Bardzo duze spalanie

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
chudzik5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: pt mar 03, 2006 20:30
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Bardzo duze spalanie

Post autor: chudzik5 » wt sie 30, 2011 21:16

Witam Panowie szukalem, szukalem i nie znalazlem nic co moglo by pomoc mi w moim problemie wiec postanowilem ze zaloze nowy temat. Mianowicie mam problem z moich ukochanym samochodzikiem :(
Problem polega na tym iz moj Golfina strasznie duzo pali konkretnie pomiedzy 15-20l/100km i strasznie smierdzi mi benzyna w samochodzie i do tego kopci... :crazy: Myslalem ze cos z komputerem(mam 3) wymienialem i dzieje sie to samo, modul zaplonowy no wymienilem poprostu wszystko swiece palec kopulke cewke zaplonowa wtryski(wszystko nowe oprocz kompa) itd...
Jak wspomnialem w temacie gdzie wrzucalem zdjecia Golfiny nie wymienilem tylko Regulatora ciśnienia paliwa, naprawde nie mam pojecia co sie dzieje, nie mam zadnych wyciekow paliwa ani ciezkiej nogi a w szczegolnosci przy takim spalaniu staram sie jezdzic jak najbardiej oszczednie. Powiem jeszcze tylko ze silnik mam zdrowy sprawdzalem cisnienie na cylindrach itp i wszystko jest cacy ale jednak cos go boli...
Bylbym bardzo wdzieczny jesli ktos moglby mi powiedziec jak nazywa sie ta czesc, ktora moze stanowi problem? :
Obrazek
Nie mam jej pod maska a wiem ze powinienem miec. Silnik to 1.8 8V PB bez sondy i kata
Panowie pomozcie :crazy:
Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam wszystkich
Radek


Moj Golfik:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=120384&p=4644334&hilit=chudzik5#p4644334

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Bardzo duze spalanie

Post autor: Paweł Marek » śr sie 31, 2011 09:23

Weź może sprawdź przepływomierz eletrycznie i mechanicznie - sam dawałem opisy do 2E ale tu w sumie jest tak samo, sprawdź ten regulator ciśnienia paliwa (wstępnie popatrz czy niema benzyny w swoim wężyku podciśnieniowym - ma nie mieć a następnie ew. pomiar ciśnienia nmanometrem). Możesz tez zmniejszyc na próbe dawkę paliwa wkręcając śrubę regulacyjną na przepływomierzu pod korkiem w rogu, choć nie sadzę żeby az takie duże spalanie było spowodowane jej złym ustawieniem. Potem trzeba by wymontować wtryskiwacze czy nie leją


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
chudzik5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: pt mar 03, 2006 20:30
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Bardzo duze spalanie

Post autor: chudzik5 » śr sie 31, 2011 22:08

Jak juz napisalem wyzej wtryski zmienilem itd... co do przeplywki to tez mam zalozana od samochodu ktory chodzil dobrze i nie bylo takiego problemu wiec odpada, no niewiem pokombinuje cos, a co czesci ze zdjecia ma ktos jakis pomysl jak to sie nazywa?


Moj Golfik:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=120384&p=4644334&hilit=chudzik5#p4644334

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Bardzo duze spalanie

Post autor: Paweł Marek » śr sie 31, 2011 23:00

Pochłaniacz oparów paliwa


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Damian.M

Bardzo duze spalanie

Post autor: Damian.M » śr sie 31, 2011 23:00

Witam,
regulator ciśnienia paliwa?



Awatar użytkownika
chudzik5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: pt mar 03, 2006 20:30
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Bardzo duze spalanie

Post autor: chudzik5 » ndz wrz 04, 2011 22:50

Paweł Marek pochłaniacz oparów paliwa? poszukam może uda mi się coś takiego znaleźć :crazy:
Damian.M oto zdjęcie przedstawiające w/w regulator ciśnienia paliwa
Obrazek
Nie mnie oceniać czemu i kto tak to nazwał ale pod taka nazwa część ta figuruje w katalogach sklepowych
Z tego co udało mi się znaleźć to potrzebuje tego pochłaniacza oparów paliwa i elektrozaworu do niego, masakra gdzie to można dostać? Panowie nie ma ktoś czegoś takiego?
Chodzi o ta wielka czarna puchę która jest pod filtrem powietrza, bo o zgrozo tez jej nie ma no i ten elektrozawór? ten o który pytałem kilka postów wcześniej...
Ma ktoś do odsprzedania takie części?
Pozdrawiam


Moj Golfik:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=120384&p=4644334&hilit=chudzik5#p4644334

Damian.M

Re: Bardzo duze spalanie

Post autor: Damian.M » ndz wrz 04, 2011 23:06

To czego szukasz?
Pochłaniacza, czy regulatora?
Ostatnio zmieniony ndz wrz 04, 2011 23:18 przez Damian.M, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
chudzik5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: pt mar 03, 2006 20:30
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Bardzo duze spalanie

Post autor: chudzik5 » ndz wrz 04, 2011 23:12

Widzisz problem w tym ze tego nie mam... ani tej tuby ani tego małego zaworka co jest za filtrem powietrza i podejrzewam ze z tąd śmierdzi paliwem i go trochę poszarpuje czasem... Pomóżcie panowie bo nie da się jeździć... :crazy:


Moj Golfik:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=120384&p=4644334&hilit=chudzik5#p4644334

Damian.M

Re: Bardzo duze spalanie

Post autor: Damian.M » ndz wrz 04, 2011 23:34

Ta część (oznaczona na 1 zdjęciu strzałką) 049 133 517 to ZAWÓR-pod taką nazwą występuje chociażby w składzie ASO i cena 125,44 dla silnika PB
Ostatnie zdjęcie to regulator ciśnienia (przy rozdzielaczu paliwa z zaworami wtryskującymi) -037 133 035 też dla PB- od 416,- do 470,- w ASO
...



Awatar użytkownika
chudzik5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: pt mar 03, 2006 20:30
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Bardzo duze spalanie

Post autor: chudzik5 » pn wrz 05, 2011 18:21

Ok dzieki za te numery moze uda mi sie cos w z nimi zdzialac w anglii bo niestety nie przebywam w polsce a czesci tego typu sa tutaj praktycznie nieuchwytne :crazy:
Czy moglbys mi podac numer tego pochlaniacza?
Jesli ktos ma takie czesci(pochaniacz i w/w zawor) gdzies nie potrzebne albo wie gdzie mozna to kupic za normalne pieniadze(nie po cenach ASO) prosze dac Ci znac bede bardzo wdzieczny. W kwestiach finansowych zawsze mozna sie dogadac jestem otwarty na propozycje.
Dzieki z gory i pozdrawiam.


Moj Golfik:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=120384&p=4644334&hilit=chudzik5#p4644334

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Bardzo duze spalanie

Post autor: Paweł Marek » pn wrz 05, 2011 22:17

Pochłaniacz nie występuje w zamiennikach bo to się nie zużywa, kup na szrocie


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
chudzik5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: pt mar 03, 2006 20:30
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Bardzo duze spalanie

Post autor: chudzik5 » pn wrz 05, 2011 22:55

Problem polega na tym iz tutaj na szrotach nie ma takich samochodow :crazy: Podzwonie na szroty do polski i cos poszukam w kazym badz razie dzieki za podpowiedzi kazda byla pomocna, ale jesli wpadnie wam w rece cos takiego dajcie znac Panowie bede bardzo wdzieczny.
Pozdrawiam


Moj Golfik:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=120384&p=4644334&hilit=chudzik5#p4644334

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości