Silniki w Skodzie Fabii II

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Silniki w Skodzie Fabii II

Post autor: Barton_ » ndz wrz 29, 2019 18:51

Hej.
Czas na zmianę wozidła na coś nowszego.
Wstępnie wybór padł na fabię II kombi z dieslem (tak, wiem - dziadkowóz nudny i bez polotu ale to tylko narzędzie do teleportacji tyłka a nie obraz Picassa).
Technologicznie to Polo, konstrukcyjna prostota i jeszcze nie ma bolączki późniejszych pojazdów - downsizing i programowana na 5 lat trwałość.
Dostępne silniki to BLS, BSW bo przed 1,4 z 3 cylindrami jakoś czuję mocny opór, poza tym moc 70 czy 80 PS jest niebezpieczna i może wywołać niepotrzebne nerwy u kierowcy.
Coś tam czytałem o problemach z panewkami w wersji 105 PS.

Jakieś rady, sugestie?

Pytam tutaj bo silniki znane z VW a nie chce mi się na forum skody konta zakładać.


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10502
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Silniki w Skodzie Fabii II

Post autor: doggie » ndz wrz 29, 2019 21:06

Barton_ pisze:
ndz wrz 29, 2019 18:51
Hej.
wybór padł na fabię II kombi z dieslem (tak, wiem - dziadkowóz nudny i bez polotu ale to tylko narzędzie do teleportacji tyłka a nie obraz Picassa).
Nooo, w kombi to najstraszniejsza Fabia jaką widziałem. Nie myślałeś o Roomsterze?

1.9 jak 1.9, wszystko już o nim napisano

Jest jeszcze 1.6 MPI 105km na łańcuchu rozrzadu to przekonstruowany fsi ale na gazie się super sprawuje



Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Re: Silniki w Skodzie Fabii II

Post autor: Barton_ » pn wrz 30, 2019 05:58

Benzyniaka nie biorę pod uwagę bo to nie jedzie.
Chyba się starzeję i przywykłem do charakterystyki pracy diesla. Benzyniak musiałby być co najmniej 2,0 150 PS by na co dzień dorównał 105 konnemu dieslowi.
Elpidżi to dodatkowy koszt, zmniejszenie bagażnika i zasięgu oraz potencjalnie zwiększona awaryjność i częstotliwość czynności serwisowych.

Co do tego, że o 1,9 105 PS napisano wszystko, być może ale wszystkiego przeczytać się nie da a i łatwo coś przeoczyć, dlatego pytam o rady lub chociaż nakierowanie na kompendium wiedzy.


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10502
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Silniki w Skodzie Fabii II

Post autor: doggie » pn wrz 30, 2019 13:37

Gdybym miał wybierać to chyba wybrałbym 1.6 TDI 105KM choć łącznie 10 lat jeździłem 1.9 TDI PD (BRU i BLS) i złego słowa nie mogę powiedzieć



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1037
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Silniki w Skodzie Fabii II

Post autor: Pastusiak » pn wrz 30, 2019 14:44

Barton wg Ciebie auto które ma 11 sek do setki, jest szybkie?
Tak w ogóle osiągi 1,6 105 w Fabii są lepsze niż 1,9 tdi tzn 1,6 ma 10,1 do setki, a 1,9 tdi ma 11 sek
TDI waży 1200 kg a benzyna 1090...

Liczą się konie a nie duży niuton który wynika z charakterystyki silnika


Poza tym weź pod uwagę że 90% takich egzemplarzy Fabii z 1,9 tdi to będą po flotach, przedstawicielach mocno wyeksploatowane, ciężko będzie Ci kupić coś sensownego.


Ja bym poszedł w jakieś Pb turbo i zagazował jak tyle km robisz że szukasz diesla.
A na pewno nie Fabię w dieslu czyli typowe auto przedstawiciela.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10502
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Silniki w Skodzie Fabii II

Post autor: doggie » pn wrz 30, 2019 15:06

na codzień jeździ się momentem a nie końmi

to dobitnie czuć w TDI vel mułowaty 1.6 MPI którego musisz kręcić do 4000 tys obr żeby poczyć że jedzie, bo poniżej jedzie gorzej niż 1.4 TDI a spalanie wówczas to nie 6-7 litra tylko 10-11



Pappy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr wrz 25, 2019 22:00

Re: Silniki w Skodzie Fabii II

Post autor: Pappy » pn wrz 30, 2019 15:14

1.6 MPI to porażka, nigdy więcej. TDI jeździ się zupełnie inaczej, jest przyjemniejszy w jeździe, nie trzeba go tak dusić jak 1.6 MPI a przy dynamicznej jeździe jest znacznie oszczędniejszy

Co z tego że niby do setki ma lepszy czas ale trzeba spojrzeć obiektywnie, jakim to jest okupione spalaniem, jak go trzeba cisnąć. Przy normalnej jeździe nie dorównuje TDI pod żadnym względem



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Silniki w Skodzie Fabii II

Post autor: herbu » pn wrz 30, 2019 15:51

doggie pisze:
ndz wrz 29, 2019 21:06
Barton_ pisze:
ndz wrz 29, 2019 18:51
Hej.
wybór padł na fabię II kombi z dieslem (tak, wiem - dziadkowóz nudny i bez polotu ale to tylko narzędzie do teleportacji tyłka a nie obraz Picassa).
Nooo, w kombi to najstraszniejsza Fabia jaką widziałem
No to chyba mało jeszcze widziałeś :helm:
doggie pisze:
ndz wrz 29, 2019 21:06
Nie myślałeś o Roomsterze?
A ten to wenezuelska piękność? :hehe:
Oczywiście wygląd, to kwestia gustu. Dla mnie Fabia nie jest brzydka, piękna może też nie, ale do chyba nikt nie kupuje Fabii by się pokazać. Ot pospolite, nie wywołujące żadnych emocji, wozidło.
Pastusiak pisze:
pn wrz 30, 2019 13:37
Poza tym weź pod uwagę że 90% takich egzemplarzy Fabii z 1,9 tdi to będą po flotach, przedstawicielach mocno wyeksploatowane, ciężko będzie Ci kupić coś sensownego.
Pierwsza część to 100% prawda - ale tylko jeśli weźmiemy pod uwagę auta krajowe w kolorze granatowym lub białym. Inne były już za dopłatą i raczej firmy ich nie brały, choć mogą się trafiać wyjątki. Jak to wygląda poza Polską nie wiem. Natomiast twierdzenie, że będą to mocno wyeksploatowane trupy, nie koniecznie musi być prawdziwe - ja od lat kupuję dla siebie wyłącznie auta po firmach i mam wrażenie że są one w lepszym stanie niż od prywatnych osób. Owszem, mają dużo większe przebiegi, ale często autostradowe i raczej nie jest problemem znalezienie auta z pełną historią serwisową z ASO.
doggie pisze:
pn wrz 30, 2019 15:06
na codzień jeździ się momentem a nie końmi

to dobitnie czuć w TDI vel mułowaty 1.6 MPI którego musisz kręcić do 4000 tys obr żeby poczyć że jedzie, bo poniżej jedzie gorzej niż 1.4 TDI a spalanie wówczas to nie 6-7 litra tylko 10-11
:pub:
Wracając do Fabii - osobiście brałbym diesla. Albo 1.9 albo 1.6 z lekkim wskazaniem na tego mniejszego. Może nie są to dynamiczne, ale całkiem udane silniki.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10502
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Silniki w Skodzie Fabii II

Post autor: doggie » pn wrz 30, 2019 15:55

herbu pisze:
pn wrz 30, 2019 15:51

A ten to wenezuelska piękność? :hehe:
hehe :helm: może nie Wenezuelska, ale jakaś .... brytyjska :D rodowita piegowata z rudymi włosami
herbu pisze:
pn wrz 30, 2019 15:51
doggie pisze:
pn wrz 30, 2019 15:06
na codzień jeździ się momentem a nie końmi

to dobitnie czuć w TDI vel mułowaty 1.6 MPI którego musisz kręcić do 4000 tys obr żeby poczyć że jedzie, bo poniżej jedzie gorzej niż 1.4 TDI a spalanie wówczas to nie 6-7 litra tylko 10-11
:pub:
istotna jest moc jak i moment, ale pozwolę sobie na taki cytat:
W codziennej jeździe znaczenie mają nie tylko maksymalne moc i moment, lecz również obroty, przy których są dostępne. Jeżdżąc po mieście, lepszy będzie duży moment obrotowy przy niewysokich obrotach, bo dzięki niemu jazda będzie szybsza (lepsze przyspieszenie) i bardziej ekonomiczna. W codziennej jeździe ważniejszy jest więc moment obrotowy.
poza tym dyskusja stara jak świat motoryzacji



Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Re: Silniki w Skodzie Fabii II

Post autor: Barton_ » pn wrz 30, 2019 17:34

Pastusiak pisze:
pn wrz 30, 2019 14:44
Barton wg Ciebie auto które ma 11 sek do setki, jest szybkie?
Tak w ogóle osiągi 1,6 105 w Fabii są lepsze niż 1,9 tdi tzn 1,6 ma 10,1 do setki, a 1,9 tdi ma 11 sek
TDI waży 1200 kg a benzyna 1090...

Liczą się konie a nie duży niuton który wynika z charakterystyki silnika
Gdybym szukał auta do ścigania to miałbyś rację. W codziennej eksploatacji moment diesla wygrywa z mocą benzyny.
Oba silniki mają tą samą moc, z tą różnicą, że diesel ma ją dostępną znacznie niżej co oznacza, że przy obrotach użytkowych.
Benzyna ma 105 PS przy... obrotach, które wymagają albo kręcenia na każdym biegu albo prędkości autostradowych.
Benzyniak pali jak smok. Benzyniak z LPG niestety traci na użytkowości i wiąże się z dodatkowymi kosztami i wzrostem ryzyka usterki.

Temat jednak nie jest o tym.

Chcę diesla, który w moim mniemaniu wygrywa z benzyniakiem pod względem walorów użytkowych.
Dlatego nie pytam jaki silnik lecz który silnik diesla.


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Silniki w Skodzie Fabii II

Post autor: herbu » pn wrz 30, 2019 19:31

Barton_ pisze:
pn wrz 30, 2019 17:34
Chcę diesla, który w moim mniemaniu wygrywa z benzyniakiem pod względem walorów użytkowych.
Dlatego nie pytam jaki silnik lecz który silnik diesla.
A jaki masz wybór? Diesla 1.4 odrzuciłeś, w sumie słusznie. Więc jeśli celujesz w przedlifta, to masz to wyboru jeden - 1.9. Jeśli w polifta, to też masz jeden, czyli 1.6 :bigok:


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1037
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Silniki w Skodzie Fabii II

Post autor: Pastusiak » pn wrz 30, 2019 20:11

Barton, no to skoro niuton dla Ciebie jest najważniejszy to dlaczego np nie wybierasz 1,4 TDI? on ma 195 Nm od chyba 2000 rpm, czyli z 40 Nm więcej niż benzyna i szybciej.

Dla mnie niestety to nie jest prawda, najlepiej ogólnie iść w coś typu tubo benzyna, masz wtedy jedno i drugie.
O ile jedyna jazda autem to nie jest taka w zakresie 0-60 km/h to raczej przewagi diesla nie widzę.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10502
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Silniki w Skodzie Fabii II

Post autor: doggie » pn wrz 30, 2019 20:57

Niektórzy tylko liczą cyferki, ile sekund do setki, ile koni a ten szybszy a ten wolniejszy

Barton_ jeśli kupisz TDI w dobrym stanie, serwisowany, z rozsądnym przebiegiem to czy to będzie 1.6 czy 1.9 będziesz długo nim śmigał nawet jeśli będzie to auto poleasingowe a często właśnie te są lepiej zachowane od tych z prywatnych rąk



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1037
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Silniki w Skodzie Fabii II

Post autor: Pastusiak » pn wrz 30, 2019 22:14

Niektórzy po prostu rozróżniają pojęcia moc i moment i co jest ważniejsze itd a że nie rozmawiamy o 3,0 TDI to sprawa jest prosta.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości