Strona 1 z 1

Kręci ale nie odpala

: ndz lip 17, 2011 12:37
autor: Rafal10
Witam wszystkich,

Znowu problem z golfem. Zaczęło się od tego że przepalał się bezpiecznik nr 18 od pompy paliwa mechanika przeczyścił skrzynkę bezpieczników poizolował przewody wszystko wyglądało że jest ok. W piątek przejechałem 50km i silnik zaczął przerywać, podczas przerywania słychać było jak przekaźniki pstrykają bezpiecznik nr 18 się nie spalił. Odpalił normalnie pojechałem dalej i znowu to samo za trzecim razem jak zgasł to po przekręceniu kluczyka słychać było tylko pstrykanie przekaźników najbardziej przekaźnik o nr 167 i więcej nie odpalił. Zaprowadziłem auto do mechanika i teraz mówi brak iskry może sterownik silnika poszedł. Czy miał ktoś taką przygodę? Jest to Golf III GTI 2.0 8v ADY. Od czego teraz zacząć szukanie?

Kręci ale nie odpala

: ndz lip 17, 2011 12:43
autor: daworz
U mnie też się tak działo że bezpiecznik od pompy się palił. wymieniałem go na inny i znowu to samo. W końcu pompa padła i przyczyna się znalazła. Pytałem elektryka i mi powiedział że jak zaczyna bezpiecznik pali to może by oznaka kończącej się pompy no i miał rację. Pompa padła.

Kręci ale nie odpala

: ndz lip 17, 2011 13:06
autor: Rafal10
Też myślałem na początku że pompa ale teraz już się nie przepalają bezpiecznika od pompy paliwa słychać ją po przekręceniu kluczyka jak zaczyna pracować.

Kręci ale nie odpala

: ndz lip 31, 2011 04:45
autor: kostektbg
Sprawdź iskrę i cewkę...

Kręci ale nie odpala

: ndz lip 31, 2011 11:38
autor: trollu
skoro to nie pompa to sprawdź czujniki - na VAGu przy kręceniu rozrusznikiem w blokach pomiarowych musi widzieć obroty, jak nie to czujnik wału jest padnięty, spróbuj podmienić cewkę, kable, kopułkę z palcem