brak oleju w filtrze PF

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
emil429
____
____
Posty: 420
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 13:37
Lokalizacja: DJA

brak oleju w filtrze PF

Post autor: emil429 » wt lis 30, 2010 17:45

Koledzy czy to możliwe że filtr nie zaciągnął oleju? Coś mnie tchneło i odkręciłem filter olejowy i ku memu zdziwieniu był puściutki nawet nie ma żadnych oznak po oleju, ja nie wymieniałem oleju w tym silniku i nie wiem czy był zalany przed założeniem, ale jak był jeszcze zamontowany w aucie to jeździłem na tym silniku żadna kontrolka nie mrugała a silnik jak by nie miał ciśnienia to na pewno by stanął. Miał może ktoś podobny problem? Szukałem na forum ale nic nie znalazłem. POMÓŻCIE!!!


viewtopic.php?f=87&t=311059" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

Awatar użytkownika
trollu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 384
Rejestracja: wt cze 29, 2010 12:08
Lokalizacja: SKL / Cz-wa
Kontakt:

brak oleju w filtrze PF

Post autor: trollu » wt lis 30, 2010 18:41

a wyciągałeś kiedykolwiek bagnet żeby sprawdzić stan oleju?


Obrazek

Awatar użytkownika
emil429
____
____
Posty: 420
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 13:37
Lokalizacja: DJA

brak oleju w filtrze PF

Post autor: emil429 » wt lis 30, 2010 19:15

To żeś teraz palnął.


viewtopic.php?f=87&t=311059" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

Awatar użytkownika
trollu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 384
Rejestracja: wt cze 29, 2010 12:08
Lokalizacja: SKL / Cz-wa
Kontakt:

brak oleju w filtrze PF

Post autor: trollu » wt lis 30, 2010 19:22

hah ja? ogólnie to nie wiadomo o co Ci chodzi. ile masz ten silnik? dzień, dwa, rok? wiemy że nie wymieniałeś w nim nigdy oleju, jeździłeś, później go gdzieś wkładałeś i nagle Cię cos tknęło. opisz trochę jak tow końcu jest.
ja nie potrafię pojąć jak można nie kontrolować poziomu oleju, czy kupując auto/silnik nie zajrzeć na bagnet i nie spytać się sprzedającego czym jest zalany :otepienie:
a później to się każdy dziwi i jakieś problemy...


Obrazek

salem78
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 11:56
Lokalizacja: Wołów
Kontakt:

brak oleju w filtrze PF

Post autor: salem78 » wt lis 30, 2010 19:47

To jak odkręciłeś filtr i oleju w filtrze nie było a z miski poleciał olej? bagnet sprawdzałeś i olej był a po odkręceniu filtra oleju nie było? tak jak trollu mówi nie wiadomo, o co ci chodzi.



Awatar użytkownika
emil429
____
____
Posty: 420
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 13:37
Lokalizacja: DJA

brak oleju w filtrze PF

Post autor: emil429 » wt lis 30, 2010 20:03

Koledzy nie wymieniałem oleju tylko odkręcałem filtr czyli nie spuszczałem oleju i nie mógł on zlecieć, na bagnecie olej jest normalnie i w silniku też. Chodzi tylko o to że w filtrze nie ma oleju tak jak by on nie zaciągnął jego, kupiłem ten silnik nie dawno z całym golfem i nim jeździłem tak jak poprzedni właściciel a on nim przyjechał z niemiec. Jeżeli nie było by w silniku oleju już dawno by się zatarł, czy jest taka możliwość aby coś się zatkało i dlatego tam nie ma oleju.


viewtopic.php?f=87&t=311059" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

brak oleju w filtrze PF

Post autor: Paweł Marek » wt lis 30, 2010 22:17

kompletnie bez oleju? A ta powierzchnia z otworkami dokręcona do podstawki filtra też była sucha?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
trollu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 384
Rejestracja: wt cze 29, 2010 12:08
Lokalizacja: SKL / Cz-wa
Kontakt:

brak oleju w filtrze PF

Post autor: trollu » wt lis 30, 2010 23:09

to ja bym się nie zdziwił jakby był tam jakiś patent pt zaślepiony otwór czy coś. jak pompa pracuje i ciśnienie oleju jest ok to musi być olej w filtrze


Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

brak oleju w filtrze PF

Post autor: Paweł Marek » wt lis 30, 2010 23:37

No bo sam już nie wiem, olej dopływa do filtra przez te małe otwory na około w denku filtra, od spodu przy tych otworach jest jakaś guma czy zawór żeby się brudny olej nie cofał, to sobie już nie wyobrażam jak tam może być sucho a smarowanie jest w silniku, którędy olej płynąłby


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
emil429
____
____
Posty: 420
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 13:37
Lokalizacja: DJA

brak oleju w filtrze PF

Post autor: emil429 » śr gru 01, 2010 21:41

No właśnie ja też nie wiem jak to jest możliwe że filtr jest puściutki widzę że mam dość nietypowy problem! Jak odkręciłem filtr to nawet uszczelka która jest na nim nie nosiła znaku aby olej się w nim znajdował. A czy jest możliwość że podstawa filtra się jakimś sposobem zapchała? na pewno muszę to wszystko zdjąć i zobaczyć o co tam chodzi chcę dołożyć do silnika chłodniczkę tą co jest pomiędzy filtrem a podstawą i między innymi dlatego odkręcałem ten filtr.


viewtopic.php?f=87&t=311059" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

Awatar użytkownika
trollu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 384
Rejestracja: wt cze 29, 2010 12:08
Lokalizacja: SKL / Cz-wa
Kontakt:

brak oleju w filtrze PF

Post autor: trollu » śr gru 01, 2010 23:04

ja biorę pod uwagę możliwość że któryś z poprzednich właścicieli coś tam gmerał i zatkał czymś kanał do filtra :rolleyes:
ułańska fantazja nie zna granic, nie takie patenty się widziało :grin:
musisz się temu lepiej przyjrzeć
a jakby tak sprawdzić drożność pompką?? :otepienie: jakby dmuchnąć w kanał filtra powinno być słychać, że chociaż drożny jest


Obrazek

Awatar użytkownika
emil429
____
____
Posty: 420
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 13:37
Lokalizacja: DJA

brak oleju w filtrze PF

Post autor: emil429 » wt sty 18, 2011 20:54

A więc tak dzisiaj rozebrałem ten filtr jeszcze raz żeby sprawdzić co się tam kryje, I nadal jestem w kropce? Jak odkręciłem podstawę filtra to pokazało się tam troszkę oleju w górnym kanale a dolny wygląda jak by był nie używany, filtr także jak by dopiero co był założony no i w podstawie widać że w górnym kanale są oznaki oleju ale w dolnym czyściutko. Podpowiedzcie coś co mogę z tym zrobić!!! Pierwszy raz się z tym spotkałem żeby do filtra nie dochodził ojej. Dodam że auto odpaliłem a wszystko rozebrałem i porobiłem zdjęcia zaraz po tym.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


viewtopic.php?f=87&t=311059" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

asderty
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: wt gru 21, 2010 17:41
Lokalizacja: Pozezdrze

brak oleju w filtrze PF

Post autor: asderty » wt sty 18, 2011 21:02

a sprawdź ciśnienie oleju. Dziwne rzeczy he :)



Awatar użytkownika
emil429
____
____
Posty: 420
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 13:37
Lokalizacja: DJA

brak oleju w filtrze PF

Post autor: emil429 » wt sty 18, 2011 21:16

Ciśnienia nie sprawdzałem ale jak by nie miał wystarczającego to już dawno by silnik stanął bez smarowania.


viewtopic.php?f=87&t=311059" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości