Audi a4 b7 1.8T do oceny

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Zablokowany
Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Audi a4 b7 1.8T do oceny

Post autor: herbu » pt wrz 20, 2019 17:01

kostek007 pisze:
pt wrz 20, 2019 08:54
Zadna cytryna nie wchodzi w grę :) Ja niestety jestem upartym czlowiekiem wiec wciaz szukam audi ale jest teraz taka lipa na polskim rynku z tym autem, ze masakra- nie ma w czym wybierac. Jak ostatnio Was pytalem o ta astre 4 bo tez juz z biedy ( jak nie ma audi) biore pod uwage. Bylem sie tez przejechac ostatnio i w miare to jakos jedzie zdecydowanie lepiej niz moj golf i ogolnie wrazenia pozytywne :) Z tego co mi wiadomo te asterki maja wadliwe skrzynie, m32 bodajze ?

https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astr ... CuG82.html
Ogolnie podoba mi sie aczkolwiek brakuje mi kolorowego navi. A co Wy uwazacie? I teraz pytanko podstawowe czy z tego silnika wykrzesam te 160km? Niby 1.4 silnik malutki itd. ale ciekawe jak znosi czip powiedzmy na te 20km wiecej hmm... Moze ktos podpowie ?
Auto jak auto - na zdjęciach wygląda ok. Ale na zdjęciach to prawie każde może wyglądać idealnie. CO do silnika - 140KM nawet daje radę, pewnie z chipem nie ma większych problemów - te 20 KM, a nawet więcej wytrzyma. Na pewno nie tak długo jak TDI, ale to bez znaczenia jak kupisz auto z sensownym przebiegiem. I tu się robi kłopot - Astra jest sprowadzona, więc albo miała dzwona (może nawet niedużego), albo przebieg był 2-3 razy większy, albo miała jakiś inny defekt. W pełni sprawne auta w DE, z małym przebiegiem kosztują dużo, dużo więcej niż u nas, a gdzie tu jeszcze koszty sprowadzenia i zarobek handlarza. Oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego wora, ale 99% aut takich jest.
Co do kolorowej, fabrycznej nawigacji - a po co to komu - czy ktoś jeszcze tego używa w dobie googla, janosika i innych aktualnych o większej dokładności i poręczności?


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Audi a4 b7 1.8T do oceny

Post autor: doggie » pt wrz 20, 2019 22:38

herbu pisze:
pt wrz 20, 2019 17:01

Co do kolorowej, fabrycznej nawigacji - a po co to komu - czy ktoś jeszcze tego używa w dobie googla, janosika i innych aktualnych o większej dokładności i poręczności?
zgadza się, ale kokpit się znacznie lepiej prezentuje, wnęytrze robi lepsze wrażenie



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Audi a4 b7 1.8T do oceny

Post autor: herbu » pt wrz 20, 2019 22:50

doggie pisze:
pt wrz 20, 2019 22:38
herbu pisze:
pt wrz 20, 2019 17:01

Co do kolorowej, fabrycznej nawigacji - a po co to komu - czy ktoś jeszcze tego używa w dobie googla, janosika i innych aktualnych o większej dokładności i poręczności?
zgadza się, ale kokpit się znacznie lepiej prezentuje, wnęytrze robi lepsze wrażenie
A to prawda. I dla dużej części efekt wizualny góruje nad praktycznym. Kwestia indywidualna. Mnie osobiście najbardziej podchodzi minimalizm. Duże pokrętła, proste radio, itp. Dla mnie auto ma służyć do jazdy i nie przeszkadzać nadmiarem wodotrysków. Ale większość ceni jak najbogatsze wyposażenie. Dla mnie np. wystarczy klima (nawet chętniej manualna niż klimatronik), wspomaganie i tyle. Nawet szyby na korbkę mnie nie przerażają :-). Jedyne, czego nie mam, a chciałbym, to podgrzewane fotele.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1040
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Audi a4 b7 1.8T do oceny

Post autor: Pastusiak » ndz wrz 22, 2019 22:15

kostek007, daj znać co z Audi, czy kupiłeś? czy szukasz? pomogę Ci coś wybrać i doradzę co sprawdzić w silniku (od 7 lat użytkuje auto jako drugie z 1,8T, wiele tematów z nim związanych przerabiałem )



Awatar użytkownika
kostek007
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: czw sie 05, 2010 10:12
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Audi a4 b7 1.8T do oceny

Post autor: kostek007 » pn wrz 23, 2019 09:38

Tak, szukam caly czas audi a4 b7 1.8T ale ciężko.
https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a4-o ... CuM4L.html
Wczoraj byłem tego ogladac, bo mialem w miare blisko. Ogolnie auto srednie... pewne rzeczy mi sie nie podobaly natomiast silnik, zawieszenie, skrzynia ok bylo ale dalej szukam aby byc w pelni usatysfakcjonowany :) Powoli tez sie rozgladam za astra 4 bo znaczniej wiecej tego jest i przynajmniej jest jakis wybor :)



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Audi a4 b7 1.8T do oceny

Post autor: doggie » pn wrz 23, 2019 10:36

Pamiętaj że w wzdłużnych silnikach głowice BEX i BFB lubią pękać, jak będziesz kupował to zrób test na obecność spalin w płynie chłodzącym https://www.google.com/search?q=pekajac ... e&ie=UTF-8



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1040
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Audi a4 b7 1.8T do oceny

Post autor: Pastusiak » pn wrz 23, 2019 11:50

Pękają w zajechanych trupach z przebiegiem 500 tys+ pałowanych na nurburgring-u, zdrowy zadbany egzemplarz będzie śmigał przez lata, kwestia serwisowania, wymiany oleju i nie katowania jak zimny i studzenia.
u mnie w mieście w ekipie VW/Audi na zlotach gość ma A4 B6 BFB @230 koni i jeździ od ~ok 10 lat bez problemów.

Kostek007, a co w tym niebieskim Audi Ci się nie podobało?
Warto sprawdzić czy przepływka nie zaniża, nie zawyża, czy szczelny dolot, w jakiej kondycji turbo czyli żądane doładowanie i osiągane, to są b. ważne rzeczy bo osprzęt tylko ori/ASO



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Audi a4 b7 1.8T do oceny

Post autor: doggie » pn wrz 23, 2019 14:03

pałowanych na nurburgring-u,
haha dobre, bo to się akurat nadaje na tor, to auto wcale nie jedzie tak jak się niektórym wydaje


Koledze pękła przy 230 tys jeźdżone na drogach gminnych wojewódzkich i krajowych w PL, nie na torze
u mnie w mieście w ekipie VW/Audi na zlotach gość ma A4 B6 BFB @230 koni i jeździ od ~ok 10 lat bez problemów
Ooooo zajebiście, no no, skoro u ciebie GOŚĆ ma to na pewno reszta na całym świecie nie ma problemów, to na pewno argument nie do obalenia, szacun



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1040
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Audi a4 b7 1.8T do oceny

Post autor: Pastusiak » pn wrz 23, 2019 14:28

Ciekawe gdzie to jest napisane, że warunkiem wjazdu na tor jest posiadanie Audi R8, ferrari italia 458, albo Lambo Gallardo?
I faktycznie BEX prawie 200 koni nie jedzie wcale tylko lepsze ma osiągi niż Astra 1,6T 200


Nie ma sensu wprowadzać ludzi w błąd i opowiadać o pękniętych głowicach w randomowym aucie, zapewne zajechanym, kupionym na wariata i to za tanią kasę, to czego się spodziewać?



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Audi a4 b7 1.8T do oceny

Post autor: doggie » pn wrz 23, 2019 14:43

Ty wprowadzasz w błąd pisząc że problem nie występuje
zapewne zajechanym, kupionym na wariata i to za tanią kasę, to czego się spodziewać?
Ewidentnie masz problem ze swoją osobowością, czego dobitnym dowodem było szukanie mnie na innych forach i pisanie bzdurnych PW



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1040
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Audi a4 b7 1.8T do oceny

Post autor: Pastusiak » pn wrz 23, 2019 14:53

Przypominam tylko że wada fabryczna a wyeksploatowanie to różnica.
Jak widać nie rozróżniasz tych terminów, w takim BEX czy BFB wszystko może paść, sprzegło, skrzynia, turbo głowica itd..
Ale tam takiej wady nie ma i jak ktoś nie umie aut porządnie obejrzeć to niech zainwestuje w Autostesto (przekaż to swojemu koledze)

i jak już wklejasz linki to pokaż jakiś link jak auto miało tak z 7 lat i pękła głowica, znajdziesz? no właśnie a nie 16 latki wyjechane po 20 właścicielach za 15 tys jak normalnie auta chodzą po 25....

i dziwie się ze kupiłeś auto z awaryjną skrzynią dsg bo tez pełno tematów w google o remontach tych skrzyń jakoś wtedy nie czytałeś google tak?



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Audi a4 b7 1.8T do oceny

Post autor: herbu » pn wrz 23, 2019 15:09

kostek007 pisze:
pn wrz 23, 2019 09:38
Tak, szukam caly czas audi a4 b7 1.8T ale ciężko.
https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a4-o ... CuM4L.html
Wczoraj byłem tego ogladac, bo mialem w miare blisko. Ogolnie auto srednie... pewne rzeczy mi sie nie podobaly natomiast silnik, zawieszenie, skrzynia ok bylo ale dalej szukam aby byc w pelni usatysfakcjonowany :) Powoli tez sie rozgladam za astra 4 bo znaczniej wiecej tego jest i przynajmniej jest jakis wybor :)
Marcin, jeździłeś nim, albo jakimś wcześniej, czy skończyło się na oglądaniu? Pytam, bo jestem ciekaw Twoich odczuć, co do dynamiki - czy byłeś usatysfakcjonowany, czy wręcz inaczej? Tak pytam, bo lata temu szukałem A6 1.8t, obejrzałem kilkanaście sztuk i byłem mocno zawieziony. Ostatnio jeździłem Passatem B5 fl z tym silnikiem przez kilka dni i też rozczarowanie. Może za dużo się spodziewałem, a może trafiłem na same trupy...


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1040
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Audi a4 b7 1.8T do oceny

Post autor: Pastusiak » pn wrz 23, 2019 15:14

Herbu, zobaczyłbyś u mnie golfa iv 1,8T to byś zmienił zdanie i nie byłbyś rozczarowany :) ok 6,8 do setki ale warunek ze osprzęt zdrowy, przepływka nie zaniża, N75 chodzi poprawnie, turbo nie ma wyjechanej sztangi, nie ma dziur w dolocie itd
Passat niby cięższy ale powinien jechać też nieźle.

Mój kumpel stwierdził że stary golf ma odejście jak Porsche boxster, szkoda tylko że FWD bo jak mokro to nie da się jeździć...



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Audi a4 b7 1.8T do oceny

Post autor: doggie » pn wrz 23, 2019 16:37

i dziwie się ze kupiłeś auto z awaryjną skrzynią dsg bo tez pełno tematów w google o remontach tych skrzyń jakoś wtedy nie czytałeś google tak?
Ja to się w ogóle dziwię że jeszcze tu jesteś, bo w bzdurnej PW do mnie pisałeś, że masz w doopie to wymarłe forum golfa a co do DSG DQ500 to się dokształć



Zablokowany

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości