Wymiana nagrzewnicy

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
marcinutt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt lut 05, 2010 10:40
Lokalizacja: Ustka
Kontakt:

Wymiana nagrzewnicy

Post autor: marcinutt » śr paź 27, 2010 16:20

witam problem mój następujący zimne powietrze leci na wolnych obrotach jak dam mu gazu zaczyna lecieć ciepłe węże odchodzące od nagrzewnicy ciepłe ale zimne tuz przy samej nagrzewnicy gdzie się przyłącza węże do nagrzewnicy

sytuacja wygląda tak wszystkie sróbki co sa mozliwe odkreciłem i deska niechce wyjsc cos ja blokuje przy szybkie , rusza się cała góra duł aler wyjsc niechce

prosze o porady jakies bo rano odpalam auto zeby sie nagrzało i lipa

pozdrawiam


golf III 1.6L 1993r. i co wiecej napisac nowe autko wczesniej vw polo II 91.r 1.0L

Awatar użytkownika
Dansli
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 198
Rejestracja: czw lut 25, 2010 15:27
Lokalizacja: Wisła
Auto: GOLF4 4mot. ARL; GOLF 6R CRZA

Wymiana nagrzewnicy

Post autor: Dansli » śr paź 27, 2010 16:44

skoro nie chce wyjść - nie odkreciłes wszystkich srubek :jezor:
......



na przyszłość Obrazek
wyszukiwarka twoim przyjacielem jest :D

oto temat z DOKLADNYM OPISEM :bajer: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... y#p4325974" onclick="window.open(this.href);return false;
pozdro


Montaż i serwis ogrzewań postojowych WEBASTO. Adaptacje, kodowania itd.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
krzycho85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 820
Rejestracja: pt lis 11, 2005 22:13
Lokalizacja: Suwałki

Re: Wymiana nagrzewnicy

Post autor: krzycho85 » śr paź 27, 2010 18:55

Ja bym sie za wyciąganie nagrzewnicy sie tak od razu nie łapał. Wygląda to na zapowietrzony układ :grin:



Awatar użytkownika
marcinutt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt lut 05, 2010 10:40
Lokalizacja: Ustka
Kontakt:

Re: Wymiana nagrzewnicy

Post autor: marcinutt » śr paź 27, 2010 20:50

a powiedz ty mi kolego jak to odpowietrzyć ????/


golf III 1.6L 1993r. i co wiecej napisac nowe autko wczesniej vw polo II 91.r 1.0L

Awatar użytkownika
krzycho85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 820
Rejestracja: pt lis 11, 2005 22:13
Lokalizacja: Suwałki

Re: Wymiana nagrzewnicy

Post autor: krzycho85 » śr paź 27, 2010 21:15

Czasem jest z tym problem. Ja robie to tak, że na gorącym silniku luzuję opaskę przewodu powrotnego z nagrzewnicy i lekko ściągam przewód aby wyszło powietrze z nagrzewnicy. Nie ściągnij przewodu do końca i uważaj żeby sie nie oparzyć. Jak już powietrze wyjdzie, ogrzewanie powinno działać :grin:



Awatar użytkownika
marcinutt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt lut 05, 2010 10:40
Lokalizacja: Ustka
Kontakt:

Re: Wymiana nagrzewnicy

Post autor: marcinutt » czw paź 28, 2010 09:53

a który to powrotny i na jakiej temperaturze bo kiedyś w polo czujnik wymieniałem na rozgrzanym i by wystrzeli po wyjęciu zawleczki
i jak to nie pomoże to wymiana nagrzewnicy
i jeszcze mi cieknie płyn z dolnej części chłodnicy i tez do wymiany przewodu i kruczcie plastikowe wymieniłem
pozdrawiam


golf III 1.6L 1993r. i co wiecej napisac nowe autko wczesniej vw polo II 91.r 1.0L

Awatar użytkownika
krzycho85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 820
Rejestracja: pt lis 11, 2005 22:13
Lokalizacja: Suwałki

Re: Wymiana nagrzewnicy

Post autor: krzycho85 » czw paź 28, 2010 16:03

Jeśli nie masz klimy to dolny przewód nagrzewnicy jest powrotny.



Awatar użytkownika
marcinutt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt lut 05, 2010 10:40
Lokalizacja: Ustka
Kontakt:

Re: Wymiana nagrzewnicy

Post autor: marcinutt » pt paź 29, 2010 04:12

jak dolny to prawy, jest niżej stojąc na wprost silnika


golf III 1.6L 1993r. i co wiecej napisac nowe autko wczesniej vw polo II 91.r 1.0L

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Wymiana nagrzewnicy

Post autor: Paweł Marek » pt paź 29, 2010 08:13

to co wychodzi z boku głowicy pompuje na wejscie, górny i dolny to tylko wtedy ja auto leży na boku


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Wymiana nagrzewnicy

Post autor: Gawior » pt paź 29, 2010 13:46

Bardzo możliwe że zapowietrzona nagrzewnica, tak jak już zostało to wcześniej napisane. Możesz też spróbować zlać płyn i uzupełnić go od początku. W peugeocie Francuzi mieli niewiele dobrych pomysłów, ale jednym z nich był kranik do zlewania płynu w chłodnicy ( termostat w bloku na górnym wężu ) przez co schodził praktycznie cały płyn.

Co do samego zdjęcia deski i wymiany nagrzewnicy, to ja w zeszłym roku wymieniałem według foto porady z linku powyżej i wszystko dzięki temu odbyło się bez problemu. Jedynym problemem było wyjęcie samej nagrzewnicy 9 tu się ostro naszarpałem i nakombinowałem ). Robiłem to sam, 3 dni ze względu że po pracy robiło się dosyć szybko ciemno, ale 2 dnia deska już była na swoim miejscu i auto było gotowe do jazdy, tylko bez drobnych elementów i wszystkich śrubek, które założyłem 3 dnia, ale ogólnie nie życzę nikomu problemów z wymiana nagrzewnicy.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości