Hydrofobizacja szyby przedniej

Chcesz zobaczyć jak twoje auto będzie wyglądało na innych felgach, zawieszeniu?
Dział dla Ciebie! Photoshop w służbie Volkswagenom ;)

Moderator: skymax

ODPOWIEDZ
igro
Nowicjusz
Nowicjusz

Hydrofobizacja szyby przedniej

Post autor: igro » śr wrz 19, 2018 07:44

Najbardziej zależy mi na szybie przedniej. Ostatnio jechałem ze znajomym w Mazda MX5 i on właśnie zastosował taki specyfik... fajnie się to prezentowało, bo podczas deszczu w zasadzie nie musiał stosować wycieraczek. Pytanie, czy w Golfie 6 , gdzie jednak jest nachylenie przedniej szyby też istnieje taka możliwość?

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy

Re: Hydrofobizacja szyby przedniej

Post autor: wesol » śr wrz 19, 2018 10:08

Smalcem nasmaruj szybę.

SHARAN 1.9 TDI AUY++++ i GOLF 1.9TDI ASZ+ by TUNE UP oraz touran bls+

Bluedot
Mały gagatek
Mały gagatek

Post autor: Bluedot » śr wrz 19, 2018 10:17

Śmiejesz się, a smalec ma w jakimś stopniu właściwości hydrofobowe, chociaż zupełnie nie nadaje się na szyby.
Istnieją kosmetyki, w zasadzie w każdym sklepie motoryzacyjnym można takowe dostać, które po nałożeniu mają naprawdę dobre właściwości hydrofobowe, utrzymujące się przez dosyć długi czas.
W wielu myjniach lub warsztatach auto detailingowych można też znaleźć usługi z tego zakresu. Przykład: https://car-spa.pl/uslugi/hydrofobizacja-szyb-2/

grg474
_
_

Post autor: grg474 » sob paź 20, 2018 17:56

wiem o co ci chodzi - jest dostępny specyfik który nakładasz na szybę i faktycznie kropelki spływają jak po kaczce ale... łatwiej parują szyby na zewnątrz jak jest mglisto, po wytarciu wycieraczką wg mnie jest minimalnie mniejsza przejrzystość jak bez tego specyfiku. Ja używam tego na boczne i tylne szyby. Szczególnie się to sprawdza w A3 - gdzie tylna szyba po nim rzadko musi być wycierana np na autostradzie podczas deszczu

Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :( jest A3 8P i EOS :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Virtual Tuning”