryskowej odpowiada zawór.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

pompa paliwa -- zalewanie swiec

Post autor: dziejo » wt wrz 06, 2011 17:12

zbliza sie okres jesienno zimowy :) wiec wilgoc na zwnątrz jest nie unikniona proponuje wyczyscic i wususzyc wszelkie mozliwe połaczenia sterownika z silnikiem a przede wszystkim masa silnika
a złącza elektryczne (wtyczki ) kostki ) potraktować np "" elektrosolem "" to srodek absorbujący wodę :)



bednarz2222
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt lut 11, 2011 13:18

Re: pompa paliwa -- zalewanie swiec

Post autor: bednarz2222 » wt wrz 06, 2011 19:24

z tego co mi wiadomo to wtryskiwacze odmierzaja dawke paliwa w milisekundach , wiec na chlopski rozum pewnie dawka ta jest za duza. Wiecie moze w ktorym bloku vag coma moge zobaczyc ten czas wtrysku no i jaki powinien byc prawidlowy przy warunkach pogodowych jakie mamy teraz. (bo pewnie glownie jest uzalezniony od temperatury silnika i zasysanego powietrza)



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

pompa paliwa -- zalewanie swiec

Post autor: marcin7x5 » śr wrz 07, 2011 10:33

U mnie jest 2ms. Grupa to chyba 2 lub 4- nie pamiętam dokładnie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości