golf 4 , kontrolka

Masz problem ze swoim VW? Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, grg474, marcin7x5, VIP

Agnor1000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt lip 02, 2019 00:00

golf 4 , kontrolka

Post autor: Agnor1000 » wt lip 02, 2019 00:34

Witam.
Posiadam golfa 4, silnik 1.6, jakos 102 km. Mam go od niedawna i wciaz cos sie w nim psuje,nawet mimo tego ze niewiele nim nie jezdze. Moje drugie, niezawodne dotad auto(colt 5, kupilem za 2000 zl 2 lata temu i nadal jezdzi dobrze, jak raz rozbilem w nim lampe o plot to nadal swiecila, jezdzilem z rozbita lampa 2 tyg. i wciaz dzialala :-) ) niezauwazenie przeze mnie jednak dotknela silna rdza podluznicy. MItsubishi nadal jezdzi swietnie , ale niedlugo bedzie to juz zbyt ryzykowne wiec na jakis czas bede skazany na tego golfa.
Aktualnie problem w golfie taki, ze zwykle po 1-2 godzinach jazdy zaczyna migac kontrolka plynu chlodniczego. I rzeczywiscie- plynu wtedy jest ponizej minimum. Po wylaczeniu silnika na 5-10 minut poziom plynu wraca do normy i jak po takiej przerwie znowu jade to kontrolka juz nie miga(znowu przez jakis czas). Domyslam sie jednak, ze takie wylaczanie silnika to nie bedzie dzialac wiecznie, zreszta nie zawsze mam czasu na takie postoje(rozwoze moimi autami gazety, moje auto musi wytrzymywac okolo 5 godzin malo dynamicznej jazdy- zatrzymywanie sie srednio co 100 metrow). Dodam, ze wskaznik temperatury silnika nigdy nie pokazuje wiecej niz 90 stopni, nieraz wskazuje nawet znacznie mniej. Plynu chlodniczego ogolnie musze czasem minimalnie dolac, ale sa to znikome ilosci. Pod korkami wlewu(oleju i chlodnicy) zadnego osadu nie widze(jeszcze). Co tam moze sie dziac?



Awatar użytkownika
szefol84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: sob wrz 23, 2017 22:02
Lokalizacja: SW
Auto: VW Golf IV 1.6 16 V kombi
Silnik: ATN

Re: golf 4 , kontrolka

Post autor: szefol84 » śr lip 03, 2019 15:30

Sprawdź dokładnie sam zbiorniczek wyrównawczy może gdzieś (jest pęknięty, najczęściej przy wtyczce do kontrolki), również do sprawdzenia wszystkie wężyki z płynem chłodzącym, również chłodnica, nagrzewnica.
Jeżeli dolewasz płynu chłodzącego to znaczy ze gdzieś ucieka a nie powinien, albo masz wyciek albo uszczelka pod głowicą lub nieszczelny zawór EGR.
To chyba wszystkie znane mi usterki z uciekającym płynem chłodzącym.



Agnor1000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt lip 02, 2019 00:00

Re: golf 4 , kontrolka

Post autor: Agnor1000 » śr lip 03, 2019 18:21

To prawda, ze troche ubywa(moze 0.25 l na 1000 km czyli chyba niewiele) i to do sprawdzenia. Dlaczego jednak podczas jazdy poziom splynu spada a podczas postoju sie podnosi?Powinno byc chyba odwrotnie?



Awatar użytkownika
szefol84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: sob wrz 23, 2017 22:02
Lokalizacja: SW
Auto: VW Golf IV 1.6 16 V kombi
Silnik: ATN

Re: golf 4 , kontrolka

Post autor: szefol84 » czw lip 04, 2019 16:15

Wg mnie Podczas pracy układu chłodzenia może być mniej płynu jak na postoju ( w samym zbiorniczku wyrównawczym) wg mnie to normalne ale nie jestem mechanikiem więc w tej kwestii niech wypowie się znawca.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości