Wyciek płynu chłodzącego

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
adrian1234792
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: śr cze 24, 2009 20:44
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Wyciek płynu chłodzącego

Post autor: adrian1234792 » sob paź 09, 2010 15:54

Witam ostatnio zauważyłem,że na króćcu który jest przykręcony do silnika widać wyciek płynu więc kupiłem nowy wstawiłem i jest nadal wyciek nie taki duży jak był ale jest, moje przypuszczenia padły na górną srubę która mocuje tan króciec ponieważ ta śruba po chwili jazdy jest mokra gdy miałem to rozkręcone to dolna śruba (jej zwoje) pokryta bya silikonem natomist ta górna która jest teraz mokra nie miała silikonu czy jest taka możliwość,że plyn wycieka mi po zwojach tej śruby bo nie jest ona uszczelniona??



Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Wyciek płynu chłodzącego

Post autor: fifel » sob paź 09, 2010 17:11

Pewnie chodzi Ci o krociec z prawej strony silnika przykrecony do bloku.
Miałem podobne problemy z tym kroccem, z ta roznica ze mi pekl i go musialem wymienic, ale wiem, ze srub, a raczej szpilek do ktorych owy krociec jest przykrecony niczym nie uszczelnialem, po prostu dokrecilem nakretki - dobrze, ale z wyczuciem.
Nie ma mozliwosci zeby plyn przeciekal po gwincie jezeli wszystko jest dobrze zlozone, bo szpilka nie ma bezposredniego kontaktu z plynem.
Z tego co piszesz wnioskuje, ze plyn przecieka w okolice sruby i wyplywa otworem na srube w kroccu.
Czy ten krociec ktory kupiles to taki czarny, plastikowy z gumowym oringiem uszczelniajacym? jezeli tak to tez chwilowo mialem taki zamontowany i cieklo z niego, nie dalo sie tego nijak uszczelnic.
Ja mialem fabrycznie krociec aluminiowy i jak tylko udalo mi sie wydrzec taki sam na szrocie to go wymienilem, podkladajac odpowiednia uszczelke i problem zniknal...
Sprobuj znalezc oryginalny krociec na szrocie, albo wymienic uszczelke tego Twojego o ile jest caly :)

Mam nadzieje ze zrozumiales o co mi chodzi :bigok:


[img]http://i5.photobucket.com/albums/y182/johnnie_oo/zakaz-1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
adrian1234792
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: śr cze 24, 2009 20:44
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Wyciek płynu chłodzącego

Post autor: adrian1234792 » sob paź 09, 2010 18:20

Tak ten króciec jest czarny z gumowym oringiem, stary króciec w oryginale też był plastikowy z tym oringiem(oring w niej był już cały zmiażdżony), ale niestety ten stary w środku jest cały popękany i zmiana w nim uszczelki nic by mi nie dała, ale gdy był założony stary króciec to woda również uciekała tą śrubą, w nowym króćcu było by to dziwne,że przepuszczał by wode bo oring jest gruby a blok silnika równiutki więc dobrze to przylega i myśle, że płyn nie miał by którędy wyciec, czy aby napewno szpilki nie mają kontaktu z płynem? bo dziwne też to że gwint dolnej śruby był cały z silikonu i nie puszcza wody a górna miała go tylko znikome ilości.



Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Wyciek płynu chłodzącego

Post autor: fifel » sob paź 09, 2010 19:02

Moim zdaniem szpilki nie powinny miec kontaktu z plynem, bo sa jakby "obok" kanalu ktorym przeplywa plyn... Przynajmniej tak bylo u mnie :grin:
Ale jezeli faktycznie i na starym kroccu i nowym dzieje sie to samo to moze lepiej skupic sie na uszczelnieniu tych szpilek, bo szukanie powodu dla ktorego tak sie dzieje moze nie przyniesc rezultatu.
Jezeli jestes pewien ze to cieknie ze szpilki i oring dobrze lezy to moze wykrec obie szpilki i wkrec je w blok na silikonie wysokotemperaturowym - wtedy juz nic nie powinno cieknac ;)
Daj znac jak tam poszlo :satan:


[img]http://i5.photobucket.com/albums/y182/johnnie_oo/zakaz-1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
adrian1234792
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: śr cze 24, 2009 20:44
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Wyciek płynu chłodzącego

Post autor: adrian1234792 » sob paź 09, 2010 21:32

Ok musze podjechać po niedzieli do sklepu i kupić silikon bo aktualnie w domu takowego nie posiadam.Oczywiscie dam znać jak poszło :)



Awatar użytkownika
adrian1234792
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: śr cze 24, 2009 20:44
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Wyciek płynu chłodzącego

Post autor: adrian1234792 » wt paź 12, 2010 16:25

Uszczelniłem obie śruby płyn już nie wycieka :D



Bombel091
Bo z Łodzi się pochodzi
Bo z Łodzi się pochodzi
Posty: 292
Rejestracja: wt maja 19, 2009 21:12
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Wyciek płynu chłodzącego

Post autor: Bombel091 » śr paź 13, 2010 17:11

Koledzy podepne się do tematu.
Właśnie wymieniłem ten króciec (na 2 czujniki) i z jednego czujnika mi cieknie (ten na króćcu). Wiecie może jaki tam czujnik wchodzi?? PILNE!!!!

Dziękuje za pomoc.

Bombel091


Zawsze i wszędzie guma palona będzie ;p
Lepiej jechać 5 minut dłużej, niż stracić życie w 5 minut

Awatar użytkownika
adrian1234792
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: śr cze 24, 2009 20:44
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Wyciek płynu chłodzącego

Post autor: adrian1234792 » śr paź 13, 2010 21:18

A uszczelka jest założona na ten czujnik z którego cieknie?



Bombel091
Bo z Łodzi się pochodzi
Bo z Łodzi się pochodzi
Posty: 292
Rejestracja: wt maja 19, 2009 21:12
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Wyciek płynu chłodzącego

Post autor: Bombel091 » czw paź 14, 2010 13:47

Już sprawa nie aktualna. Uszczelka była przestarzała i przeciekała.


Zawsze i wszędzie guma palona będzie ;p
Lepiej jechać 5 minut dłużej, niż stracić życie w 5 minut

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości