Golf II

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Danonek52
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr lut 06, 2019 05:04

Golf II

Post autor: Danonek52 » śr lut 06, 2019 05:13

Witam

Jestem zainteresowany golfem 2 GTI i chciałbym spytać czy golfy limited edition występują z liczną drzwi 4 czy tylko z 2 ?

Z góry dziękuję za pomoc



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Golf II

Post autor: jhosef » pn mar 18, 2019 11:33

Co znaczy limited edition?
Chodzi ci o Golfa 16VG60 Limited? Ten występował wyłącznie jako 5 drzwiowa wersja w jednym kolorze z czarną skórą i napędem syncro.
Nie jest co coś co można po prostu kupić.

A jeśli chodzi Ci o inne wersje specjalne golfa to występowały prawie wszystkie w 3 i 5 furtkach. Wyjątkiem są na pewno wersja Rallye - 3d wyłącznie i Country 5 d wyłącznie.



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Golf II

Post autor: herbu » wt mar 19, 2019 20:42

Limited? Haha nie ma szans, bo po pierwsze praktycznie nie występują do sprzedaży, a po drugie jak już się coś pojawi, to kosztuje więcej niż nowy Golf GTI :-)
Ale ok, rozumiem, że chodzi o zwykłego GTI. Pierwsza trudność to znalezienie oryginalnego GTI. Owszem, w ogłoszeniach często sprzedawane pojazdy opisywane są jako GTI, ale w rzeczywistości to zwykle wersje po jakimś tuningu, jakieś kundle, lub oryginały w bardzo kiepskim (choć bardzo rzadko). GTI to obecnie towar bardzo deficytowy i ciężko osiągalny, a jeśli już taki się pojawi, to kosztuje odpowiednio dużo. Ale szukać warto, bo to rewelacyjne auta, które tańsze nie będą


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Golf II

Post autor: jhosef » wt mar 19, 2019 21:28

herbu pisze:
wt mar 19, 2019 20:42
Limited? Haha nie ma szans, bo po pierwsze praktycznie nie występują do sprzedaży, a po drugie jak już się coś pojawi, to kosztuje więcej niż nowy Golf GTI :-)
Ale ok, rozumiem, że chodzi o zwykłego GTI. Pierwsza trudność to znalezienie oryginalnego GTI. Owszem, w ogłoszeniach często sprzedawane pojazdy opisywane są jako GTI, ale w rzeczywistości to zwykle wersje po jakimś tuningu, jakieś kundle, lub oryginały w bardzo kiepskim (choć bardzo rzadko). GTI to obecnie towar bardzo deficytowy i ciężko osiągalny, a jeśli już taki się pojawi, to kosztuje odpowiednio dużo. Ale szukać warto, bo to rewelacyjne auta, które tańsze nie będą
Oj tam, oj tam :) da się kupić. Ostatnio sam kupiłem ory GTI F&I :grin:



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Golf II

Post autor: herbu » śr mar 20, 2019 08:12

jhosef pisze:
wt mar 19, 2019 21:28
herbu pisze:
wt mar 19, 2019 20:42
Limited? Haha nie ma szans, bo po pierwsze praktycznie nie występują do sprzedaży, a po drugie jak już się coś pojawi, to kosztuje więcej niż nowy Golf GTI :-)
Ale ok, rozumiem, że chodzi o zwykłego GTI. Pierwsza trudność to znalezienie oryginalnego GTI. Owszem, w ogłoszeniach często sprzedawane pojazdy opisywane są jako GTI, ale w rzeczywistości to zwykle wersje po jakimś tuningu, jakieś kundle, lub oryginały w bardzo kiepskim (choć bardzo rzadko). GTI to obecnie towar bardzo deficytowy i ciężko osiągalny, a jeśli już taki się pojawi, to kosztuje odpowiednio dużo. Ale szukać warto, bo to rewelacyjne auta, które tańsze nie będą
Oj tam, oj tam :) da się kupić. Ostatnio sam kupiłem ory GTI F&I :grin:
Szczęściarz :) Sam od dłuższego czasu szukam mk2, najchętniej właśnie F&I, bo kilka takich już miałem, ale ciężko coś znaleźć. Albo kosztują swoje, albo są mega zmęczone. Jaki silnik w tym fajerze masz?


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Golf II

Post autor: jhosef » śr mar 20, 2019 08:17

Silnik PF. Ori GTI Fire & Ice.
Obrazek
16V ktoś dla picu dodał



birch25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt paź 05, 2018 10:39

Re: Golf II

Post autor: birch25 » pt kwie 05, 2019 09:31

Hej,

mam pytanie - przymierzam się do kupna Golf II F&I. Mam jednak pewne watpliwosci - po pierwsze zderzaki nie sa oryginalne - ok, mogę toi zrozumieć. Po drugie nie ma emblemów na tylnich słupkach F&I, a podobno Golf nie był malowany. Kolor się niby zgadza, wyposażenie też, czarna podsufitka i reszta emlemów się zgadza. Może jak bym podał wam VIN to byłby ktoś w stanie mi pomóc?

Z góry dziękuję!



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Golf II

Post autor: jhosef » pt kwie 05, 2019 10:12

Niestety bez szans po vin to sprawdzić. Jedynie zapytanie do Wolfsburga. Wlepę w bagażniku ma na tylnym pasie?



birch25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt paź 05, 2018 10:39

Re: Golf II

Post autor: birch25 » pt kwie 05, 2019 11:44

Dzięki za odpowiedź! Sprawdzałem tylko wlepę VIN w silniku, bo szczerze wątpię że ma jeszcze to wlepę w bagażniku..



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Golf II

Post autor: herbu » pt kwie 05, 2019 21:13

Po wlepie w bagażniku mógłbyś coś więcej sprawdzić.
Po vinie sprawdzi Ci Wolfsburg, być może polski oddział VW classik, o ile jeszcze jest.
Inna opcja, to jeśli kolor się zgadza, to przemierz czujnikiem, czy oryginał - powinien mieć w okolicy 90 mikronów. Choć to pewności też nie da.
Najpewniej po vinie rozkodować


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Marek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: wt lis 16, 2004 19:00
Lokalizacja: Zamość
Auto: Golf IV Pacific
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Golf II

Post autor: Marek » czw lip 11, 2019 23:20

Wiem, że odgrzewam kotleta ale dla potomnych dodam, że jest jeszcze jeden sposób na sprawdzenie fabrycznego kodu lakieru. Każdy Golf II ma pod maską nisko w okolicy podłużnicy przy prawym błotniku z przodu taką pomarańczową tabliczkę z kodem kreskowym z której można odczytać dosyć sporo informacji, między innymi właśnie kod lakieru, czy tydzień i dzień produkcji.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Golf II

Post autor: jhosef » pt lip 12, 2019 08:12

Marek pisze:
czw lip 11, 2019 23:20
Wiem, że odgrzewam kotleta ale dla potomnych dodam, że jest jeszcze jeden sposób na sprawdzenie fabrycznego kodu lakieru. Każdy Golf II ma pod maską nisko w okolicy podłużnicy przy prawym błotniku z przodu taką pomarańczową tabliczkę z kodem kreskowym z której można odczytać dosyć sporo informacji, między innymi właśnie kod lakieru, czy tydzień i dzień produkcji.
Każdy, któremu nie odpadła :)

Aczkolwiek nie wiem czy mój 1984 w ogóle nie ma na nią otworów. Sprawdzę to jeszcze.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości