!!TUTORIALE!!(Jak to zrobic w Photoshopie?) ;)

Chcesz zobaczyć jak twoje auto będzie wyglądało na innych felgach, zawieszeniu?
Dział dla Ciebie! Photoshop w służbie Volkswagenom ;)

Moderator: skymax

Młodyy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: sob paź 20, 2012 00:45

!!TUTORIALE!!(Jak to zrobic w Photoshopie?) ;)

Post autor: Młodyy » śr mar 13, 2013 22:47

Widze ze nikt z władz na forum nie interesuje sie zbyt bardzo tym działem, wiec jesli pozwola(chciał bym sie nim zając )... :bajer:
Stad Moj pomysł by wam pomoc i ułatwic poczatki z Virtualnym Tuningiem ;) gdyz widze ze poziom VT nie jest tutaj zbyt wysoki :pub: Nie chce tu nikogo obrazac czy robic z Siebie nie wiadomo kogo.. :hmm:
Zajmuje sie tym od paru lat wiec juz troche sie na tym znam i z checia bede władał ;D Tematem TUTORIALE ;) :bajer:

W Wolnym czasie bede robił wam Tutoriale ze zdjeciami i opisami, pozniej przejde do Brush'a ( Malowanie od podstaw) , lecz przed tym pokaze wam ReBrush'a ( Domalowywanie)


Jednak na poczatek pare drobnych porad..:

*Nie robcie na ilosc! Tylko na jakosc !
*Nie wklejajcie samych felg.. Najlepiej zabrac sie za to konkretnie.. przeszperac dany model jaki wam odpowiada i szukac duzej rozdzielczosci z takiej samej badz podobnej perspektywy- wkładajcie cale koło (przod na przod tyl na tyl) i tym zajme sie w 1 tutorialu;
*usuwajac jakie fragmenty auta typu (klamka) nie uzywajcie (Smuge Tool'a) lepiej skopiowac fragment blachy z auta i wstawic w miejsce klamki dobierajac jasnosc czy kontrast;
*Nie zmieniajcie koloru auta poprzez ( barwa nasycenie) psuje to jakosc zdjecia, uczcie sie od samego poczatku malowac;
*Nie rozciagajcie elementow... ( wysilcie sie szukajac duZej rozdzialki)

Jezeli meczy was cos, z czyms nie mozecie sobie poradzic, piszcie.. pytajcie - odpowiem kazdemu!
Jezli ktos chcial by jakis tutorial na konkretny temat, proponowwac .. w R y y y y j nie dam ;D

Mysle ze Temat bedzie pomocny.. ;)



Młodyy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: sob paź 20, 2012 00:45

!!TUTORIALE!!(Jak to zrobic w Photoshopie?) ;)

Post autor: Młodyy » czw mar 14, 2013 00:41

Tut.1.Zmiana koła..
Posłużę sie moim bolidem przy okazji patrzac jak by wygladało :bigok:
Zmienilem tylko przednie koło z tego wzgledu ze mam glupie ujecie wozu i nie moglem nic na szybko znalezc ;)


Baza:Obrazek
Felga:Obrazek

1.dokladne zaznaczenie kola( ja uzywam narzedzia "pioro" ) poczatkujacym bedzie trudno sie do niego przelamac.. ale uwierzcie ze lasso juz nie umiem sie tak dobrze poslugiwac jak tym :helm:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

2.po zaznaczeniu koła klikamy prawym przyciskiem myszy wybierajac "utwórz zaznaczenie" wybierajac potem wtopienie( feather) na 0,2 po czym zaznaczy nam sie obszar ktory nastepnie kopiujemy..
Obrazek
Obrazek

3.skopiowane koło wklejamy na nasz baze nastepnie klikamy prawy klawisz myszy - swobodnie przeksztalcic - ustawiajac koło rowno i starannie dobierajac przy tym odpowiednia wielkosc nigdy nie rozszerzajcie !!(szukajcie duzych rozdziałek...)
Obrazek
Obrazek

4.Ustawione? ok wiec teraz wyłączamy warstwe badz przezroczystosc warstwy z kołem tak by zaznaczyc nadkole naszej bazy w celu usuniecia pozostalosci koła
Obrazek

5. Zaznaczone - włączamy znow warstwe z kołem (prawy mysz) utwórz zaznaczenie, wtopienie znow na 0,2 i bierzemy w rece gumke usuwajac pozostalosci
Obrazek

6.kolo jest w srodku ale nie pasuje oswietleniem? przydal by sie cien... a wiec zaznaczamy element( kliknijcie na narzedzie lasso i wtedy prawym na element - utworz zaznaczenie).
bierzemy teraz narzedzie (taka reke -sciemnianie - jest na zdjeciu kliknieta) i sciemniamy opone z gory tak by byl efekt ze jest ona w srodku nadkola..
Obrazek

7.po wykonaniu tej czynnosci mozemy cieszyc sie 1 kołem zabierajac sie tak samo za 2! :bigok:
Obrazek

Efekt:Obrazek




Do nastepnego! :bigok:



Awatar użytkownika
matiz_1990
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: śr cze 03, 2009 17:18
Lokalizacja: Rzeszów

!!TUTORIALE!!(Jak to zrobic w Photoshopie?) ;)

Post autor: matiz_1990 » czw mar 14, 2013 08:01

Świetny pomysł:) Na forach o virtualnym tuningu z tego co zauważyłem społeczność jest strasznie hermetyczna i krytyczna do tego co się robi, co na prawdę zniechęca :bajer: Pierwszy toturial i już strzał w 10 bo zmiana kół każdego najbardziej interesuje :jezor: Ja będę śledził temat na bieżąco :-)


Golf III 1.9 TDI 1Z :D Mroczny Parchu;)

Młodyy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: sob paź 20, 2012 00:45

Re: !!TUTORIALE!!(Jak to zrobic w Photoshopie?) ;)

Post autor: Młodyy » czw mar 14, 2013 08:17

matiz_1990 pisze:Świetny pomysł:) Na forach o virtualnym tuningu z tego co zauważyłem społeczność jest strasznie hermetyczna i krytyczna do tego co się robi, co na prawdę zniechęca :bajer: Pierwszy toturial i już strzał w 10 bo zmiana kół każdego najbardziej interesuje :jezor: Ja będę śledził temat na bieżąco :-)

Jakies propozycje na kolejny??;p



Awatar użytkownika
Michu999
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2798
Rejestracja: czw cze 23, 2011 15:52
Lokalizacja: Frysztak

!!TUTORIALE!!(Jak to zrobic w Photoshopie?) ;)

Post autor: Michu999 » czw mar 14, 2013 15:39

VentOlf, dobra robota :)
W następnym może gleba? To też na pewno wszystkich zainteresuje.


Moje Mk4 VR5 .:R23 & 25TH Mix:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=558583" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Młodyy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: sob paź 20, 2012 00:45

Re: !!TUTORIALE!!(Jak to zrobic w Photoshopie?) ;)

Post autor: Młodyy » czw mar 14, 2013 17:02

Michu999 pisze:VentOlf, dobra robota :)
W następnym może gleba? To też na pewno wszystkich zainteresuje.
Banalne.. no ale ok ;P



Awatar użytkownika
Michu999
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2798
Rejestracja: czw cze 23, 2011 15:52
Lokalizacja: Frysztak

!!TUTORIALE!!(Jak to zrobic w Photoshopie?) ;)

Post autor: Michu999 » czw mar 14, 2013 18:16

VentOlf pisze:Banalne.. no ale ok ;P
Noo tak, ale na pewno nie dla każdego hehe :grin:


Moje Mk4 VR5 .:R23 & 25TH Mix:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=558583" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
matiz_1990
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: śr cze 03, 2009 17:18
Lokalizacja: Rzeszów

!!TUTORIALE!!(Jak to zrobic w Photoshopie?) ;)

Post autor: matiz_1990 » czw mar 14, 2013 22:49

No i oczywiście w następnej kolejności zmiana koloru :bigok:


Golf III 1.9 TDI 1Z :D Mroczny Parchu;)

Młodyy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: sob paź 20, 2012 00:45

Re: !!TUTORIALE!!(Jak to zrobic w Photoshopie?) ;)

Post autor: Młodyy » pt mar 15, 2013 00:37

matiz_1990 pisze:No i oczywiście w następnej kolejności zmiana koloru :bigok:
Pisalem na poczatku slowo na temat zmiany koloru.....
Szkoda to robic... traci sie mocno na jakosci zdjecia... lepiej malowac od nowa....
2.gleba
3.zmiana tla
4.brush



Awatar użytkownika
matiz_1990
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: śr cze 03, 2009 17:18
Lokalizacja: Rzeszów

!!TUTORIALE!!(Jak to zrobic w Photoshopie?) ;)

Post autor: matiz_1990 » pt mar 15, 2013 07:31

Mi chodziło o brush właśnie tylko źle się wysłowiłem :-) lipy odstawiać nie będziemy przecież :bajer:


Golf III 1.9 TDI 1Z :D Mroczny Parchu;)

Młodyy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: sob paź 20, 2012 00:45

!!TUTORIALE!!(Jak to zrobic w Photoshopie?) ;)

Post autor: Młodyy » pt mar 15, 2013 09:17

Dzieki SKYMAX za przesuniecie Tego temaciku na sama góre :pub:



Krist92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr sty 09, 2013 20:27

!!TUTORIALE!!(Jak to zrobic w Photoshopie?) ;)

Post autor: Krist92 » wt kwie 09, 2013 22:19

Mam propozycję co do kolejnego tutoriala a mianowicie smoked front (sam wymyśliłem jak to zrobić w moim golfie ale chciałbym zobaczyć czy macie na to inny sposób )



Młodyy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: sob paź 20, 2012 00:45

!!TUTORIALE!!(Jak to zrobic w Photoshopie?) ;)

Post autor: Młodyy » czw kwie 11, 2013 13:24

Nie bawie sie w takie rzeczy... raczej zostawiwm oryginalnie lub zaznaczam elemnt... maluje brushem po czym bawie sie przezoczystoscia cieniami... kontrastem....
Nie mam powiem szczerze czasu na robinie teraz bo do maja musze miec wystawione oceny... a zamierzam zdac ;ad w maju probie tutki;p



Awatar użytkownika
Koyot
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 22:47
Lokalizacja: GST
Kontakt:

!!TUTORIALE!!(Jak to zrobic w Photoshopie?) ;)

Post autor: Koyot » śr maja 15, 2013 22:58

Fajna i przydatna porada :blush:
A mógłbyś opisać jak zmienić kolor felg? Wiem , że to pewnie banalne, ale nigdy nie zajmowałem się photoshopem. :hmm:


Wszędzie dobrze ale w VW najlepiej :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Virtual Tuning”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości