Woda pod dywanikiem

Masz problem ze swoim VW? Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, grg474, marcin7x5, VIP

albertgolf4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw mar 15, 2018 14:12
Auto: Volkswagen Golf

Woda pod dywanikiem

Post autor: albertgolf4 » czw mar 15, 2018 14:28

Witam od 2 mscy borykam się z problemem wody w samochodzie golf 4. Wyjęty mam fotel pasażera, tylną kanapę, dywany, gumowe dywaniki także jest goła blacha został tylko pożniej zamontowany fotel kierowcy bo do pracy jakoś dojeżdzać trzeba. Otóż na samym początku ciekło mi z łączeć na wysokości położenia nóg pasażera prawy przód mechanik zasmarował mi to wszystko Bollem(masa samochodowa). Trochę pomogła ale problem nie zniknął po prostu mniej wody się wlewa. Tydzień temu kupiłem z bezsilności nową obudowę filtra kabinowego w ASO nie był tani ok 100zł. :rozpacz: Myślałem że problem zniknie ale po deszczu widać zaciekające ślady wody i mokry wcześniej juz wyłozony ręcznik aby nie spływało dalej. Wczoraj lałem na szybę, plastik podszybia wodę nawet z wiadra i co... NIC 10L wody i ani kropli ani zacieku... Dziś gdy sprawdzałem rano było sucho może przez to że dziś prawdopodobnie nie padało i sprawdzałem znów polewając, lałem głownie przed dziurkę odprowadzającą do rynienki która idzie w nadkolu i pokarała się woda ale tyle co by to w korek po napoju nalać. Nie wiem czy to wina szyby bo to kolejne koszta 100zł+ czy po prostu blacha ma gdzieś nieszczelności. Powiem jeszcze że gość od którego kupywałem samochód wspomniał że było coś robione przy prawym nadkolu i błotnik nie zchodzi się z maską.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Re: Woda pod dywanikiem

Post autor: grg474 » czw mar 29, 2018 22:46

dobra - szybko sprawdzisz. Konewka pełna wody i jedziesz.Wyciągnij osłonę filtra czyli ten kawałek na 4 wkręty mocowany do podszybia co zasłania filtr ppyłkowy. Lej wodę konewką obok filtra czyli masz nie zmoczyć filtr tylko zalać wodą poniżej - teoretycznie na lewo obok błotnika woda powinna polecieć na dół i wylecieć pod osłoną nadkola. Jeśli woda nie pojawi się w kabinie to za kielichem trzeba polać wodą tak jak jakby po przewodach elektrycznych wchodzących do kabiny. Jak nadal nie pojawi się woda to trzeba cieniutkim strumieniem lać po połączeniu szyba z dachem. Musisz ustalić skąd faktycznie woda leci.


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

MichałP
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: czw maja 17, 2007 23:25
Lokalizacja: lubraniec

Re: Woda pod dywanikiem

Post autor: MichałP » sob sty 25, 2020 14:03

Czy poradziłeś sobie z wodą w kabinie ?
Mam podobną sytuację po stronie kierowcy.



IndigoBird
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn kwie 01, 2019 12:23

Re: Woda pod dywanikiem

Post autor: IndigoBird » sob lut 01, 2020 19:58

rozkręcić błotnik, fartuch do spawania mialem to samo, moj golf był zgnity.



IndigoBird
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn kwie 01, 2019 12:23

Re: Woda pod dywanikiem

Post autor: IndigoBird » czw lut 13, 2020 18:41

jeszcze taka moja myśl a propoś ogólnie golfa 4, mówią bezwyapdek nie gnije itp, to zależy jak hans coś poskładał pamietajcie to jest masówka, a ludność oczekuje od vw jakości , ludzie to jest jak z passatami masówka są lepiej poskładane drugie gorzej, kolejna sprawa, stare auto ludzie stare auto nawet wymaksowany będzie miał bolączki jak chociażby nieszczelność cośpojdzie nawet jezeli ma 10 tys przebiegu....... wiek też robi swoje.



Awatar użytkownika
arkadiusz87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr mar 09, 2011 20:42
Lokalizacja: Gorzow Wlkp

Re: Woda pod dywanikiem

Post autor: arkadiusz87 » pt lut 14, 2020 18:52

Masz szyberdach??? Jak tak to ściągnij osłony pod schowkiem i tam masz rurkę od odpływu szyberdachu. Może się wypięła i dlatego masz wodę, przerabiałem to u siebie


Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka




Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Woda pod dywanikiem

Post autor: Haki » sob lut 22, 2020 22:07

Tematów o wodzie w MK4... na forum jest ...szkoda nawet pisać ile....
Od siebie dodam..były rozbierane drzwi..ściągane boczki..etc...blacha pod tapicerką nie trzyma i przy większych opadach woda dostaje sie do środka


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

przemek.stec
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: wt lis 26, 2019 17:20

Re: Woda pod dywanikiem

Post autor: przemek.stec » śr mar 04, 2020 11:10

Moze pomoge bo w moim golfiku z tylu tez woda stala i okazalo sie ze mi przez tylne lampy cieklo wiec zasylikonowalem. Po nastepnych opadach znowu woda stoi i lecialo z dachu i pod uszczelką tylnych drzwi wiec zdjalem uszczelke i od samej gory gdzie bylo mokre wcisnalem tez sylikon i pokonalem to teraz mo sucho pod nogami pasarzera z tylu. Lepiej kupic nowe uszczelki bo te juz sa wytluczone



ODPOWIEDZ

Wróć do „Techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości