Problem z odpalaniem na zimnym silniku

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Problem z odpalaniem na zimnym silniku

Post autor: raf1al » pn lut 21, 2011 17:16

a wiec problem polega na tym ze nie zawsze ale raz na jakiś czas jest problem z odpaleniem 1.8RP na PB i LPG

udało sie odpalić po wyjęciu przekaźnika 67 na LPG po rozgrzaniu działa OK na PB i LPG

problem nie występuje często co jakiś czas i tylko na zimnym

czujnik niebieski sprawny , czarny chyba od wskaźnika a czerwony? od czego i co robi to urządzenie i czy ważne jest w działaniu silnika!



Awatar użytkownika
janek1350
VW MANIAK
VW MANIAK
Posty: 459
Rejestracja: śr paź 28, 2009 19:44
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne
Kontakt:

Problem z odpalaniem na zimnym silniku

Post autor: janek1350 » wt lut 22, 2011 18:43

czerwony jest od grzania kolektora a miezyłeś rezystancje niebieskiego czujnika ?



raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Re: Problem z odpalaniem na zimnym silniku

Post autor: raf1al » wt lut 22, 2011 20:54

janek1350 pisze:czerwony jest od grzania kolektora a miezyłeś rezystancje niebieskiego czujnika ?
podmieniałem nawet



anko1973
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob sty 23, 2010 01:35
Lokalizacja: Warszawa

Problem z odpalaniem na zimnym silniku

Post autor: anko1973 » śr mar 02, 2011 15:18

kolego ja mialem tak, że nie palil przy temp poniżej -5 / -10 st C, powyżej tego palił Ok. Nawet jak było minus 15 ale silnik ciepły to palił OK.

mi pomogła wymiana niebieskiego (na... biały, tanie zamienniki podobno sa kiepawe) pomimo, ze na pomiarach moim zdaniem był ale mechanior powiedział, że przy niskich temp dokladne wskazania sa bardzo ważne oraz wymiana sondy; była uszkodzona i silnik na mrozach nie odpalał. teraz jak jest cieplej jak pali?



raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Re: Problem z odpalaniem na zimnym silniku

Post autor: raf1al » śr mar 02, 2011 17:36

anko1973 pisze:kolego ja mialem tak, że nie palil przy temp poniżej -5 / -10 st C, powyżej tego palił Ok. Nawet jak było minus 15 ale silnik ciepły to palił OK.

mi pomogła wymiana niebieskiego (na... biały, tanie zamienniki podobno sa kiepawe) pomimo, ze na pomiarach moim zdaniem był ale mechanior powiedział, że przy niskich temp dokladne wskazania sa bardzo ważne oraz wymiana sondy; była uszkodzona i silnik na mrozach nie odpalał. teraz jak jest cieplej jak pali?
no dokładnie nie pali tylko na mrozie i zimny w wyższych temp. ok

dziś znów nie odpalił jak zaskoczył to chodził jak by przerywało po przełączeniu na gaz tez dziwnie chodził a jak wyjąłem przekaźnik od pompy to na LPG działał OK

może wtrysk lać? mimo ze komp od LPG go wyłącza?
lub jeż w kolektorze nie działa



anko1973
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob sty 23, 2010 01:35
Lokalizacja: Warszawa

Problem z odpalaniem na zimnym silniku

Post autor: anko1973 » pt mar 04, 2011 12:42

kolego może być sporo rzeczy ale musisz sam poszukać, pomierzyć, posprawdzać, jak masz miernik i jakies pojęcie o oporze i napięciu to dasz radę.

poszukaj na forum tematy z moimi postami o RP znajdziesz tam jak zrobic tester diodowy i zaczytasz sobie kody - może coś pokażą ciekawego oraz materiały jak posprawdzać poszczególne cześci w RP.

ale duzo tez Ci nie pomoge bo nie mam żadnego doświadczenia z LPG.

poza ty idzie cieplej więc problem zniknie zapewnie i może byc cieżko znaleźć usterkę - chyba że kody cos ciekawego ci pokażą, ale to tez nie oznacza, ze masz coś na 100% uszkodzone; może byc przerwa na kablach.

jeża b. łatwo sparwdzić - przekrecasz zapłon i po ok 1-2 minutach powinienś mieć ciepłą podsatwę kolektora dolotowego. Na mrozie chyba ciężko to wyczuc ale przy dodatnich temp juz się wyczuwlanie rozgrzewa i reka jestes w stanie to wyczuć.



raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Re: Problem z odpalaniem na zimnym silniku

Post autor: raf1al » pt mar 04, 2011 16:43

tester mam jedyny błąd to dawka paliwa poza norma :) do przeglądu muszę usunąć usterkę



anko1973
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob sty 23, 2010 01:35
Lokalizacja: Warszawa

Problem z odpalaniem na zimnym silniku

Post autor: anko1973 » pn mar 07, 2011 13:20

mierzyłeś napięcia i rezystancje na podstawowcyh podzespołach? jaki dokładnie masz kod usterki?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości