spadajace obroty podczas ruszania

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

spadajace obroty podczas ruszania

Post autor: Matifcb » śr lut 22, 2017 01:45

dopiero udało mi się po nocy wszystko złożyć. Jutro adaptacja kompem i jazda próbna. Mam nadzieję, że adaptacja przez vag wyjdzie, chociaż czytałem,że podobno po jeżdżeniu sama się zaadaptuje.


Bayern ist Meister

Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

spadajace obroty podczas ruszania

Post autor: Matifcb » śr lut 22, 2017 23:42

Ok chciałbym opisać mój problem. Podłączyłem pod kompa w celu zrobienia adaptacji. Zrobiłem tak jak pisane w instrukcji było ale żadnego komunikatu ze adaptacja została przeprowadzona nie miałem. Obroty wydaje mi się ( przejechałem narazie testowo pare kilometrów ledwo) nie falują tak bardzo jak zawsze. Myslę, że przeczyszczenie pomogło ALE silnik nadal chodzi nierówno...

Zauważyłem coś bardzo ważnego. Iskra pojawiająca się przy jednej z fajek od kabla WN. Czy można wymienić tylko jeden z kabli czy trzeba kupić komplet ? na samej końcówce jednej ze świec ( jest ona blisko jakiejs części metalowej) pojawia się iskra i słychać pstrykanie. Koniecznie muszę się tym zająć najpierw. Może to być np źródłem trzęsienia się silnika ? trzymając gałke od biegów czuję wibracje aż na niej jak ten silnik sie telepie. Zauważyłem też ze z tyłu auta w okolicach wydechu gdzie też slłuchać tzw. "pyrkanie" wydobywają się tam dźwięki jakby strzelów.. niżej wkleję film i zdjęcia może ktoś pomoże na ich podstawie.

Obrazek
https://youtu.be/bk3_pMqC74g" onclick="window.open(this.href);return false;
https://youtu.be/3js1hq0v8ss" onclick="window.open(this.href);return false;

Filmiki moje a zdjęcie pożyczyłem - ktoś miał lepszą wersję tego gdzie ja mam iskrę z kabla


Bayern ist Meister

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

spadajace obroty podczas ruszania

Post autor: marcin7x5 » czw lut 23, 2017 07:59

Uciekająca iskra to szarpanie i prychanie w wydechu jak najbardziej. Raczej wątpię aby udało ci się kupić pojedynczy kabel takiej firmy jak bremi, beru, lub ngk chyba że w Aso.



Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

spadajace obroty podczas ruszania

Post autor: Matifcb » czw lut 23, 2017 10:53

Mechanik mnie postraszył i w sumie ma rację. Nie koniecznie musi to być przewód - może to być chyba też cewka zapłonowa ? jak mi 350zl powiedział to się ugiąłem.. chyba zostanie na tym, że zostawię im auto i sprawdzą czy to kable czy trzeba cewkę wymieniać...


Bayern ist Meister

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

spadajace obroty podczas ruszania

Post autor: marcin7x5 » czw lut 23, 2017 21:52

Cewkę możesz sam sprawdzić. Raz to omomierz w rękę a drugi sposób to odpalasz auto i na biegu jałowym spryskujesz wodą najpierw cewkę i jej gniazda. Potem przewody aż na końcu spryskujesz świece. Jak będzie zaczynał kuleć i zaczną sypać iskry to znajdziesz element do wymiany. Cewkę beru kupisz za ok 280 zł.



Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

spadajace obroty podczas ruszania

Post autor: Matifcb » czw lut 23, 2017 22:23

wymienię kable bo i tak czas wymienić po 30k. Zobaczymy czy to pomoże.


Bayern ist Meister

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

spadajace obroty podczas ruszania

Post autor: marcin7x5 » pt lut 24, 2017 11:01

Kup bremi bo takie szły na pierwszy montaż. Dobre też są Beru a NGk nie będę już polecał bo się naciąłem na nich. Być może i awaria cewki im w tym pomogła.



Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

spadajace obroty podczas ruszania

Post autor: Matifcb » pt lut 24, 2017 13:24

wczoraj o 11 zamówiłem już dziś odebrałem z pacz komatu BERU - miałem je i bylem zadowolony. 130 zl koszt. Wymiana 30 zl wiec zostawię to i niech fachowcy wymieniają.


Bayern ist Meister

Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

spadajace obroty podczas ruszania

Post autor: Matifcb » wt lut 28, 2017 16:39

wymienione kable - wszystko wróciło do normy. Tak pięknie golfik dawno nie chodził, pewnie przez te wyczyszczenie przepustnicy dodatkowo.


Bayern ist Meister

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości