Synchronizacja wałków rozrządu - jaki program

Masz problem ze swoim VW? Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, grg474, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Wiesiek1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt kwie 13, 2010 06:53
Lokalizacja: Kalisz
Auto: VW Golf VII 1,2 TSI 105 KM
Silnik: 1.2

Synchronizacja wałków rozrządu - jaki program

Post autor: Wiesiek1 » czw sie 05, 2021 23:40

Witam. Podchodzę do tematu wymiany rozrządu w 1.2 TSI 77KW. Znalazłem filmik gdzie mechanik sprawdza położenie wałków rozrządu w komputerze (grafika poniżej). Prośba, jeśli ktoś wie co to za program albo może wie czy w VCDS-ie można takie informacje podejrzeć. Od razu mówię, że że 08 Bloki pomiarowe - ten przycisk jest nieaktywny. Jedynie Pomiary rozszerzone mogę wejść tylko dalej nie wiem czego szukać. Z góry dzięki za pomoc.
Obrazek



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Synchronizacja wałków rozrządu - jaki program

Post autor: wesol » pt sie 06, 2021 06:32

w vcds tez sprawdzisz ustawienie. w koncu to sprzet do diagnostyki. przeciez nie bedziesz kupowal innego kabla i programu zeby miec to w postaci graficznej.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Wiesiek1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt kwie 13, 2010 06:53
Lokalizacja: Kalisz
Auto: VW Golf VII 1,2 TSI 105 KM
Silnik: 1.2

Re: Synchronizacja wałków rozrządu - jaki program

Post autor: Wiesiek1 » sob sie 07, 2021 08:31

A mogę prosić o jakąś małą wskazówkę gdzie tego szukać? Znalazłem tylko coś takiego: "Różnica kąta rzeczywisty-wymagany nastawnika wałka rozrządu" ale tam jest podany tylko jeden parametr. A tu chodzi o kąt jednego i drugiego walka.



Henryk214
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt lut 04, 2022 11:26
Auto: Golf 5 , 2006 , 2.0 SDI , PD
Silnik: BDK

Re: Synchronizacja wałków rozrządu - jaki program

Post autor: Henryk214 » pt lut 04, 2022 12:34

Allegro, albo AliExpress. Ja mam z AliExpress jestem zadowolony, mam 2 jeden vaga , a drugi Delphi tylko na full chip jestem zadowolony z jednego jak i drugiego . Jak do aut vag to polecam vag- com ( kabel ) , a tamten do reszty aut się nadaje sporo także można zrobić .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości