Słabszy po wymiany uszczelki pod głowicą

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
daworz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 293
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 00:16
Lokalizacja: Sędziszów Młp.

Słabszy po wymiany uszczelki pod głowicą

Post autor: daworz » pn paź 11, 2010 14:00

Witam. Mam pewien problem. Wygląda on tak. Wymieniałem uszczelkę pod głowicą i po tej naprawie moje autko stało się tak jakby słabsze i trochę szarpie.Wymienione zostały uszczelka pod głowicą, pokrywą zaworów, simeringi na wale rozrządu i korbowym, pompa wody, pasek, płyn chłodzący, olej, filtr oleju. Głowicę planowałem. I teraz mój golf jest trochu słabszy. I nie wiem myślałem że to może gdzieś rozrząd źle ustawiony o jeden ząbek ale niby ustawiałem tak jak w książce pisze. Zapłon też jest ustawiony tak jak przed naprawą ponieważ jak rozkręcałem aparat to zrobiłem sobie znak i później ustawiłem go tak jak był wcześniej. Objaw jest taki że podczas jazdy silnik trochę szarpie i czuć że chciałby dać z siebie więcej ale coś go trzyma i nie wkręci się na obroty tak jak wcześniej. Silnik mam 1.6 75KM ABU


VW GOLF II 1.6 GTD
OPEL VECTRA A 2.0 115KM
VW GOLF III 1.6 PB+LPG

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Słabszy po wymiany uszczelki pod głowicą

Post autor: Paweł Marek » pn paź 11, 2010 14:43

sprawdź jeszcze raz rozrząd i zapłon lampą stroboskopową na początek, potem ew.. pomartwisz się dalej


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
daworz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 293
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 00:16
Lokalizacja: Sędziszów Młp.

Słabszy po wymiany uszczelki pod głowicą

Post autor: daworz » pn paź 11, 2010 16:16

Pobawiłem się troszku aparatem i przyspieszyłem delikatnie zapłon i jest poprawa. Tylko teraz bawiłem się bez lampy bo nawet nie mam takiej w domu. I takie pytanko mam jeszcze jak powinien być ustawiony zapłon w tym silniku???? Jest to 1.6 75km ABU benzyna+gaz.


VW GOLF II 1.6 GTD
OPEL VECTRA A 2.0 115KM
VW GOLF III 1.6 PB+LPG

Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Słabszy po wymiany uszczelki pod głowicą

Post autor: T.O.B.I. » wt paź 12, 2010 12:23

do gazu przyśpieszył bym zapłon na 8-10 stopni, książkowo ustawia się 6 stopni


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości