Pilna sprawa! Seat Arosa

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MLODY88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: pn paź 06, 2008 12:12
Lokalizacja: Pisarzowice
Kontakt:

Pilna sprawa! Seat Arosa

Post autor: MLODY88 » ndz paź 20, 2019 13:05

Zna ktoś ten samochód? Polecacie wgl ten silnik 1.4 mpi?
Myślę nad zakupem i proszę o podpowiedź :)
https://www.olx.pl/oferta/soortowy-seat ... C4YeZ.html


Tylko zdolność hamowania daje Ci prawo do prędkości!!

Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1037
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Pilna sprawa! Seat Arosa

Post autor: Pastusiak » ndz paź 20, 2019 19:59

A nie lepiej iść w Ibizę?
1,4 nie jest zbyt ciekawym silnikiem, problem z odmą, kiepska kultura pracy i bywa że pije olej.

Jak koniecznie Arosa lub Lupo (bo to jest to samo w sumie) to ja bym chyba wybrał 1,0 mpi

w przypadku Ibizy poszedł bym w 1,6



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Pilna sprawa! Seat Arosa

Post autor: doggie » ndz paź 20, 2019 23:18

Miałem Lupo 1.4 MPI 60KM z 2003, w tych silnikach problem z odmą wyeliminowano poprzez zainstalowanie grzałki, w wersji 16V nie wiem ale gdybym ja wybierał to szukałbym wersji 60KM, jest nie do zajechania i bezproblemowa i dość dynamiczna bo auto waży niespełna 900 kg



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Pilna sprawa! Seat Arosa

Post autor: wesol » pn paź 21, 2019 10:32

Kupowaliśmy chyba że 4 lata temu takie Lupo z 1.0 MPI dla szwagierki. Fajne autko. Poza hamulcami wymiana świec i przewodów zapłonowych nic tam nie robiłem. 1.0 to 4 cylindrowy 50 koni 1.2 to 3 cylindrowy 55 koni. 1.4 to wiadomo już zrywniejszy. Nie wiem czy 1.7 SDI nie był by fajniejszy z nich wszystkich.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Pilna sprawa! Seat Arosa

Post autor: herbu » wt paź 22, 2019 06:32

wesol pisze:
pn paź 21, 2019 10:32
Kupowaliśmy chyba że 4 lata temu takie Lupo z 1.0 MPI dla szwagierki. Fajne autko. Poza hamulcami wymiana świec i przewodów zapłonowych nic tam nie robiłem. 1.0 to 4 cylindrowy 50 koni 1.2 to 3 cylindrowy 55 koni. 1.4 to wiadomo już zrywniejszy. Nie wiem czy 1.7 SDI nie był by fajniejszy z nich wszystkich.
Zdecydowanie 1.7 byłby najlepszy. Ma w zasadzie jedną wadę - jest głośny i mało komfortowy. Ale jak komuś to nie przeszkadza, to poza tym ma same zalety - jest w miarę dynamiczny, mega oszczędny i niezawodny.
1.0 - moja żona tym jeździ od 3 lat - kompletnie bezobsługowy, trwały silnik. Trwały - bo jeśli moja żona go nie zabiła w pierwszym roku użytkowania (a wiem jak jeździła), to zasługuje na duże słowa pochwały :) Ale też ma dwie wady - dynamika jest kiepska (choć do miasta wystarczy, bo ma krótką skrzynie - przy 40 km/h bez problemu można już wbijać 5 bieg) oraz jest paliwożerny - w mieście potrafi i 10 wychlać. Poza tym nie mam uwag.
1.4 - w tych autach występował bodajże w 4 wersjach od 60 MK do 105. Zdecydowanie najlepszy jest najsłabszy. I to chyba, oprócz SDI, najlepszy wybór do tego auta.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Maszan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 816
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 16:30
Lokalizacja: Skawina, malopolska

Re: Pilna sprawa! Seat Arosa

Post autor: Maszan » wt paź 22, 2019 09:03

1.7 jedzie jako tako ale efekty dzwiekowo/wibracyjne jak dla mnie nie do przyjecia. Takze kupujacy zastanow sie 2 razy - jesli przeszkadza glosnosc i wibracje to odradzam. Dodam ze z tym silnikiem Arose miala kolezanka i tylko kilka razy tym jezdzilem , ale wrazenie ze jedziesz tlukiem zostalo.Pod tym wzgledem nie polecam.


VW Bora 1.9TDI 01' ASV+sprzedany.
VW Golf 4 1.4 99' LPG -sprzet zony :)
Seat Leon 1.6 16 05' LPG

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Pilna sprawa! Seat Arosa

Post autor: wesol » wt paź 22, 2019 10:33

Tak zdaje sobie sprawę że SDI to tłuk no ale może silnik na wieki i sprzęgło myślę że też bsporo zniesie. Czasem ludzie takimi autami coś holują.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Pilna sprawa! Seat Arosa

Post autor: doggie » wt paź 22, 2019 12:51

herbu pisze:
wt paź 22, 2019 06:32

1.4 - w tych autach występował bodajże w 4 wersjach od 60 MK do 105. Zdecydowanie najlepszy jest najsłabszy. I to chyba, oprócz SDI, najlepszy wybór do tego auta.
Jestem tego samego zdania, w żony Lupo był właśnie 1.4 MPI AUD z podgrzewaną odmą, najlepszy silnik po 1.7 SDI choć ten zwłaszcza w słabo wyciszonym Lupo chodzi jak traktor, hałas i wibracje są dość spore. Miałem Polo 6N z 1.9 SDI AGD, było głośno ale akceptowalnie, jeżdżąc Lupo (chodzi mi o testy przed zakupem tego 1.4 MPI) miałem wrażenie że jest o wiele głośniej. Średnie spalanie w granicach 4 litrów, w 1.4 MPI w granicach 5,5-6 litra na trasie 25 km do pracy chyba że LPG się założyć to będzie trochę taniej

Gdybym jednak miał wybierać pomiędzy 1.7 SDI a 1.4 MPI to wybrałbym tego w lepszym stanie

Seat Arosa był dostępny w polskiej sieci dealerskiej, Lupo nie było, wszystkie są sprowadzane. Lupo jest lepiej zabezpieczone przed korozją i ma lepsze blachy od Seata Arosy, nasze Lupo miało blachy w stanie fabrycznym i absolutnie nie korodowalo



Awatar użytkownika
MLODY88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: pn paź 06, 2008 12:12
Lokalizacja: Pisarzowice
Kontakt:

Re: Pilna sprawa! Seat Arosa

Post autor: MLODY88 » sob paź 26, 2019 12:43

Hmm....właśnie ogólnie szukam jak narazie czegoś na podjazdy do pracy raz w tygodniu w jakimś niskim budżecie i dlatego myślałem nad takim wynalazkiem z rodziny vag


Tylko zdolność hamowania daje Ci prawo do prędkości!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości