Zmiana z wtrysku na gażnik, problem z mfa.

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Pieter WA
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: czw lis 05, 2009 19:26
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Zmiana z wtrysku na gażnik, problem z mfa.

Post autor: Pieter WA » wt sie 17, 2010 23:01

Witam wszystkich.Zakupiłem mkII syncro z 1.8 na mechanicznym wtrysku i chce założyć gaz i każdy mówi żeby zmienić na gażnik bo tak będzie korzystniej ale nie wiem co teraz zrobić z mfa żeby dalej pokazywało średnie spalanie...wie ktoś może jak to podpiąć czy jest z tym jakiś problem?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Zmiana z wtrysku na gażnik, problem z mfa.

Post autor: Paweł Marek » śr sie 18, 2010 07:10

Pieter WA, opis montażu MFA znajdziesz w poradach. Będzie trzeba na pewno podpiąć weżyk podciśnieniowy od licznika do jakiegoś króćca przy gaźniku z podciśnieniem, ale który tam wybrać nie wiem, bedzie trzeba mały trójniczek zastosować. Nie wiem na ile wskazania spalania będą dokładne po tym zabiegu. Z resztą nie powinno być problemu.
Masz jednak inne opcje niż zakładanie gaźnika. Pierwsza to taka ze szukasz dobrego gazownika który wie jak gazować wtrysk mechaniczny żeby uchronić rozdzielacz przed zniszczeniem, sposoby na to są. Poszukaj na dziale LPG, na forum merca, możesz podpytac kol. evolution z tego forum. Tylko najpierw dowiedz się czy to wtrysk k-jetronic zwykły mechaniczny, czy ke-jetronic wspomagany elektronicznie.
Druga opcja to zamiana na wtrysk elektroniczny wielopunktowy digifant albo jednopunktowy. Przy odpowiednim wkładzie własnej pracy i czasu na szukanie cześci nie będzie to drogo. A tak w ogóle jeśli to syncro jest w dobrym stanie to czy nie szkoda go na takie przeróbki? To już właściwie rarytasik niedługo jako zabytek do zarejestrowania może. Zastanów się.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Pieter WA
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: czw lis 05, 2009 19:26
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Zmiana z wtrysku na gażnik, problem z mfa.

Post autor: Pieter WA » śr sie 18, 2010 22:10

Paweł Marek pisze:Pieter WA, opis montażu MFA znajdziesz w poradach. Będzie trzeba na pewno podpiąć weżyk podciśnieniowy od licznika do jakiegoś króćca przy gaźniku z podciśnieniem, ale który tam wybrać nie wiem, bedzie trzeba mały trójniczek zastosować. Nie wiem na ile wskazania spalania będą dokładne po tym zabiegu. Z resztą nie powinno być problemu.
Masz jednak inne opcje niż zakładanie gaźnika. Pierwsza to taka ze szukasz dobrego gazownika który wie jak gazować wtrysk mechaniczny żeby uchronić rozdzielacz przed zniszczeniem, sposoby na to są. Poszukaj na dziale LPG, na forum merca, możesz podpytac kol. evolution z tego forum. Tylko najpierw dowiedz się czy to wtrysk k-jetronic zwykły mechaniczny, czy ke-jetronic wspomagany elektronicznie.
Druga opcja to zamiana na wtrysk elektroniczny wielopunktowy digifant albo jednopunktowy. Przy odpowiednim wkładzie własnej pracy i czasu na szukanie cześci nie będzie to drogo. A tak w ogóle jeśli to syncro jest w dobrym stanie to czy nie szkoda go na takie przeróbki? To już właściwie rarytasik niedługo jako zabytek do zarejestrowania może. Zastanów się.
no ale już kupiłem gażnik instalacje gazową itd caly komplet także już na tym pozostanę, a przerabiam bo zostawie go dla siebie a na samej benzynie dziś to... nie na mój budżet...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Zmiana z wtrysku na gażnik, problem z mfa.

Post autor: Paweł Marek » śr sie 18, 2010 22:16

Twoja wola, jeszcze kolektor dolotowy i pomyśl co zrobisz z dziurami po wtryskiwaczach. Może zmień głowice z GU albo RP, a wtrysk mechaniczny dobrze sprzedasz, zwłaszcza rozdzielacz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Pieter WA
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: czw lis 05, 2009 19:26
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Zmiana z wtrysku na gażnik, problem z mfa.

Post autor: Pieter WA » czw sie 19, 2010 22:17

Paweł Marek pisze:Twoja wola, jeszcze kolektor dolotowy i pomyśl co zrobisz z dziurami po wtryskiwaczach. Może zmień głowice z GU albo RP, a wtrysk mechaniczny dobrze sprzedasz, zwłaszcza rozdzielacz.

kolektor tez mam a wtryski zaslepie srubami... a ile moge wziasc za taki wtrysk,ile to moze byc warte pytam orientacyjnie bo jak zdemontuje to napewno to wystawie do sprzedania.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Zmiana z wtrysku na gażnik, problem z mfa.

Post autor: Paweł Marek » czw sie 19, 2010 23:06

zerknij na allegro pod hasłem rozdzielacz. a całość do 350, sam rozdzielacz 150-250


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Pieter WA
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: czw lis 05, 2009 19:26
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Zmiana z wtrysku na gażnik, problem z mfa.

Post autor: Pieter WA » pt sie 20, 2010 21:10

Paweł Marek pisze:zerknij na allegro pod hasłem rozdzielacz. a całość do 350, sam rozdzielacz 150-250


ok dzięki kolego za podpowiedzi



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości