Czujnik temperatury

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lukasz74mu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 13:22
Lokalizacja: Chełmno

Czujnik temperatury

Post autor: lukasz74mu » ndz wrz 26, 2010 20:51

Czemu temat został usunięty???!!!

greg miałeś rację tam są 2 miejsca na czujnik... czujnik mam ciągle wpięty a wywaliło mi zaślepkę... ten czujnik jest pod osłoną silnika dlatego go nie widziałem a na drugim foto jest jak byk obok... he teraz się przyjrzałem dokładnie zdjęciu... na allegro znalazłem ale nie wiem czy to na pewno jest ta... http://allegro.pl/zaslepka-obudowa-kroc ... 50968.html a gdy jest dobra to z kąd mam wziąć ten metalowy zacisk który trzyma zaślepkę? a może można to czymś zastąpić?

P.S. co do wymiany to myślę że sobie poradzę więc nie musisz tego opisywać (ale może kiedyś się komuś to przyda...) a płynu i tak nie mam więc mogę go wyjąć spokojnie... :)



kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Czujnik temperatury

Post autor: kawowy19 » pn wrz 27, 2010 11:03

spinke która trzyma zaślepke mozna normalnie kupić w motoryzacyjnym np. w zestawie z zaślepką.
a kosztuje grosze...



lukasz74mu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 13:22
Lokalizacja: Chełmno

Czujnik temperatury

Post autor: lukasz74mu » pn wrz 27, 2010 12:34

Właśnie wróciłem z miasta kawowy19 tak jak mówiłeś nawet takie gówienka maja w sklepie :) zaślepka uszczelka i spinka kosztowała mnie 6 zł he :) czujnik zwróciłem i zamówiłem nowy jak dobrze pójdzie to dziś wszystko zrobię... mam nadzieję że wszystko dobrze pójdzie :D



kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Re: Czujnik temperatury

Post autor: kawowy19 » pn wrz 27, 2010 12:36

lukasz74mu pisze:Właśnie wróciłem z miasta kawowy19 tak jak mówiłeś nawet takie gówienka maja w sklepie :) zaślepka uszczelka i spinka kosztowała mnie 6 zł he :) czujnik zwróciłem i zamówiłem nowy jak dobrze pójdzie to dziś wszystko zrobię... mam nadzieję że wszystko dobrze pójdzie :D
no widzisz :pub:



lukasz74mu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 13:22
Lokalizacja: Chełmno

Czujnik temperatury

Post autor: lukasz74mu » pn wrz 27, 2010 12:54

tylko nie wiem czy jak zaleje płynu to czy czasem nie trzeba będzie tego jakoś odpowietrzyć... ??? znajomy mówił że samo się odpowietrza a drugi znajomy mówił że się odpowietrza... więc czego się spodziewać ???

P.S. Mam jeszcze małe pytanko... dopóki mi nie wywaliło tego czujnika to wszystko było ok (samochód mam półtora roku) ale co jakiś hmmmm miesiąc musiałem dolać troszkę płynu do chłodnicy ale pod autem zawsze jest sucho nie wiecie od czego to jest albo co jest tego przyczyną???



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Czujnik temperatury

Post autor: Qto » pn wrz 27, 2010 13:03

lukasz74mu pisze:znajomy mówił że samo się odpowietrza a drugi znajomy mówił że się odpowietrza
ten pierwszy miał rację...zalewasz płyn, odpalasz auto i czekasz do włączenia wentylatorów...uzupełniasz płyn i gotowe.



lukasz74mu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 13:22
Lokalizacja: Chełmno

Czujnik temperatury

Post autor: lukasz74mu » pn wrz 27, 2010 13:06

aha ok dzięki jak przyjdzie czujnik to pójdę to zrobić mam nadzieje że się uda jak nie to będę pisał :p póki co dzięki za info :)



lukasz74mu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 13:22
Lokalizacja: Chełmno

Czujnik temperatury

Post autor: lukasz74mu » pn wrz 27, 2010 18:20

To znów ja... :) zmieniłem czujnik i wlałem płyn... nie wiem czy zrobiłem to dobrze ale chyba jest ok... a więc: po założeniu czujnika i zaślepieniu dziury obok wlałem płyn (z 2 milimetry do stanu max) i odpaliłem silnik trochę chodził aż się wskazówka zaczęła podnosić od temperatury... następnie włożyłem rękę za silnik i ciągnąc za linkę gazu trochę go gazowałem zbiornik cały czas otwarty był i płyn się podnosił gdy się go zrobiło ok. 3/4 zbiornika silnik chodził a płyn pomału opadł później znów lekkie gazowanie i opadło i tak 3 razy aż się wiatrak załączył trochę płynu wciągnął ale zrobiło się trochę ponad max. no to znów lekkie gazowanie aż do włączenia wiatraka i płyn się wyrównał... zakręciłem zbiornik i pojechałem za miasto trochę go pogonić... wróciłem i nie gasząc samochodu zerknąłem ile jest płynu było z pół cm. poniżej minimum zgasiłem silnik poczekałem troszkę aż trochę temperatura spadła i dolałem płynu prawie do max. zapaliłem i ciągle było tyle samo po gazowałem go trochę ale nic się nie zmieniło... jutro pójdę zobaczyć czy jest tyle samo przejadę się trochę i napisze czy jest ok czy coś się zmieniło... :)



eshaton
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: czw sie 09, 2007 22:10
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Czujnik temperatury

Post autor: eshaton » pn wrz 27, 2010 21:36

Zbiorniczek powinien być zakręcony.



lukasz74mu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 13:22
Lokalizacja: Chełmno

Czujnik temperatury

Post autor: lukasz74mu » pn wrz 27, 2010 22:31

ale jak by tak było to by wywaliło płyn... kumpel tak miał w golfie III... mam nadzieje że się udało bo widać było że powietrze zeszło... no ale jutro mam wyjazd to się okaże co i jak... mam nadzieję że będzie dobrze :)



lukasz74mu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 13:22
Lokalizacja: Chełmno

Czujnik temperatury

Post autor: lukasz74mu » wt wrz 28, 2010 14:06

Dziś zrobiłem 150km po powrocie spojrzałem na stan płynu... nie zmienił się on od wczoraj więc się udało... rozmawiałem dziś z chyba najlepszym mechanikiem w mieście i powiedział że odpowietrzać lepiej na otwartym ale na postoju tak jak zrobiłem bo jak się zakręci to się robi ciśnienie czy tam podciśnienie i czasem wywali płyn a czasem nie ale można to robić tak jak ja na otwartym albo jak pisaliście na zamkniętym ale trzeba wtedy uważać... :) dzięki wszystkim za informacje i rady... :) może nie dużo ale zaoszczędziłem 30-40 zł kiedyś też miałem z czymś problem i to forum mi pomogło razem 60 zł mam do przodu czyli praktycznie zwrócił mi się koszt czujnika :) jeszcze raz dzięki wszystkim :) pozdrawiam :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości